geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/ARKit-icoon.jpg
Gaat 'de vader' van webOS bij Apple aan AR werken?
Michael Abbott heeft een indrukwekkende staat van dienst. Hij werkte als Twitter’s VP voor engineering, was de man achter webOS bij Palm, general manager bij Microsoft, research associate bij SRI International en daarnaast investeerder, adviseur en bestuurslid van meerdere tech bedrijven.

Maar zijn baan als investeerder zat hem niet echt lekker, in augustus van het afgelopen jaar zetten hij een persoonlijk stukje op het web waarin hij duidelijk maakte dat hij toch graag weer zelf aan nieuwe technieken zou willen werken.

https://img.macg.co/2018/2/macgpic-1519721770-33860648053814-sc-jpt.jpg
Gaat 'de vader' van webOS bij Apple aan AR werken?


Citaat
Ultimately, my desire to discover and invest in the next new thing became eclipsed by my desire to get my hands dirty again and build the next new thing. I have come to understand that my real passion lies in the grappling to understand, develop and build new technologies. Like you, perhaps, I am captivated by what AR could enable, and fascinated by ‘real’ applications of AI/ML, or how security techniques from the world of geopolitics are influencing enterprise technologies.

De Franstalige site MacGeneration meldt nu dat ze van meerdere mensen die bij Apple werken hebben gehoord dat Michael Abbott daar nu aan de slag is gegaan. Door wat hij zelf schrijft lijkt het logisch dat dit werk iets te maken heeft met Augmented Reality (AR).

Grappig genoeg valt zijn start bij Apple samen met het moment dat iOS 11 op de iPhone X op sommige vlakken zoveel gelijkenis met webOS laat zien, dat de stem van Craig Federighi tijdens de presentatie daarvan naadloos past bij beelden van webOS, zoals je hieronder kan horen en zien.




Het nieuws op MacFreak wordt gesponsord door Upgreatest (ssd upgrades op locatie)
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
antw: Gaat 'de vader' van webOS bij Apple aan AR werken?
1 maart 2018 - 17:08    reactie #1
geplaatst door: cyrano
Ai, ai. Hij was ook mede verantwoordelijk voor het failliet van Palm. Dat had twee oorzaken: Overstap op Windows CE voor gsm functies en ontwikkelen van WebOS, wat bakken geld gekost heeft.

Eender wie ooit een Palm Treo gehad heeft, weet waar ik 't over heb. Palm had een pda die licht, snel en degelijk was, voor de komst van de Treo. De batterij ging makkelijk een week mee. Maar geen kleur, geen telefoon. En het realiseren van die functies heeft niet alleen de eigen ontwikkelaars weg gejaagd, het heeft ook zoveel geld gekost dat het failliet onafwendbaar werd.

Ik stond erbij en keek ernaar, in 2001.

Daarna is het een verhaal van dubieuze verkopen van ip aan HP, geld dat verdwenen was...

Ik heb het niet meer gevolgd. Het was te pijnlijk. Er werden beslissingen genomen die puur politiek ingegeven waren. Voorbeeld: in 2000 was Londen veel te duur voor Palm's nieuwe, grote Europese hoofdkwartier. Een gebouw in Parijs werd gekozen, aangekleed en was bijna klaar. Toen kwam 9/11. En plots "moesten" ze naar Londen. Enkele executives hadden al een flat in Parijs gekocht. Niemand was gelukkig met de beslissing van de board.

Ondertussen was de Treo een regelrechte ramp. Batterij levensduur met moeite een halve dag. Regelmatig crashte het ding, wat op zich niet het ergste was. Het feit dat telkens een volledige herinstallatie met verlies van data, via een Windows PC, de enige oplossing was, was veel erger. Ik was blij dat ik er vanaf was.
I'd tell you a UDP joke but you might not get it.