VMware Fusion is klaar
8 juli 2007 - 23:00   
geplaatst door: Administrator
[img=right]http://www.macfreak.nl/base/data/news/images/vmware.gif[/img]De virtualisatietool, VMware Fusion, dat het toelaat om Windows applicaties te draaien binnen Mac OS X is klaar.

VMware is - zoals het in het Engels heet - 'feature complete'. De nieuwe versie biedt verbeteringen voor de "unity" mode - vergelijkbaar met Parallels coherence - waarmee je Windows applicatie naast OSX applicaties kan draaien zonder een apart venster. Het is nu ook mogelijk om bestanden - via het  ‘drag-en-drop’  model - direct vanuit de finder naar een Windows applicatie te slepen. VMware is vanaf nu te reserveren voor $40,- (deze prijs zal na de release omhoog gaan).

Tevens zijn er verbeteringen aan het uitvoeren van applicaties en het applicatie menu. Icoontjes van Windows programma’s worden weergegeven in de het ‘Launch Applications’ venster en het applicaties menu. Verder zijn er een aantal bugs verholpen met betrekking tot het toetsenbord, minimaliseren naar het dock, en het organiseren van vensters. Deze versie van VMware bevat een verborgen optie waarmee de taskbar van Windows altijd zichtbaar gemaakt kan worden.
MacFreak Admin
- MacBook Pro 15inch
VMware Fusion is klaar
9 juli 2007 - 09:37    reactie #1
geplaatst door: denn88
Ziet er erg gaaf uit. Zeker als je in de Mac OS X dock ook gewoon Windows programma icoontjes kan sleren en op die manier werken met Windows programma's.

VMWare Fusion vs. Parallels Desktop review?
Misschien leuk om een side by side feature table / review ding te maken? Iemand? Of weet iemand waar zoiets staat met comparison tabel met Parallels?

In oktober als Leoard uit komt ga ik mijn eerste Mac laptop, MacBook Pro, aanschaffen. En wil ik wel wat gaan spelen met Bootcamp, Parallels en misschien wel VMWare Fusion.
Atlantisdesign.nl - webDesign en de Mac. Bezig met webdesign / webdevelopment? Je eigen Mac als lokale webserver?
iPhone 4, 16 GB (black) | MacBook Pro 15", 2.44Ghz Intel Core 2 Duo,  4GB Ram | Airport Extreme | MacMini Intel Core 2 Duo, 4GB Ram | PowerMac G4 MMD Dual 1Ghz.
VMware Fusion is klaar
9 juli 2007 - 10:07    reactie #2
geplaatst door: ermo
VMWare Fusion vs. Parallels Desktop review?
Misschien leuk om een side by side feature table / review ding te maken? Iemand? Of weet iemand waar zoiets staat met comparison tabel met Parallels?

Dat zou super zijn als daar iets over te lezen is want momenteel ben ik zeer tevreden over Parallel Desktop maar in mijn "ms windows" tijd gebruikte ik altijd vmware. Dus ook daar ben ik tevreden over.  :thumbs-up:
If you don't change you're direction...you might end up where you're heading...
VMware Fusion is klaar
9 juli 2007 - 10:13    reactie #3
geplaatst door: PS-MacGek
Is het dan een goed idee om ook VirtualBox mee te nemen?
MacBook Pro Retina 16" M3 Pro (2024), MacBook Pro Retina 16" Intel (2019), Mac Studio M1 (2022), Mac mini (2018), Mac mini (2012), iPad Pro 11" M1, iPhone 11.
Avatar made by Dale Humphries
VMware Fusion is klaar
9 juli 2007 - 10:20    reactie #4
geplaatst door: bcvthul
Misschien moet dan bochs ook worden meegenomen...

http://bochs.sourceforge.net/
VMware Fusion is klaar
9 juli 2007 - 10:46    reactie #5
geplaatst door: denn88
Op het werk in Amsterdam maakt onze support en server management afdeling veelvuldig gebruik van VMWare (allemaal onder Windows natuurlijk). Maar ik hoor altijd goede verhalen erover.

Parallels is al bij een versie 3, dus de grootste kinderziektes enzo zijn eruit gewerkt en het programma heeft wat feedback en geschiedenis gekregen.

Ben benieuwd naar 'een' review!!
Atlantisdesign.nl - webDesign en de Mac. Bezig met webdesign / webdevelopment? Je eigen Mac als lokale webserver?
iPhone 4, 16 GB (black) | MacBook Pro 15", 2.44Ghz Intel Core 2 Duo,  4GB Ram | Airport Extreme | MacMini Intel Core 2 Duo, 4GB Ram | PowerMac G4 MMD Dual 1Ghz.
VMware Fusion is klaar
9 juli 2007 - 11:05    reactie #6
geplaatst door: Administrator
zal ik mezelf dan ervoor op offeren ;). Eerst ff wachten tot mijn laptop terug is uit de reparatie.
MacFreak Admin
- MacBook Pro 15inch
VMware Fusion is klaar
9 juli 2007 - 13:23    reactie #7
geplaatst door: Eelke
Ik gebruik momenteel de beta en ben er best tevreden over. Het dilemma is nu een beetje, is het goed genoeg om voor de aanbieding van 40 euro te gaan, of is Parallels beter? Op zich heeft VMWare denk ik meer ervaring met virtualisatie, aan de andere kant is dit toch wel een beetje een nieuwe markt voor ze, al die integratie-oplossingen met MacOS; daar heeft Parallels weer meer ervaring mee.
VMware Fusion is klaar
9 juli 2007 - 15:14    reactie #8
geplaatst door: A Henket
Het grote verschil tussen Unity in VMWare en Coherence in Parallels is de zichtbaarheid van de Start-balk. In Coherence blijft die zichtbaar en bruikbaar, waardoor je veel natuurlijker werkt met Windows dan in Unity waar de Start-balk weg is, maar wel een soort halfzachte vervanging tevoorschijn komt in de vorm van een 'Launch Application' venster. Hier staan veel te veel dingen in die niet te herkennen zijn (bijv. 'uninstaller' : Weet iemand wat die dan verwijdert? :-) ).

Erger is dat de Start-balk bij Windows heel veel schreeuwend-irritante meldingen geeft in de vorm van ballonnetjes, die bij Unity dus uit het niets lijken te komen. Tenslotte heb je geen toegang tot Quick Launch en System tray symbolen; bij veel zaken (virusscanner, Apache, QuickTime, iTunes etc.) een groot gemis.

Ik heb beide programma's gekocht, maar blijf ondanks deze beperkingen van Fusion toch VMWare gebruiken omdat, evenals bij vorige posters, mijn bedrijf die ook gebruikt. Ik geef ze elke versie weer feedback. Hier wordt naar gekeken en op gereageerd dus ik ga ervan uit dat de aanhouder wint.

Toch nog een voordeel van Unity overigens: Cmd+Tab blijft werken. Bij Coherence werkt die niet meer en werken Alt+Tab en Cmd+Tab door elkaar heen.

Bugje in VMWare: Sleep een bestand uit je VM op een Mac-programma in het Dock: Deze wordt dan vervolgens eerst naar je Mac-schijf gekopieerd in ~/Bibliotheek/Caches/TemporaryItems en dan gebeurt er niets meer. Die map wordt niet door SpotLight geindexeerd dus lijkt het bestand wel van de aardbodem verdwenen. Bug gemeld bij VMWare.
VMware Fusion is klaar
10 augustus 2007 - 00:32    reactie #9
geplaatst door: iskander
Ik heb de 30 dagen trial gedownload en probeer de verborgen optie voor het tonen van de windows taskbar aan te zetten. Hoe doe je dat? ... het blijf erg verborgen voor mij.
iBook G3 | Powermac G4 | Ipod 2e generatie | Macbook Pro Santa Rosa |
VMware Fusion is klaar
20 augustus 2007 - 09:53    reactie #10
geplaatst door: wolly
Alvast een voorproefje op de review:

http://crave.cnet.com/8301-1_105-9760910-1.html

In eerste instantie lijkt VMware veel sneller te zijn dan Paralells, maar dat is schijn.
VMware draait met twee processoren en Parallels met een. Mijn ervaring is is dat als je VMware met twee processoren aan zet, het Mac OS ook een stuk trager word. Opzich logisch maar wel irritant.
UNOX, the worst Operating System
Ceterum censeo, Windowsinem delendam esse
MacBook Pro 17" (2010), 13" (2014) - OSX 10.9.x, iPhone4/16Gb - iOS 7.0.1
VMware Fusion is klaar
20 augustus 2007 - 10:43    reactie #11
geplaatst door: ermo
ik gebruik parallel om windows xp beschikbaar te hebben op mijn macbook (1.8ghz 2gb). Dat draait prima. Het gaat mij er dan ook niet om om alles op windows te kunnen draaien maar puur om enkele pakketten die niet beschikbaar zijn voor os x of waar ik aan gewend ben te kunnen gebruiken. Met 512mb geheugen en 10gb voor het virtuele systeem performed het prima.

het is natuurlijk prachtig dat er meerdere oplossingen beschikbaar zijn, zoals fusion, maar het moet dan of prijstechnisch of anderszins interessant zijn om over te stappen anders zie ik niet in waarom ik fusion zou moeten overwegen.

tenslotte zie je in de test ook dat native os x het beste werkt en dus zou het vreemd zijn als je os x boot, en dan volledig virtueel gaat werken...  :wacko:
If you don't change you're direction...you might end up where you're heading...