
Apple krijgt patent voor iPhone met aanraakscherm aan alle kanten
Samsung was de eerste smartphone-maker die een telefoon maakte met een scherm dat ook aan de zijkanten doorliep. Maar de alerts en knoppen op de zijkant van de Edge-modellen lijken geen doorslaand succes. Ik zie veel mensen met die smartphones, maar zelden of nooit iemand die dit gebruikt.
Toch is dit iets waar Apple nog steeds mee bezig is, en hoe. Want in een nieuw patent dat Apple net heeft
toegewezen gekregen is dat ook mogelijk, en nog veel meer. In dat patent zien we een iPhone waarvan niet alleen de zijkanten gebruikt worden, ook de achterkant is daarbij een aanraakscherm. Bij deze iPhone zou er eigenlijk gaan sprake meer zijn van een ‘juiste’ manier om die vast te houden, alle richtingen zouden werken.

Apple krijgt patent voor iPhone met aanraakscherm aan alle kanten
Bij ieder verleend patent hoort de waarschuwing dat het daarbij om ver uitgewerkte ideeën gaat, maar dat die ideeën ook vaak helemaal niet tot een echt product leiden. Juist Apple staat erom bekend dat veel van de uitgewerkte ideeën op tijd ook weer afgeschoten worden. Je zal Apple dan ook niet snel kunnen betrappen op het uitbrengen van dure prototypes die eigenlijk nog helemaal niet klaar zijn voor gebruik, zoals bijvoorbeeld Samsung’s Galaxy Fold.

Apple krijgt patent voor iPhone met aanraakscherm aan alle kanten
Mocht Apple ooit wel een iPhone uitbrengen met aanraakschermen aan alle kanten, dan wordt het interessant om te zien hoe de beveiliging geregeld zou worden. Face ID is bijvoorbeeld op dit moment op een iPhone nog steeds maar in één richting te gebruiken.
#iPhone #Patent