Tablets goed voor 10% PC-markt in 2014?
30 november 2010 - 08:21   
geplaatst door: Robert
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/iPad_1e_Generatie.jpg[/img]Volgens Gartner meest recente voorspellingen van PC verkopen zullen er eind 2010 352,4 miljoen PC verkocht zijn, een groei van 14,3 vergeleken met het jaar daarvoor (maar minder dan de 17,9 die datzelfde Gartner in september nog voorspelde). En voor 2011 hebben ze door voorspellingen ook aangepast, ze denken nu dat er dan in totaal 409 miljoen verkocht zullen worden, 15,9 procent meer dan in 2010 (eerder werd er een groei van 18,1 voorspeld).

En één van de redenen dat deze cijfers allemaal naar beneden zijn bijgesteld is dat er wordt verwacht dat tablet-computers, zoals de iPad, een steeds groter marktaandeel gaan behalen, en vooral ook dat ze in plaats van een PC zullen worden aangeschaft. En aangezien er nu al meer iPads dan Macs verkocht worden lijkt dat geen onaannemelijk idee.

Dus misschien dat er toch wat zat in de visie van Steve Jobs toen hij zei dat PC's meer en meer alleen maar voor de zwaardere klussen gebruikt zullen worden, maar dat we voor de rest naar makkelijkere apparaten zullen gaan. Steve Ballmer was het helemaal niet eens met die kijk op de zaken, maar het zou niet voor het eerst zijn in de afgelopen jaren dat die eerste Steve gelijk krijgt terwijl die laatste Steve er naast zat.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.