geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/macOSTahoe-icoon.jpg
Een diepte-analyse over het nieuwe design bij Apple
De geruchten zijn zo talrijk dat het inmiddels wel als een paal boven water lijkt te staan: aanstaande maandag krijgen we te zien hoe het nieuwe ontwerp van alle besturingssystemen van Apple er uit gaat zien. En daarbij zal het extreem platte design van iOS 7 steeds verder achter ons komen te liggen.

Ontwikkelaar Sebastiaan de With, van onder andere de uitstekende camera-app Lux, heeft hier nu een uitstekende diepte-analyse over gepubliceerd, een aanrader.

https://www.lux.camera/content/images/2025/05/530875-screen-shot-2012-09-08-4-22-52-pm.png-copy.jpg
Een diepte-analyse over het nieuwe design bij Apple


Daarbij gaat hij door de hele geschiedenis van iOS, van het ‘skeuomorphic design’, waarbij fysieke dingen zoveel mogelijk geïmiteerd werden, naar iOS 7, waarin exact het tegenovergestelde gekozen werd (wat hij toepasselijk The Flat Age noemt).

Waar Apple nu naartoe beweegt noemt hij The Age of Physicality, iets dat tot nu toe vooral in visionOS te zien is. Maar de andere besturingssystemen verwacht hij subtieler te worden aangepast dan visionOS - interfaces hoeven immers niet zozeer in de ‘echte wereld’ te passen - maar dynamische effecten en gedrag maken de interface in wezen tot leven.

Zijn punt is dat veel interface-elementen op de iPhone die nu al doen, bijvoorbeeld de voorbeelden hieronder.


Living Glass

Volgens Sebastiaan de With is de toekomst Living Glass, waarbij erkend wordt dat alle devices uit glas bestaan, en daarop in het design ook voortborduren.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.SebastiaanDeWithLivingGlassConcept.jpg
Een diepte-analyse over het nieuwe design bij Apple


Mocht dit nog niet helemaal de richting zijn dat er bij Apple op wordt bewogen, dan hoop ik dat ze dit stuk ook lezen. Want mij maakt dit in ieder geval erg enthousiast.

https://www.lux.camera/content/images/size/w2400/2025/05/glass.jpg
Een diepte-analyse over het nieuwe design bij Apple


Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
geplaatst door: raverke95
Het oog wil ook wat... Ik ben erg benieuwd naar maandag.

Ten tijde van iOS 7 en ervoor was ik helaas nog geen Apple user, maar ik zou erg teleurgesteld geweest zijn mocht ik die mooie 3D effecten kwijt zijn.
Ik heb hier een hele oude iPod Touch liggen met die oude UI nog op. Geweldig om de fotoapp alleen al te openen: die openende iris, schitterend 😍