
Televisie-drone komt bijna op top-skiër terecht (Upd.)
Langzaamaan zijn we als maatschappij aan het wennen aan drones, en inmiddels heeft de overheid daar dan ook regels voor, die natuurlijk
online te lezen zijn. Maar erg streng zijn die regels niet, particulieren worden geadviseerd om niet hoger dan 50 meter en niet verder dan 100 meter te vliegen, maar dat zijn alleen maar adviezen.
Daarbij mag een drone niet zwaarder zijn dan 25 kilogram, maar dat is toch een behoorlijk gewicht als dat naar beneden zou komen. Want hoe meer drones er rondvliegen, hoe groter de kans dat er eentje naar beneden komt zetten.
Dat dit een levensgroot risico is kan je zien in de video hieronder. Daar zien we de Oostenrijker Marcel Hirscher in de tweede run dinsdagavond op de slalom in het Italiaanse Madonna di Campiglio. Daarbij gebruikte het televisiestation dat voor de registratie zorgde een drone, die inderdaad naar beneden komt zetten, en bij het te pletter slaan Marcel Hirscher maar op een haar na mist.
Marcel Hirscher zou de klap wel degelijk gehoord hebben, maar gewoon door zijn gegaan en daarmee kwam hij op dat moment op de eerste plaats. Jammer genoeg voor hem was de Noor Henrik Kristoffersen uiteindelijk
nog wat sneller dan hij, en kwam hij daardoor op de tweede plaatst terecht.
Het ligt voor de hand dat de discussie over drones hierdoor nog verder zal toenemen. Want als het gebruik van een professionele drone al dit soort risico's met zich meebrengt, hoe veilig zijn dan de drones die door amateurs gebruikt worden?
Update: De Internationale Ski Federatie (
FIS) heeft laten weten dat ze vooraf uitdrukkelijk hadden gezegd dat drones niet boven het wedstrijdparcours mochten vliegen, het lijkt er op dat degene die de drone bestuurde zich daar niet aan gehouden heeft.
Het resultaat van dit bijna ongeluk is dat dezelfde federatie nu besloten heeft dat er helemaal niet meer met drones rond dit soort wedstrijden gefilmd mag worden.