
Apple gaat een label toevoegen bij AI nieuws-samenvattingen
Hoewel AI veel kan en ook veelbelovend is, zijn er duidelijk ook kinderziekten. En daar heeft Apple Intelligence duidelijk ook last van. Dat was al eerder hier op MacFreak te lezen
in dit nieuwsbericht, waarin twee nieuwsitems pijnlijk verkeerd werden samengevat.
Want
Luigi Mangone heeft zichzelf helemaal niet neergeschoten, en de Israëlische eerste minister Benjamin Natanyahu is nog steeds niet gearresteerd.

Apple gaat een label toevoegen bij AI nieuws-samenvattingen
klik of tap voor grotere versies
Maar de gifbeker was duidelijk nog niet leeg, ondanks klachten van onder andere de BBC blijkt het nog steeds lastig om het nieuws goed samen te vatten, nu werd darter Luke Littler al tot winnaar uitgeroepen terwijl de wedstrijd nog niet gespeeld was, en zou Rafael Nadal zowel Braziliaans als gay zijn.

Apple gaat een label toevoegen bij AI nieuws-samenvattingen
Apple heeft inmiddels de volgende verklaring verstuurd:
Apple Intelligence features are in beta and we are continuously making improvements with the help of user feedback. A software update in the coming weeks will further clarify when the text being displayed is summarization provided by Apple Intelligence. We encourage users to report a concern if they view an unexpected notification summary.
De vertaling:
De Apple Intelligence-functies bevinden zich in bèta en we brengen voortdurend verbeteringen aan met behulp van feedback van gebruikers. Een software-update in de komende weken zal verder verduidelijken wanneer de weergegeven tekst een samenvatting is die wordt geleverd door Apple Intelligence. We moedigen gebruikers aan om een probleem te melden als ze een onverwachte samenvatting van een melding zien.
Met name dat laatste lijkt voorlopig nog even heel erg hard nodig.
met dank aan forumlid ‘boiing’, die dit als eerste meldde op ons forum