geplaatst door: Robert
http://www.macfreak.nl/modules/news/images/Samsung_Logo.jpg
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
We weten allemaal dat ze bij Samsung veel originele ideeën hebben en dat ze er niet over peinzen om van andere ontwerpers te 'lenen'. Lee Minhyouk, Samsung's VP voor design maakte in het verleden bijvoorbeeld al eens duidelijk dat hij echt niet bezig was de iPhone te kopiëren toen hij de Galaxy aan het ontwerpen was:

Citaat


I've made thousands of sketches and hundreds of prototype products (for the Galaxy). Does that mean I was putting on a mock show for so long, pretending to be designing?

As a designer, there's an issue of dignity. (The Galaxy) is original from the beginning, and I'm the one who made it. It's a totally different product with a different design language and different technology infused.


Misschien dat het hem ook nog niet opgevallen is dat inmiddels bij andere afdelingen van Samsung de ontwerpen ook wel erg op die van ons bekende fabrikant uit Cupertino beginnen te lijken. Want de nieuwe Chromebox lijkt bijvoorbeeld wel héél erg veel op een Mac mini.







Maar echt gênant wordt het pas als je de Chromebox omdraait, want het lijkt me erg moeilijk om vol te houden dat je bij zo'n ontwerp persé een cirkel in de onderkant moet hebben.



Voor iedereen die zo snel niet weet hoe de Mac mini er aan de onderkant er uit ziet, hier nog even een geheugensteuntje.



Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 16:24    reactie #1
geplaatst door: prionica
Ook Samsung is een miljardenbedrijf. Ze zullen ergens best wel iets goed doen.
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 16:35    reactie #2
geplaatst door: Mekintos
Wie zei dat ook al weer, iets van "good artists copy, great artists steal"?
Haast zorgt niet zelden voor vertraging
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 16:37    reactie #3
geplaatst door: MacFrankie
Samsung doet heel veel dingen heel erg goed! Ze maken mooie en goede tv's bijvoorbeeld, en ook hun hifi sets zijn goed met een origineel ontwerp.

Alleen hun computerafdeling lijkt geen ontwerpers in dienst te hebben, of hun ontwerpers halen hun inspiratie uit Apple producten...
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 16:40    reactie #4
geplaatst door: Kapotlood
Ze maken leuke TV's en soms ook audiosystemen, maar als het aankomt op computers, telefoons en mp3-gebeuren zie je dat ze de hele boel bij elkaar liegen… hard roepen dat ze zelf 1000'en schetsen maken, maar wel héél toevallig met nagenoeg precies dezelfde ontwerpen komen.

Net zoals deze Chromebox bijvoorbeeld. Je kan gewoon niet ontkennen dat je dingen hebt afgekeken of je er door hebt laten beïnvloeden. Die onderkant is op "kweenie hoeveel" manieren op te lossen, maar ze kiezen voor dezelfde ronde voet met geïntegreerde ventilatie. Niet meerdere ronde voeten, of een vierkante, of een rand rondom die er embossed op ligt.

Als ontwerper heb je inderdaad een "issue of dignity". Je laat je (on)bewust altijd ergens door beïnvloeden daar ontkom je niet aan, want daar haal je vaak ook je inspiratie vandaan. Maar het stukje "dignity" raken ontwerpers als dit heel snel kwijt als je klakkeloos iemands ontwerpen overneemt.

Wel leuk om te lezen dat ze door bijna elke tech- en designsite vergeleken worden met Apple er zijn duidelijk meer mensen die beginnen te zien wat ze aan het doen zijn :)
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 16:41    reactie #5
geplaatst door: cbrouwer
ja artists steel, samsung is geen artists..... :happy:

meer een copycat :barf:
Mac Mini 24GB M4, Mac Pro 2x2,8 Xeon, 20 GB RAM, ATI Radeon HD 5770 , 3x HDD+ 1x SSD
23" cinema display, iPhone 12 Mini 128GB
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 16:42    reactie #6
geplaatst door: Okkie
Ik heb duizenden ontwerpen gemaakt en honderden prototype's.
Maar uiteindelijk toch gekozen voor het iPhone ontwerp...
"Beads flow echoes, can understand the power."
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 16:48    reactie #7
geplaatst door: DJAN
Zoals in mijn draadje aangegeven, is dit nog moeilijk te aanvaarden... dit is in rechte lijn het na-apen van Apple. Begrijp zelf niet hoe dit allemaal zelf wettelijk kan.

Wat met die © enzo...

Bekijk dit dan eens:
http://www.nieuws.be/nieuws/Moulin_Rouge_verbiedt_Mol_en_Rouge_in_De_Kaasboerin_58bbdbe3.aspx
Mac Pro 8 core / iMac 21" / MacBook Pro 15" / iPod nano / iPhone 3GS / iPad2
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 16:55    reactie #8
geplaatst door: rivera
Ik denk best dat er technische redenen voor een bepaald ontwerp of aspect van een ontwerp mogelijk zijn. Neem die ronde onderkant met daarin de ventilatie waar men hier over lijkt te vallen. Zo'n ventilator is rond. Om dan de ventilatie goed te laten werken denk ik dat je voor een ronde voet kiest.

Het is als het druppelmodel bij auto's. Dit is het beste model om airodynamisch te zijn en daardoor minder brandstof te verbruiken. Gek genoeg valt men in de autowereld niet over druppelmodel ontwerpen van de concurrenten.
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 17:15    reactie #9
geplaatst door: odo
Dell heeft ook een soort van Mini: de Zinio.

Als je daar de onderkant van bekijkt zie je dat het ook anders kan (buttugly welliswaar, maar geen ronde vorm te bekennen)



En hier ook nog even de bovenkant. Heel globaal dezelfde vorm met afgeronde hoeken net als de mini, maar toch wel gewoon een eigen (buttugly) ontwerp.


Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 17:21    reactie #10
geplaatst door: Felix
Allemaal spijkers op laag water. Waren er niet al computertjes te krijgen die op de Mac Mini leken nog voordat de macmini uitkwam?
Ik zie toch heel wat verschillen in het ontwerp van Samsung en dat van Apple. Bij Apple zie je aan de voorkant alleen een heel klein ledje. Bij samsung zie je de aan/uit knop audiojack en twee usb poorten. Dat is toch typisch PC.
En ja, wanneer een ander merk een ander ontwerp heeft is dat natuurlijk buttugly.
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 17:25    reactie #11
geplaatst door: odo
Tja als je de pure schoonheid van het Apple-ontwerp niet ziet is er helaas geen hoop meer voor je... Of misschien een nieuwe bril?  :wink:
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 17:29    reactie #12
geplaatst door: johanwelters
Die Dell heeft tenminste nog een DVD speler.
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 17:33    reactie #13
geplaatst door: Felix
@Odo, met mijn bril zie ik de dingen scherp want die is niet ondoorzichtig roze gekleurd :cool:
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 18:14    reactie #14
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Eigenlijk zouden we ons moeten schamen als we een Samsung TV thuis hebben staan. Die dingen waar ze je mee dood gooien voor een prikkie.

:blush: Ik doe het in ieder geval wel al een beetje. Mocht deze TV ooit stuk gaan dan komt er nooit meer een Samsung TV of ander product in alleen al om dit soort fratsen.

Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 18:51    reactie #15
geplaatst door: Mekintos
Waarom schamen voor een beetje Samsung in je woonkamer? Je kan er toch ook trots op zijn dat Apple de inpiratie en trentsetter is voor veel andere merken.
Haast zorgt niet zelden voor vertraging
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 19:21    reactie #16
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

Nee dit gaat te ver.

Als een bedrijf een keertje iets meeneemt uit respect richting Apple dan is dat wat anders. Maar als gewoon heel het bedrijf van voor naar achter door de na-maak machine gehaald wordt dan is de tijd gekomen om dit soort bedrijven te boycotten.

Ik heb nu echt het gevoel dit ik naar een TV zit te kijken die er eigenlijk heel anders uit had moeten zien volgens Samsung. Maar de designer bij Samsung die mijn TV heeft ontworpen weet het ook niet omdat Apple nog geen TV heeft gemaakt.
Zo'n triest bedrijf is het denk ik wel.

Maar je hebt natuurlijk ook mensen die nu gaan zeggen dat beide producten totaal niet op elkaar lijken  en dat Apple fanboys al heel snel denken dat alles van Apple is.
:wacko:

Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 21:10    reactie #17
geplaatst door: werner
Omstreeks 1986, toen CD-spelers nog duur waren, verkochten ze bij Vogelzang (beeld & geluid) te Eindhoven uiterlijk 2 exact dezelfde CD-spelers. Op een stond Sony en op de andere speler Samsung. Over jatten gesproken.
Ik had voorheen nog nooit van Samsung gehoord en ik meen dat het merk in die tijd nieuw was in Nederland.

De Sony CD-speler kostte 1200 gulden en de Samsung 800 gulden. Om te laten zien dat ook het binnenwerk en electronica!! van de Samsung en Sony CD-spelers precies hetzelfde was, waren de beide showroom-modellen aan de bovenzijde afgewerkt met een glazen plaat.

400 Gulden verschil voor dezelfde speler, met hetzelfde binnenwerk deed mijn vriend besluiten om voor de Samsung te gaan. Daar heeft hij grote spijt van gekregen. Het heeft anderhalf jaar geduurd met vele langdurige reparaties en woede uitbarstingen van mijn vriend, voordat hij de Samsung, met bijbetaling (nota bene) voor een CD-speler van Sony mocht omruilen.

Later hoorde ik van een audio-importeur dat onderdelen die niet aan de kritische Sony toleranties voldeden, dus door Sony werden afgekeurd, door Samsung werden gebruikt.

Ik heb die ellende met die CD-speler van dichtbij meegemaakt en zwoor toen: NOOIT iets van Samsung. Daarbij heeft Samsung lang, en nu nog wel, met hun audio en TV's een wat kitscherig design.
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 21:21    reactie #18
geplaatst door: FanBoy
Dan moeten al die mensen die nu roepen "Nooit iets van Samsung" nu direct al hun apple spul en dan vooral de iphone en ipad wegdoen want die zitten vol met spullen van Samsung.....
-= If you ain't got nothing nice to say, then don't say nothing at all =-
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 21:28    reactie #19
geplaatst door: SteveJobs
Ok ok, we hebben er al eerder een topic van gemaakt waarin Samsung ook zelfs de inhoud van de retaildozen van Apple namaakt plus de vierkante lader, maar dan net even iets anders.

Ze maken ook mooie dingen.

Doe mij deze maar met een strikje eromheen:

Don't panic
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 22:52    reactie #20
geplaatst door: Robert

Citaat
Felix om 17:21, 1-06-2012
Allemaal spijkers op laag water. Waren er niet al computertjes te krijgen die op de Mac Mini leken nog voordat de macmini uitkwam?

Kort en simpel antwoord: nee.
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
1 juni 2012 - 23:36    reactie #21
geplaatst door: Jules

Citaat
FanBoy om 21:21, 1-06-2012
Dan moeten al die mensen die nu roepen "Nooit iets van Samsung" nu direct al hun apple spul en dan vooral de iphone en ipad wegdoen want die zitten vol met spullen van Samsung.....


Componenten van Samsung waarvan Apple bepaalt of ze voldoen aan de kwaliteitseisen. Er is geen enkele reden om aan te nemen dat ze hetgeen niet door Apple's ballotage komt, niet zelf gebruiken voor hun eigen producten of goedkoper aanbieden aan andere partijen. Dat was de crux van de vergelijking tussen de CD-spelers.
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
2 juni 2012 - 00:17    reactie #22
geplaatst door: mkuiter

Citaat
Robert om 22:52, 1-06-2012

Citaat
Felix om 17:21, 1-06-2012
Allemaal spijkers op laag water. Waren er niet al computertjes te krijgen die op de Mac Mini leken nog voordat de macmini uitkwam?

Kort en simpel antwoord: nee.


Zulke kleine PC's waren er al in 2002.

http://www.mobilemag.com/2002/02/25/cappuccino-g1-mini-6-pc/
http://tweakers.mobi/nieuws/25444

Ik meen me te herinneren dat (o.a.) MyCom ze verkocht.
Windows 10 Mobile - Mac OS X El Capitan - Windows 7 Ultimate
Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
2 juni 2012 - 01:01    reactie #23
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd


Citaat
Jules om 23:36, 1-06-2012

Citaat
FanBoy om 21:21, 1-06-2012
Dan moeten al die mensen die nu roepen "Nooit iets van Samsung" nu direct al hun apple spul en dan vooral de iphone en ipad wegdoen want die zitten vol met spullen van Samsung.....


Componenten van Samsung waarvan Apple bepaalt of ze voldoen aan de kwaliteitseisen.


+1

Plus Apple heeft deze producten gewoon gekocht van Samsung dus ze verdienen er dus geld aan en weten vooral dat ze in de producten komen en kunnen daardoor zelf Nee zeggen om ze niet te verkopen.
Apple krijgt geen geld van Samsung omdat Samsung het leuk vindt om zijn producten op de van Apple te laten lijken.

Waar vindt Samsung de inspiratie voor het design?
2 juni 2012 - 07:43    reactie #24
geplaatst door: Robert
@ mkuiter: Lezen is kennelijk echt een kunst.

Ik beweer niet dat er geen kleine computers waren voordat de Mac mini uitkwam, de vraag was of er er niet al computertjes te krijgen waren die op de Mac Mini leken nog voordat de Mac mini uitkwam.

Of vind jij dat de Cappuccino evenveel op de mini lijkt als de Chromebox..?  :cool:
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.