geplaatst door: Night (Moderator)
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/WWDC2026-logo.jpg
Apple kondigt WWDC 2026 aan: focus op Siri en/met AI
The Amerikaanse website MacRumors toonde een interssant filmpje waarin ze Apple's aankondiging van de 37e jaarlijkse Worldwide Developers Conference (WWDC) bespraken. Daarin was te zien wat het bedrijf naar verwachting dit jaar zoal zal presenteren.

Naast iOS 27, macOS 27 en andere besturingssystemen, lijkt de focus toch vooral te liggen op Siri en de intergratie van AI in Apple's digitale assistent.



Ieder jaar organiseert Apple de WWDC, een voor een groot online evenement dat gratis toegankelijk is voor alle ontwikkelaars en een fysiek gedeelte in Apple Park te Cupertino, dat is gereserveerd voor ontwikkelaars en studenten die via loting zijn geselecteerd.

Het interessantste deel voor ons, de keynote, zal op 2 april plaatsvinden. Deze zal te volgen zijn via de Apple Developer-app, de website van Apple en YouTube. Daarnaast zullen er meer dan 100 videosessies en interactieve labs met Apple-ingenieurs en -ontwerpers gepland gedurende de daaropvolgende week.

Apple AI

Apple onthulde Apple Intelligence voor het eerst tijdens de WWDC 2024. Daarbij beloofde het bedrijf een slimmere Siri met persoonlijke context, schermbewustzijn en diepere app-integratie. Helaas werden deze functies jeer op keer uitgesteld. De eerste keer in maart 2025, daarna opnieuw tijdens de WWDC 2025 en miste Apple vervolgens een verdere interne doelstelling voor iOS 26.4.

Apple bevestigde in zijn aankondiging dat de conferentie “de schijnwerpers zal richten op ongelooflijke updates voor Apple-platforms, waaronder AI-verbeteringen alsook spannende nieuwe software en ontwikkelaarstools”. Dat zou wijzen op wat de meest ingrijpende ‌Siri‌-update ooit lijkt te worden.

De vernieuwde ‌Siri‌ zou een ingrijpend herontwerp zijn die de al lang gewraakte digitale assistent van Apple moet veranderen in een volwaardige AI-chatbot. Mark Gurman van Bloomberg zei onlangs al dat Apple een zelfstandige ‌Siri‌-app aan het testen was, die eerdere gesprekken weergeeft in een lijst of raster, met vastgezette en doorzoekbare chats en chatballonnen in iMessage-stijl. ‌Siri‌ zou ook Dynamic Island-integratie krijgen, met een oplichtend pictogram en een “zoek”-label tijdens het verwerken van verzoeken, een “Vraag het aan ‌Siri‌”-knop in menu's van apps van derden en een “Schrijf met ‌Siri‌”-toetsenbordoptie, terwijl Spotlight naar verwachting zal worden vervangen door ‌Siri‌ als de primaire zoekinterface op de iPhone.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.Siri-met-Gemini.jpg
Apple kondigt WWDC 2026 aan: focus op Siri en/met AI


Gemini AI

Apple heeft – zoals we van het bedrijf gewend zijn – niet het wiel opnieuw uitgevonden maar maakt gebruik van de technologie, afkomstig uit de meerjarige samenwerking tussen Apple en Google, waarbij de volgende generatie Apple Foundation Models is gebaseerd op Gemini, terwijl de verwerking op het apparaat en in Private Cloud Compute blijft plaatsvinden.

Los daarvan is Apple van plan om Siri in iOS 27 open te stellen voor AI-chatbots van derden via een “Extensions”-systeem in de Instellingen, waarmee een einde komt aan de exclusieve overeenkomst met OpenAI en gebruikers de mogelijkheid krijgen om vragen te richten aan bijvoorbeeld Claude, Gemini, Grok en anderen.

Afgezien van ‌Siri‌ wordt verwacht dat iOS 27 zelf een relatief bescheiden update zal zijn. Insiders omschreven het als een “Snow Leopard”-jaar, vooral gericht op prestatieverbeteringen, bugfixes en het opschonen van de code in plaats van grote veranderingen en nieuwe functies. Uitzonderingen hierop zijn onder meer optimalisaties voor de eerste opvouwbare iPhone van Apple, die naar verwachting in het najaar wordt gelanceerd, en nieuwe functies voor satellietconnectiviteit.

Ook macOS 27 zal blijkbaar dezelfde ‌Siri‌-upgrades en de “Snow Leopard”-focus op stabiliteit delen. Daarnaast zal nu eindelijk het doek vallen voor de ondersteuning voor Intel-gebaseerde Macs.

Dit artikel is een vrije vertaling van MacRumors, dat hier te lezen is.

Apple kondigt WWDC 2026 aan: focus op Siri en/met AI
29 maart 2026 - 11:28    reactie #1
geplaatst door: raverke95
Laat ons hopen dat het inderdaad eens een Snow Leopard jaar zal worden. Je merkt aan alle onnauwkeurigheden dat hun software een bende aan het worden is.

Het AI verhaal wil ik nog wel eens zien. Niet dat ik daar echt wakker van lig, maar ze hebben ons al genoeg wijsgemaakt op dat vlak. Ervan overtuigd zijnde dat het ooit eens een keertje moet komen...
Apple kondigt WWDC 2026 aan: focus op Siri en/met AI
1 april 2026 - 09:49    reactie #2
geplaatst door: Appelflap
Soms zou ik gewoon wat minder AI willen, maar ja... de verschillende bedrijven willen elkaar overtreffen. Wat doe je er aan...