
DaVinci Resolve heeft nu ook een Photo Editor
Blackmagic Design is al een tijd bezig de markt voor video-montage op zijn kop aan het zetten door
DaVinci Resolve gratis in de markt te zetten, terwijl professionals door kunnen groeien met de extra opties van DaVinci Resolve Studio (€ 308,55 en dat is inclusief 53,55 btw).
In versie 21 van DaVinci Resolve zit verrassend genoeg nu ook
een Photo-gedeelte, waardoor het mogelijk een concurrent van Lightroom of Capture One wordt.
Op dit moment biedt het al ondersteuning voor RAW bestanden van de grote merken Canon, Fujifilm, Nikon en Sony, maar ook iPhone ProRAW wordt al ondersteund. De beeldbewerking vindt plaats in de bronresolutie tot 32K, oftewel meer dan 400 megapixels, de projectresolutie is dus geen beperking.
En alle bekende basisinstellingen zijn erin te vinden, zoals witbalans, belichting, kleur en verzadiging. En omdat het gaat om niet-destructieve bewerking is het mogelijk om de originele afbeeldingen op elk moment opnieuw kaderen, bij te snijden en op andere manier aan te passen.
Verder is er ook GPU-versnelling ingebouwd, waardoor het volgens BlackMagic mogelijk zou moeten zijn hele albums aanzienlijk sneller te verwerken.
En ook met foto’s kan je gebruik maken van DaVinci Resolve’s cloudgebaseerde workflow, waarmee je albums en alle bijbehorende metagegevens en tags, maar ook kleurcorrecties en effecten, kunt delen met kleurcorrectors, fotografen en retoucheurs overal ter wereld.
Door de synchronisatie via Blackmagic Cloud kunnen meerdere mensen tegelijk beschikken over de nieuwste versie van je beeldbibliotheek, en is het dus ook mogelijk om op afstand kleurcorrecties goed te keuren of door te voeren, zonder dat iedereen in dezelfde ruimte hoeft te zijn.
met dank aan forumlid ‘puk1980’, die dit als eerste meldde