Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 16:10   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://static.flickr.com/27/67923215_bcc56d14d6_m.jpg[/img]Een tijdje geleden hadden we al een NieuwsFlits over de nieuwe functie Safe Sleep op de laatste serie Powerbooks. Als snel kwamen er sites waar je kon lezen hoe je deze optie ook op eerdere series kon activeren, gevolgd door weer een aanpassingen op deze aanpassing.

Ik ben echter een Mac gebruiker om juist mijn hoofd niet te hoeven breken als dat niet echt noodzakelijk is. Dus nam dit voor kennis aan en en ging snel door met iets anders/leukers. Maar nu is er SuspendNow!

Citaat

SuspendNow! is the only existing application that you can use to put your Mac in "Safe Sleep" mode with a simple double click without replacing the "Sleep" command of the Apple Menu.

Een paar simpele AppleScripts verder en iedere geïnteresseerde MacFreak kan voortaan zijn Mac ook veilig laten slapen.

Update:
Dit nieuws kwam van MacBidouille, een site die doorgaans erg betrouwbaar is.

Daarbij heb ik het eerst op mijn PoBo Titanium 550 MHz gezet en getest en ik kon inderdaad de batterij eruit halen, meer dan een minuut wachten en na terug plaatsen gewoon doorwerken. Dus ik ging er van uit dat alles prima werkte voordat ik dit bericht hier neerzette.

Maar na het lezen van onderstaande sceptici ben ik wat verder gaan testen en wie schetst mijn verbazing toen ik merkte dat de batterij verwijderen ook zonder Safe Sleep prima gaat. Het lijkt er dus op dat de PoBo een condensator aan boord heeft die lading vasthoudt. Als iemand hier meer info over heeft houd ik me aanbevolen en zodra ik wat meer tijd heb ga ik zelf op onderzoek uit.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 16:41    reactie #1
geplaatst door: Dave H
Behalve op mijn Titanium Powerbook, die valt gewoon ouderwets in slaap....  :music:
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 17:51    reactie #2
geplaatst door: Robert
Heb je eerste het 'Enable Safe Sleep' script gedraaid? Zou jammer zijn als het nog niet op alle PoBo's werkt.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 18:10    reactie #3
geplaatst door: atelier
Met alle respect, maar vertrouw jij je Mac toe aan een onbekend programma waarvan de maker pagina's  "more info" under construction' heeft?
brrr....

van het ModeratorTeam Linkje iets aangepast.
[Bastiaan]
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 18:38    reactie #4
geplaatst door: Panico
Ja, vind ik ook raar...
Maar als het werkt, iemand?
http://www.pauldj.nl/  ("Interesting reaction! But what does it mean?")
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 18:51    reactie #5
geplaatst door: Plexyglazz
Zo, even downloaden en dan de scripts eens bekijken voordat ik ze draai.

Je weet maar nooit!!!!!!!
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 19:29    reactie #6
geplaatst door: romanista
heeft iemand eigenlijk gegevens over het stroomgebruik in slaap mode.. laatst was er ene item op radar ofzo, dat automatische screensaver modes veel stroom zouden gebruiken, terwijl ik altijd dacht dat d eslaap mode bijna niks gebruikte..
Voor al uw Nostalgische Gevoelens: www.macretro.tk (Amiga, Arcade etc.)
www.ricklindeman.nl
Mac SE/30: Systeem7.1, 16 Mhz, 5 MB; iMac: OS X.Tiger, 1 GHz, 768 MB; MacBook Pro: 2,4 Ghz, Lion 4GB
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 20:11    reactie #7
geplaatst door: reddrummaster
doet ie ook niet, behalve spanning houden op het (RAM) geheugen
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 20:16    reactie #8
geplaatst door: Perquin
Ik denk dat ze het bij Radar niet over Mac's hebben. :happy:
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 21:34    reactie #9
geplaatst door: KidPaddle
maarreh.. werkt het nu (veilig)?
"enable safe sleep" zegt al dat er een window komt waar je pwd moet invoeren.. mja, phishing?? (ik weet, ik weet, je moet vaak pwds invoeren voor diverse systeem dingen, maar dit komt toch van een ietwat vage site...)
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 21:47    reactie #10
geplaatst door: Robert
Ik heb bij het nieuwsbericht boven een update gezet n.a.v. de reacties hier.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 22:04    reactie #11
geplaatst door: KidPaddle
nou, uitgeprobeert op mijn 12" rev-A powerbook (10.4.3) .. no workie... ding gaat in coma, en komt er niet meer uit..  :boring:
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 22:38    reactie #12
geplaatst door: Robert
Bij mij leek dus alles te werken. :confused:

Jammer als het een losse flodder zou blijken, maar de software ziet iets te degelijk in elkaar daarvoor lijkt me...
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 22:44    reactie #13
geplaatst door: serial c
Zo zie je maar weer dat je nieuws en nieuws hebt. Anyway mij lijkt dat als je mac onder de wol stopt je niet meer allerlei files open hebt staan die nog niet gesaved zijn... dus eigenlijk ontgaat het nut van de hele safe sleep me een beetje (kan ook aan mij liggen natuurlijk).
deel de weelde: de vrijdagmiddagselectie
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 22:55    reactie #14
geplaatst door: PeterDie
Stelletje watjes, durf toch eens wat met je Mac. Ik denk dat een gemiddelde windhoos gebruiker meer sloopt aan zijn computer door het installeren van een spelletje van de Kruidvat dan je op een Mac kunt doen met een scriptje dat nog in ontwikkeling is.

Je moet wel wat uitleg hebben over wat er onder de kap gebeurt.

Kijk daarvoor naar
http://www.andrewescobar.com/archive/2005/11/11/how-to-safe-sleep-your-mac/

En let wel, het gaat hier om safe sleep your MAC, niet alleen je powerbook. Ik heb de aanwijzingen meteen geprobeerd. Gewoon in Terminal wat regels kloppen, herstarten, opnieuw een regel inkloppen en slapen maar. Mijn iMac 17" 1Ghz slaapt dan ook goed. Stekker eruit, even laten staan, stekker er weer in en hij ontwaakt na een druk op de Powerknop (niet zoals bij gewone slaap op elke willekeurige toetsdruk), jodelt een balkje voorbij en is weer precies waar hij was. En geloof me, die iMac heeft echt geen batterij of condensator die hem in de lucht houdt.

Werkt prima. Ik heb nu een script dat de settings naar deep sleep zet, dan de boel terugdraait naar gewoon slaapgedrag en de boel in deep sleep zet. Mocht ik het een keertje nodig hebben voor eenmailge deep sleep. Tot die tijd hou ik het gewoon op sluimeren.

Ik kan me zo voorstellen dat Mac Mini's die op verschillende locaties ingezet moeten worden heel goed met safe sleep uit de voeten kunnen. Werkt lekker door op een nieuwe lokatie aan een nieuw stopcontact.


Safe sleep:


Kopieer in de terminal:

sudo nvram nvramrc='" /" select-dev " msh" encode-string " has-safe-sleep" property unselect'


Geef password in.

Herstart

Kopieer dan in terminal:
sudo pmset -a hibernatemode 1

Sluimerstand wordt safe sleep, geen stroom meer nodig.

Safe seep optie uitschakelen:

sudo pmset -a hibernatemode 0

In beide gevallen herstart niet nodig.

Watjes.




(Bewerkt door PeterDie om 1:35, 29-11-2005)
iMac 1Ghz 768 Mb / MS Intellimouse Explorer / Mycom BlueTooth dongle / Siemens S55 / OSX 10.3.7 en ADSL
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 23:29    reactie #15
geplaatst door: hitchhiker

Citaat
PeterDie om 22:55, 28-11-2005
Ik denk dat een gemiddelde windhoos gebruiker meer sloopt aan zijn computer door het installereb van een spelletje van de Kruidvat dan je op een mac kunt doen met een scriptj dat nog in ontwikkeling is.

In beide gevallen is dat onopzettelijk en nadrukkelijk ongewild.


Citaat
PeterDie om 22:55, 28-11-2005
Stelletje watjes, durf toch eens wat met je Mac.
Je moet wel wat uitleg hebben over wat er ondeer de kap gebeurt.

Het overgrote deel van de gebruikers,of het nou Mac- of Windows-gebruikers zijn, is nauwelijks geïnteresseerd in wat er onder achter het display gebeurt. Wat dat betreft zijn computers net zulke apparaten als auto's, videorecordere of broodroosters.

Kun jij uitleggen hoe waspoeder precies werkt? :withstupid:
Safe Sleep voor iedereen
28 november 2005 - 23:47    reactie #16
geplaatst door: macnavi
Al enige generaties kun je de batterij van de PowerBook verwisselen, terwijl die nog aan staat. Werkt overigens niet bij de iBook. En in het security voorkeurpaneel kun je je aangeven dat je je wachtwoord moet invoeren als je de Mac uit de slaap haalt. De noodzaak van sommige programma's is mij onduidelijk.
Safe Sleep voor iedereen
29 november 2005 - 14:25    reactie #17
geplaatst door: iiivx
Het werkt prima op mijn iBook G4 800 Mhz Dual USB met screen spanning hack.

Voordeel: inslapen gaat ietsje trager, uit slaapstand gaat nog steeds evensnel, maar als je accu even los heeft gezeten dan kan die terugvallen op z'n diskimage. En toevallig zit mijn accu soms wel wat los bij het vastpakken van de laptop als ik hem in of uit mijn tas haal. Deze hack is precies wat ik nodig heb!
IIIVX = ( X - V ) - III = II = 2
Safe Sleep voor iedereen
29 november 2005 - 14:41    reactie #18
geplaatst door: Leon

Citaat
PeterDie om 22:55, 28-11-2005
Stelletje watjes, durf toch eens wat met je Mac...

....Watjes.


En dan citeer ik even een regeltje uit onze huisregels;

Citaat
7. Wees te allen tijde behulpzaam en toon respect voor anderen en het forum. Mensen die het nodig vinden om zich te misdragen zullen permanent verbannen worden van dit forum. Hierover is geen correspondentie mogelijk!


van het ModeratorTeam En zo gaan we dus niet met elkaar om hier!
Safe Sleep voor iedereen
29 november 2005 - 14:43    reactie #19
geplaatst door: iiivx

Citaat
PeterDie om 22:55, 28-11-2005

Kopieer dan in terminal:
sudo pmset -a hibernatemode 1

Sluimerstand wordt safe sleep, geen stroom meer nodig.

Safe seep optie uitschakelen:

sudo pmset -a hibernatemode 0

In beide gevallen herstart niet nodig.

(Bewerkt door PeterDie om 1:35, 29-11-2005)


Ik raad aan om in plaats 1 het cijfertje 3 te doen:

sudo pmset -a hibernatemode 3

Zodoende zal hij in eerste instantie gewoon gaan slapen, maar als stroom plotsklap weg is, dan zal hij safesleep doen. Het is een stukje sneller :-)
IIIVX = ( X - V ) - III = II = 2