
Verdwijnt Wi-Fi-netwerksynchronisatie iPhone en Apple Watch in de EU?
Gisteren kon je hier op MacFreak nog het goede nieuws lezen dat iOS 26.2
Live Vertaling ook naar de EU gaat brengen. Maar inmiddels blijkt datzelfde iOS 26.2 ook slecht nieuws voor ons te betekenen, en ook in dit geval zijn het de regels van de EU die in de weg zitten.
Omdat de
DMA vereist dat Wi-Fi wordt geopend voor derden heeft Apple besloten om Wi-Fi-netwerksynchronisatie tussen iPhone en Apple Watch te verwijderen.

Verdwijnt Wi-Fi-netwerksynchronisatie iPhone en Apple Watch in de EU?
Dit nieuws komt
van de Franse site Numerama, hieronder een vertaald citaat waarin de essentie te vinden is:
Naast de aankondiging van de functie Live Vertalen voor AirPods in Europa, kondigt Apple aan dat het de synchronisatie van Wi-Fi-netwerken tussen de iPhone en de Apple Watch zal uitschakelen om de Europese regelgeving te omzeilen. In de huidige situatie wilde de Europese Commissie Apple dwingen om uw Wi-Fi-geschiedenis met derden te delen om de concurrentie te bevorderen, wat Apple weigert te doen.
Apple heeft voortdurend geprobeerd aan de EU duidelijk te maken dat dit een buitengewoon slecht idee is, een partij als Meta zou dan bijvoorbeeld via hun Meta Ray-Ban slimme bril te weten kunnen komen waar een gebruiker geweest is, simpelweg door die informatie met databases van Wi-Fi-connecties te koppelen.
Aangezien Europa vereist dat producten van derden op dezelfde manier worden behandeld als de Apple Watch, is er bij Apple besloten om deze functie op de Apple Watch helemaal uit te schakelen, waardoor er wel aan de DMA voldaan wordt. Dit heeft mogelijk geen invloed op de Watch wanneer de gekoppelde iPhone in de buurt is, maar zal waarschijnlijk alleen een probleem vormen wanneer de iPhone buiten bereik is. Maar Apple heeft hier nog geen details hierover bekendgemaakt, we weten dus nog niet exact wat de gevolgen zullen zijn.
Tot nu toe zijn de gevolgen van de DMA dat sommige functies bij ons later komen, zoals Live Vertaling, of tot nu toe helemaal niet, zoals
iPhone Mirroring. Maar dit zou de eerste keer zijn dat er een functie verdwijnt. Waarbij het te hopen is dat er bij de EU wordt ingezien dat een wet met goede bedoelingen ook onbedoelde consequenties kan hebben. Want een bedrijf als Meta van meer data voorzien om ons te volgen was nu net niet de bedoeling van deze wet.
met dank aan forumlid ‘Ome Kor’, die dit als eerste meldde