
Gaat Apple in de VS nu echt aangepakt worden?
Volgens bronnen van The New York Times zou een onderzoek van het Amerikaanse Department of Justice (DoJ) zich
in de laatste stadia bevinden, en binnenkort tot een eindconclusie gaan leiden. Terwijl het beursaandeel van Apple recent almaar steeg, ‘hielp’ dit nieuws met het inzetten van een daling.
Maar enige scepsis lijkt op zijn plaats, want dit is al de vierde keer dat er zulke onheilspellende geluiden uit dit departement komen.

Gaat Apple in de VS nu echt aangepakt worden?
En als er inderdaad een aanklacht komt, dan is het exact dat: een aanklacht. Dus kan Apple zich er tegen verweren. En mocht dat verweer niet positief voor Apple uitpakken, dan is er ook altijd nog een mogelijkheid tot beroep, etc. Met andere woorden, zelfs in het meest negatieve scenario voor Apple, wordt de soep hoogstwaarschijnlijk niet zo heet gegeten als die nu opgediend lijkt te worden.
Opvallend is ook dat het gedoe rond
Beeper ook in deze context voorbij komt. Terwijl dat bedrijf eigenlijk inbrak op een service die Apple biedt, iets wat nauwelijks een recht genoemd kan worden. Gehoor geven aan de bezwaren daaromtrent lijkt dan ook bij voorbaat de zaak van het DoJ niet erg sterk te maken. Wil je graag een goede en uitgebreide analyse van de situatie rond Beeper, die is
hier te vinden.
Daarnaast kan het interessant worden om te zien wat de mensen bij het DoJ weten in te brengen tegen de redenatie van rechter Yvonne Gonzalez Rogers die eerder in de zaak van Epic tegen Apple de laatste
op acht van de negen aanklachten gelijk gaf.
#AppStore #Rechtszaak