Nieuws, feedback en meer > Nieuwsberichten en reacties
Een verrassende beslissing dankzij een Apple Watch
Robert:
Een verrassende beslissing dankzij een Apple WatchWhole Foods is dankzij de keten van 500 winkels voor veel mensen een begrip in zowel de VS als het VK. In deze winkels worden producten verkocht met de nadruk op de gezondheid, je kan er bijvoorbeeld niets vinden met kunstmatige kleur-, geur- of smaakstoffen.
De oprichter daarvan is John Mackey, en in een artikel van Business Insider kunnen we lezen hoe zijn Apple Watch zorgde dat hij stopte met drinken.
In het artikel van Business Insider blijkt John Mackey zijn Apple Watch te dragen tijdens het slapen terwijl wat er gebeurde werd vastgelegd met de app AutoSleep (€ 0,99). Daardoor kon hij zien dat hij in sommige nachten helemaal niet in zijn diepe slaap kwam:
--- Citaat ---Het veranderde mijn leven. Het heeft me meer dan twee jaar geleden van de alcohol afgeholpen.
Nou, ik heb een app op de Apple Watch genaamd AutoSleep, en die houdt mijn slaap bij.
Ik slaap met mijn horloge en laad 's ochtends op als ik opsta.
En ik heb er zoveel van geleerd omdat het me niet alleen vertelt hoe lang ik slaap, maar ook wat mijn slaapkwaliteit is en hoe diep ik slaap. En ik begon te merken dat telkens als ik ook maar één biertje of één glas wijn dronk, mijn diepe slaap naar nul ging. Ik kreeg geen diepe slaap en mijn totale slaap daalde met ongeveer een uur.
En ik deed talloze experimenten omdat ik alcohol eigenlijk wel lekker vond en het niet wilde opgeven. Maar de feiten waren zo duidelijk. Elke keer als ik dronk, geen diepe slaap. En toen begon ik me te realiseren, wow, misschien moet ik gewoon stoppen met drinken.
En toen werd de vraag: wil ik goed slapen of wil ik drinken? En het antwoord tot nu toe is al meer dan twee jaar dat ik liever goed slaap. Maar ik houd de mogelijkheid open dat er een moment kan komen dat ik liever wil drinken, maar tot nu toe is dat nog niet gebeurd.
--- Einde van citaat ---
We hebben al vaak voorbeelden voorbij zien komen van hoe een apparaat als de Apple Watch een goede invloed kan hebben op iemands gezondheid, maar volgens mij is de eerste keer iemand verteld over invloed op het alcoholgebruik.
Jurriaan:
Heb ik ook niet eerder voorbij zien komen.
Slapen daarin tegen met een smartwatch kan ik niet. Ik slaap dan onrustig doordat ik last heb van het horloge om mijn pols.
Flix:
Klein beetje vaag vind ik het wel. Hij zegt niet in een gemeten 'diepe slaap' te komen, maar hij bemerkt het zelf niet. Dan kun je je ook afvragen of aan die meetgegevens misschien niet de juiste waarde wordt geplakt.
Ziegler:
Ik denk niet dat Apple Watch een werkelijke meting doet van de verschillende slaapfases. Volgens mij is daar meer voor nodig. Het zal een algoritme zijn die hartslag, beweging en dat soort zaken interpreteert.
Het is om te beginnen al zeer de vraag wat de Watch meet. Kennelijk iets dat reageert op alcoholgebruik. Mijn hartslag is ‘s nacht ook hoger als ik een biertje drink met wat pinda’s. Maar of het door de pinda’s komt door het biertje of sowieso omdat ik ‘s avond eet? Geen idee.
whaha:
Je kan ook gewoon je slaap meten met je telefoon.
Dat doe ik al een decennium, met resultaat. Alleen drink ik praktisch nooit alcohol, dus ik kan het niet controleren van die 'gemeten' diepe slaap.
Navigatie
[0] Berichtenindex
[#] Volgende pagina
Naar de volledige versie