
Ook Lenovo kopieert nu de iPhone
De twijfelachtige eer om bekend te staan als de grootste fabrikant die er geen probleem mee had om Apple te kopiëren was lange tijd Samsung, dat het bedrijf de bijnaam Samesung opleverde. Maar Samsung werd veroordeeld voor dat kopiëren, en heeft sindsdien zijn leven verbeterd.
Maar ondertussen hebben de andere fabrikanten ook door gekregen dat het een goed idee is om nep-iPhones te gaan maken, met het Chinese Xiaomi tot nu toe als triest hoogtepunt, daarover is meer te lezen in
dit nieuwsbericht dat al eerder op MacFreak te lezen was.
Maar inmiddels is er een nieuwe gegadigde voor de nominatie voor de meest schaamteloze
iPhone imitatie, waarbij ze wel bij de tijd zijn, want de
iPhone 6 en iPhone 6 Plus zijn duidelijk de inspiratie.
Hieronder kan je wat beeldmateriaal van Lenovo zelf zien van hun nieuwe S90 "Sisley"-telefoon, waar de 'inspiratie' als je die met het materiaal van Apple daaronder vergelijkt wel erg duidelijk wordt.


Maar daar blijft het niet bij, ook in het andere materiaal is het wel duidelijk waar het vandaan komt, zoals bij de foto's hieronder (boven de S90, onder de iPhone 6).
De kopie gaat zover dat ze zelfs de reflectie in het glas precies hetzelfde hebben gelaten (gevalletje van knippen plakken?), alleen de wallpaper hebben ze aangepast. Maar dan natuurlijk wel in hetzelfde thema en kleurenpalet.
Hieronder zie je wat foto's van de S90 die niet van Lenovo komen. Ook daar kan je duidelijk zien welke telefoon als inspiratie heeft gediend, ze zijn kennelijk alleen de witte rand achterop aan de bovenkant vergeten.

Het lijkt ons opmerkelijk dat zo'n grote fabrikant inmiddels zover gaat met het imiteren van Apple. Het Chinese Xiaomi kan dat straffeloos doen omdat ze alleen in markten opereren waar nauwelijks bescherming tegen dit soort imitaties is, dat is bij Lenovo niet het geval.
We vonden deze foto's trouwens in
dit artikel van Android Authority, dus zelfs daar is het opgevallen dat dit nogal ver gaat.