
Huawei's reclame gemaakt met een andere camera
Later dit jaar komen waarschijnlijk de iPhone 7 en de iPhone 7 Plus (of Pro) uit, en één van de vele nieuwe dingen in het grotere model wordt waarschijnlijk de dubbele camera. Daarmee zou Apple met de iPhone waarschijnlijk de kwaliteit van een spiegelreflex kunnen gaan halen, maar de concurrenten zitten natuurlijk ook niet stil.
Voor Huawei betekent dit dat ze zijn gaan samenwerken met Leica, en het resultaat daarvan is
de Huawei P9. Daarvoor is Huawei natuurlijk ook reclame aan het maken, en op Google+ stond de foto hieronder in een post van Huawei over de P9.

Helemaal geen verkeerde foto, met een mooie overstraling rechts, tenminste, als je daarvan houdt. Er was alleen één klein probleempje. Op bijvoorbeeld Flickr kan je de EXIF metadata van foto's niet zien, maar op Google+ kan dat wel. Daardoor was precies te zien waarmee deze foto geschoten was:
- Camera: Canon EOS 5D Mark III
- Lens: EF70-200mm f/2.8L IS II USM
- Focal Length: 135mm
- Exposure: 1/800
- F Number: f/4
- ISO: 500
- Camera make: Canon
- Flash: Not used
- Exposure Bias: -1 EV
Met andere woorden, deze foto was helemaal niet met de Huawei P9 gemaakt, maar met een Canon camera van een paar duizend euro. Huawei heeft inmiddels deze foto
met een verklaring teruggetrokken, maar de imagoschade was waarschijnlijk al geleden.
It has recently been highlighted that an image posted to our social channels was not shot on the Huawei P9. The photo, which was professionally taken while filming a Huawei P9 advert, was shared to inspire our community. We recognise though that we should have been clearer with the captions for this image. It was never our intention to mislead. We apologise for this and we have removed the image.
Het is natuurlijk aan de lezer om te beslissen of hier sprake is van een suffe vergissing, of dat Huawei dacht dat ze hier wel mee zouden kunnen wegkomen. In de toekomst zijn bedrijven zich nu er vast beter bewust van dat op Google+ de EXIF metadata altijd te zien is.