geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/AppleTV_2010.png
Valt de nieuwe Apple TV tegen als gaming-platform?
Eén van de dingen die de nieuwe Apple TV volgens Apple waarschijnlijk had moeten brengen is gaming in de huiskamer, verder dan het spelen van een game op bijvoorbeeld een iPhone of iPad op je televisiescherm. Eén van de dingen waaraan we dat kunnen zien is dat Apple er de Nimbus draadloze gamecontroller bij verkoopt.

Maar als Apple wil dat de vierde generatie Apple TV een succes gaat worden voor gaming, dan zal er waarschijnlijk nog wel wat harder aan getrokken moeten worden. Want er komen niet alleen geen juichverhalen naar buiten van game-developers voor de Apple TV, er zijn ook een aanwijzingen dat het niet zo heel erg goed gaat op dat gebied voor de nieuwe Apple TV.

Want behalve dat er geen juichverhalen naar buiten komen, komen er ook niet zoveel games bij voor de nieuwe Apple TV, het gemiddeld staat op dit moment op tussen de één en twee nieuwe games per week. Daarbij lijkt het er op dat Disney besloten heeft om Disney Infinity 3.0 niet verder voor de Apple TV door te ontwikkelen, dat lijkt niet echt een teken dat het goed gaat met dit platform.
Citaat


The team is currently focusing on the traditional gaming platforms. We are always evaluating and making changes, but there are currently no plans for futher updates to the Apple TV version of the game. Please keep an eye out for further news about this, and feel free to contact Support if you have any questions:

https://help.disney.com/en_US/Disney-Infinity/Contact?productCode=Disney-Infinity-3-Edition


Het is natuurlijk goed mogelijk dat het dit platform alsnog een groot succes gaat worden, maar op dit moment lijkt het er op dat Apple er misschien eerst nog wat meer in zal moeten investeren.






Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Valt de nieuwe Apple TV tegen als gaming-platform?
31 maart 2016 - 14:55    reactie #1
geplaatst door: Roko
Ik zeg het gewoon hardop; de hele Apple TV 4 valt me dik tegen. Je kan echt aan alles merken dat dit ding al een jaar of wat bij Apple op de planken heeft gelegen in afwachting van deals met de TV-netwerken in Amerika. Dat is er helaas nooit van gekomen waardoor Apple niets anders kon doen dan het maar als een mager game platformpje neer te zetten.
Ik gebruik hem alleen nog voor Infuse/Plex, maar het gemis aan 4K ondersteuning vind ik nu al een probleem worden want wat moet je anders met je UHD TV.
Valt de nieuwe Apple TV tegen als gaming-platform?
31 maart 2016 - 15:17    reactie #2
geplaatst door: MacMitten
Ik ben daarentegen erg tevreden over de Apple TV 4. Met programma's als Geextv en AnyStream kijk ik fijn let's plays op Twitch. Dat het geen game platform zal worden zonder extra inspanning van Apple kan ik me voorstellen. Er is zoveel competitie. Maar er zijn meer apps dan games te krijgen voor de Apple TV en wellicht kan het ding zich daarmee wel gaan onderscheiden. Voor mij doet hij dat in ieder geval al wel.
"The man who wants nothing is invincible, padron." - Fideo in "Once Upon a Time in Mexico"
Valt de nieuwe Apple TV tegen als gaming-platform?
31 maart 2016 - 15:55    reactie #3
geplaatst door: mgroeneboer
Eens met Roko, geen 4K is zonde, en gebruik het alleen voor infuse.
Neem een kijkje op mijn fotokunst shop: Wallstars fotokunst
Valt de nieuwe Apple TV tegen als gaming-platform?
31 maart 2016 - 17:28    reactie #4
geplaatst door: imex
Ik heb ook het gevoel dat het niet zover gaat als ik me heb laten voorspiegelen, al stond ik daar natuurlijk zelf bij. Ik hoop dat 4K later wel wordt toegevoegd, want dat zou kunnen. En er was er maar één die deals kon sluiten en dat was Steve Jobs. Ik herinner me nog dat hij met een zak van 5 miljard de platenmaatschappijen langs ging en dat was in 2000 zo'n beetje het totale eigen vermogen van Apple en dat iedereen incluis wij oudgedienden van MacFreak zich afvroegen waar hij nou mee bezig was. Een jaar later was de iTunes Music Store een feit. Steve durfde een grote mond open te trekken in het hol van de leeuw, want die platenmaatschappijen waren maar wat bang dat Steve hun heilige huisjes zou om ver werpen.

Tim heeft zeker weer zijn goeie kanten, maar ik denk niet dat hij in het hol van de TV-netwerken-leeuwen die gasten tot een deal krijgt, daar is hij gewoon net te aardig voor.

Maar ja, ik geniet wel van mijn nieuwe Apple TV. En het was maar 150 euro, daar val ik me ook geen buil aan.


'They want to make the best computer'
Valt de nieuwe Apple TV tegen als gaming-platform?
31 maart 2016 - 19:51    reactie #5
geplaatst door: Doctor Apple
Volwaardige 4K (UHD) ondersteuning op de AppleTV 4 is ondenkbaar. Niet zozeer omdat de processor het niet aan zou kunnen, maar er zijn enkele beperkende factoren ... waaronder HDMI 1.4.

HDMI 1.4 heeft een beperking in data-overdracht, waardoor het enkel mogelijk is om UHD met 30fps te ondersteunen bij 4:4:4 sampling.

nVidia heeft bijvoorbeeld een truukje door het kleurspectrum terug te brengen tot 4:2:0 sampling om zo over de krappe HDMI 1.4-bandbreedte alsnog UHD met 60 frames per second te blazen, maar je levert behoorlijk in op het kleur-spectrum.

Zeker nu UHD TV's met 10bit kleurpanelen hun doorgang vinden bij de consument ...

Er is nog steeds (relatief) weinig content op 4K, maar er het verschil van - bijvoorbeeld - een House Of Cards of Marco Polo op Netflix tussen 1080p en 2160p (UHD) merk ik toch echt wel ...

Helaas voor Apple, maar om dat te ondersteunen moet ik via de ingebouwde Antroid Interface van de TV kijken (NetFlix App) ... Dus wat gebeurt er gaande weg: het gezin raakt gewend aan de Android Interface en de Apple TV, hoe mooi ook ... Wordt alsmaar minder gebruikt ... Er worden zelfs films gehuurd via Google en andere diensten ...

Kortom, langzamaan brokkelt een beetje bij beetje het domein van de AppleTV - althans hier in huis - af ... Gelukkig hebben we ruim 90 films voor de kinderen in de bibliotheek, dus helemaal de AppleTV voor Google verruilen gaat niet gebeuren (gelukkig).

Maar eerlijk is eerlijk: Android voor op de TV heeft nog steeds een redelijke achterstand op de AppleTV software. Het verbaast me alleen dat de sprongen die gemaakt worden - per update - vrij groot zijn.

Veel fixes en nieuwe features.

Had de AppleTV 4 een UHD apparaat geweest dan had ik niet eens getwijfeld over de aanschaf.

Verder kan ik me helemaal vinden in de opmerking van Imex met betrekking tot Tim Cook ...

We wachten weer af ... Eerst eens updates voor het Mac-platform, want die schreeuwen om een update ... Dan de iPhone 7 en dan (wat mij betreft  :biggrin: ) een AppleTV 4s of 5 ... Met UHD en indien mogelijk IPTV abonnementen van lokale providers.

We zullen zien ...
Durf te denken!
Valt de nieuwe Apple TV tegen als gaming-platform?
31 maart 2016 - 20:38    reactie #6
geplaatst door: anraadts
Eddy Cue doet al dit soort onderhandelingen.

Daarbij wist Steve ook dat dit een taaie was, die was het ook niet zomaar even gelukt.
Valt de nieuwe Apple TV tegen als gaming-platform?
1 april 2016 - 07:23    reactie #7
geplaatst door: Roko
Een IPTV app maken is het probleem niet, KPN heeft dat ooit al eens gemaakt voor de Xbox360, voor de ATV zal dat niet veel moeilijker zijn. Het probleem zit hem in de content, ze krijgen gewoonweg niet de toestemming van b.v. RTL om via een dergelijke app die zenders aan te bieden, of er moet een grote bak geld die kant op gaan.
Valt de nieuwe Apple TV tegen als gaming-platform?
4 april 2016 - 20:42    reactie #8
geplaatst door: MacFrankie

Citaat
Doctor Apple om 19:51, 31-03-2016
Had de AppleTV 4 een UHD apparaat geweest dan had ik niet eens getwijfeld over de aanschaf.


Kijk voor de gein hier eens:
Citaat

Bij het kijken op een wat grotere afstand van twee en een halve meter, nog altijd geen grote afstand voor een 65"-scherm, was het verschil tussen de uhd- en de hd-versie bijna niet meer te zien. De eerste kennismaking met ultra hd blu-ray viel dus flink tegen. Een mogelijke verklaring voor dit tegenvallende resultaat is het feit dat de film is opgenomen met analoge 35mm-filmcamera's. Voor een overtuigende 4k-versie heb je bij analoge opnamen eigenlijk een 70mm-camera nodig.

We verwachtten betere resultaten van The Martian, omdat voor deze film geen analoge camera's zijn gebruikt, maar de Epic Dragon en Scarlet Dragon van Red. Deze camera's hebben een sensor met een resolutie van maar liefst 6144x3160 pixels, waardoor ze een zeer scherp beeld moeten kunnen leveren. Toch zag ook deze film er niet bijzonder scherp uit. Het verschil tussen de hd- en de uhd-versie was deze keer wat groter, maar nog altijd moet je goed opletten en zeer dichtbij zitten om het verschil te kunnen zien.


Even recapituleren:
- men neme een fucking groot UHD scherm van onberispelijke kwaliteit;
- men neme vlak voor het scherm plaats;
- men spele FHD en UHD films af van UHD BD's;
- men kan het verschil nauwelijks zien.

Conclusie: ga op normale afstand van je UHD tv zitten, en je ziet geen verschil tussen FHD en UHD bronnen.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!