
Ontwikkeling anti-diefstalfunctie: gestolen iPhones meteen vergrendeld
Apple is bezig met
het ontwikkelen van een nieuwe beveiligingsfunctie voor de iPhone die zorgt voor automatische vergrendeling zodra wordt gedetecteerd dat een iPhone wordt of is ontvreemd. Deze functie maakt gebruik van meerdere bestaande dingen.
Bijvoorbeeld de versnellingsmeter van de iPhone, een gekoppelde Apple Watch en al bekende locatiegegevens om vast te stellen of het toestel wordt of is gestolen.

Ontwikkeling anti-diefstalfunctie: gestolen iPhones meteen vergrendeld
Apple wil hiermee duidelijk voorkomen dat iPhones nog bruikbaar zijn als ze uit de hand van de gebruiker gegrist worden, iets wat vaker voorkomt (maar voor een Android-smartphone veel minder geeft, omdat die
voor dieven minder aantrekkelijk zijn).
Op zich een lofwaardig streven, maar ook een die extra risico\’s met zich meebrengt. Want als het apparaat steeds beter beveiligd wordt, terwijl het nog wel aantrekkelijk is, dan wordt het risico langzaam maar zeker steeds meer bij de eigenaar gelegd.
Zo werd ooit de vinger van een eigenaar van een Mercedes S-klasse door dieven
afgehakt omdat die auto alleen met een vingerafdruk open te maken was. En een veel recenter voorbeeld hiervan waren
de bedreigingen na de diefstal van een iPhone in Londen.
Kortom, prima dat Apple probeert iPhones met nieuwe technieken zo goed mogelijk te beschermen, maar hopelijk wordt ook veel nagedacht over welke risico’s hiermee mogelijk naar de gebruiker worden verlegd.