
Apps niet aangemeld als ‘trader’ verdwenen uit App Store in de EU
Op 17 oktober van het afgelopen jaar
waarschuwde Apple ontwikkelaars dat om hun apps aan te kunnen blijven bieden in de EU een trader-status moesten hebben. Daarbij stond de waarschuwing dat apps die deze status niet hebben op 17 februari 2025, uit de App Store verwijderd zouden worden.
Inmiddels is het zover, en was er gisteren
bij Apple te lezen dat apps die deze trader-status niet hebben inmiddels zijn verwijderd.

Apps niet aangemeld als ‘trader’ verdwenen uit App Store in de EU
klik of tap voor een grotere versie
Voor het indienen van updates voor apps in de App Store in de Europese Uniemoeten ontwikkelaars voortaan via App Store Connect hun gegevens doorgeven. Deze gegevens worden vervolgens gedeeld op de App Store-pagina van elke ontwikkelaar.
De Digital Services Act (DSA) in de Europese Unie verplicht Apple om de contactgegevens van alle ‘traders’ (handelaren) die apps distribueren in de App Store in de Europese Unie te verifiëren en weer te geven. Ontwikkelaars die geld verdienen in de App Store via een aankoopprijs vooraf, of via in-app aankopen, worden beschouwd als handelaren. Dat is ongeacht de omvang, het geldt dus voor zowel grote bedrijven als eenpitters.
De contactgegevens van elke ontwikkelaar die als handelaar wordt beschouwd, zullen dan dus ook openbaar zijn, iets waar zeker niet alle kleien ontwikkelaars blij mee zijn. Onafhankelijke ontwikkelaars en kleine bedrijven hebben misschien geen speciale bedrijfsadressen en telefoonnummers, en zullen waarschijnlijk liever hun persoonlijke contactgegevens niet willen delen.
Of dit effect zal hebben op welke apps nog bij ons aangeboden worden, of niet, is op dit moment nog niet bekend.