
De top drie bestaat uit de iPhone 17, Pro en Pro Max
De recente kwartaalcijfers
maakten het al duidelijk: Apple vestigde weer een nieuw record en verkocht daarbij ook heel erg veel iPhones. Zoveel dat er was zelfs sprake van moeite om aan de enorme vraag te voldoen, dat overkomt Apple zelden en al helemaal niet zo laat in de cyclus.
Tijd dus om even te kijken naar
de cijfers van Counterpoint Research in hun Global Handset Model Sales Tracker.

De top drie bestaat uit de iPhone 17, Pro en Pro Max
klik of tap voor een grotere versie
Zoals je hierboven kunt zien domineert Apple op dit moment de markt, met de iPhone 17 op de eerste plaats, de 17 Pro Mac op plaatst twee en de 17 Pro op de derde plaats. Vervolgens komen er twee modellen van Samsung, waarna op plaats zes de iPhone 16 te zien is.
Ook is er een grote afwezige, de iPhone Air staat niet in deze top tien (en wordt ook niet eens door Counterpoint Research genoemd). De kans dat er een tweede generatie van dit model komt lijkt dan ook niet heel erg groot, of er zou bij Apple een idee moeten zijn waarmee ze dit model populairder kunnen maken (misschien door de toevoeging van een tweede lens).
Volgens Harshit Rastogi, senior analist bij Counterpoint, zou het succes van de iPhone 17 vooral komen door de aanpassingen die het basismodel dichter bij de Pro-varianten brachten, waaronder een grotere standaardopslag van 256 GB, verbeterde camera’s en een snellere verversings-snelheid van het beeld naar maximaal 120 Hz (waardoor het beeld vloeiender blijft tijdens bijvoorbeeld het scrollen).
De iPhone 17 liet niet alleen een groei met dubbele cijfers zien ten opzichte van vorig jaar in China en de VS, maar verdrievoudigde in dat kwartaal ook de verkoopcijfers in Zuid-Korea.