
Vertraging bij de nieuwe iPhones om 120 Hz mogelijk te maken?
Bewegende elementen zien er op een scherm ‘vloeiender’ uit als er meer beelden per seconde getoond worden. Deze ‘refresh rate’ is bij de meeste smartphones 60 Hz, maar er zijn al smartphones met een refresh rate van 120 Hz, bijvoorbeeld bij de net uitgebrachte Samsung Galaxy Note 20 Ultra.
Bij Apple zouden ze ook besloten hebben om in de nieuwe iPhones die in de komende tijd verwacht worden schermen met een 120 Hz refresh rate te gebruiken, maar zoals zo vaak is de kwantiteit bij Apple een probleem. Volgens display analist Ross Young zou Apple wel genoeg 120 Hz schermpjes kunnen krijgen, maar zouden er niet voldoende IC’s geleverd kunnen worden om die aan te sturen. Nu is het Apple wel eerder gelukt om ijzer met handen te breken, de vraag lijkt of dat in dit geval ook weer gaat lukken.
https://twitter.com/DSCCRoss/status/1297779408409747456Volgens Ross Young zou Apple de lancering wat uit willen stellen, of nieuwe modellen met 60 Hz uit gaan brengen en later met de 120 Hz versies komen. Dat laatste scenario lijkt alleen maar waarschijnlijk als het daarbij om een specifiek model gaat.
Hieronder kan je (vertraagd) de verschillen zien tussen 60, 120 en 90 Hz. Zonder vertraging betekent dit dat de hogere refresh rate zorgt voor vloeiender beelden op het scherm. Iets wat vooral in games te zien is, daar is vloeiender altijd mooier.
met dank aan forumlid ‘Mac OS X’, die dit nieuws als eerste meldde