Firefox bestaat 20 jaar
9 november 2024 - 09:39   
geplaatst door: Seagram
Citaat
Firefox was de spirituele opvolger van Netscape Navigator en de verwachtingen waren hooggespannen in 2004. In 2024 ligt dat anders. Firefox bestaat nog steeds, maar het is niet de grootste browser geworden

Citaat
Van baanbrekend naar kleine vaste waarde

Zie voor het hele verhaal, geschiedenis op Tweakers
Firefox bestaat 20 jaar
9 november 2024 - 09:50    reactie #1
geplaatst door: ICT Consultant
Mooie browser, beschikbaar op alle platforms!

Helaas heeft "de wereld" voor Chrome gekozen. Chrome weiger ik te gebruiken, ik ben enige tijd geleden van Firefox overgestapt op Edge, wel Chromium, geen Google.

Misschien toch Firefox weer een kans geven!
Firefox bestaat 20 jaar
9 november 2024 - 09:53    reactie #2
geplaatst door: puk1980
@Seagram: Dank voor deze link.

Jammer dat Firefox moet leven met een bescheiden plekje in de marge.

Mocht het straks helemaal mis gaan, dan houden we er in ieder geval een interessante programmeertaal (Rust) aan over.

Firefox bestaat 20 jaar
9 november 2024 - 13:44    reactie #3
geplaatst door: Mac OS X
ik gebruik FF sinds 2011 toen nog onder mijn Windows bak onder Win7 later op Win10 sinds september 2018 op deze IMac sinds april 2022 ook op mijn MBP M1. ook op mijn Iphone 14

PS was nog iets vergeten heb ook een Mozilla account en gebruik sync
Bewerkt: 10 november 2024 - 19:55 door Mac OS X
mvg Mac OS X, Mac gebruiker vanaf 2014 / 2x iBook G4 (2004) OS X Tiger 1x iBook G3 (2002) OS 9.22 RIP 1x iPod  Shuffle (2005) 1x iMac 27 5K (2017) 1x iPhone 14 128GB 2022 en MacBook Pro 16inch 2021. Old Apple computers never die
Firefox bestaat 20 jaar
10 november 2024 - 16:47    reactie #4
geplaatst door: anraadts
Tja, verreweg de meeste mensen lijken gekozen hebben voor Chrome, waarbij het overgrote gedeelte zich (jammer genoeg) niet lijkt te realiseren dat een browser gebruiken van een bedrijf dat privacy niet hoog heeft zitten niet zo'n goed idee is.  :confused:
Firefox bestaat 20 jaar
10 november 2024 - 18:16    reactie #5
geplaatst door: whaha
Vroeger heb ik wel eens Opera gebruikt, maar volgens mij maak ik al 10+ jaar gebruik van Firefox op zo'n beetje alle platformen.
Safari is mijn back-up browser. Alleen dat die browser zo'n matige keuze heeft qua extensies vind ik nog steeds jammer.
Volgens mij gebruik ik ook best veel functies van Firefox, ik heb ook een Mozilla account en gebruik sync. Ik gebruik pocket bijzonder weinig, terwijl dat ook een fijne functie is.
Keuzes maken de Mens
Firefox bestaat 20 jaar
11 november 2024 - 10:33    reactie #6
geplaatst door: iSan
Hier Safari op 1 en FF op 2 idd wegens meer extensies.
Chrome gebruik ik bewust niet. Helaas gebruiken mijn gezinsleden dit wel op hun eigen computer. Ik heb niet gekeken naar andere alternatieven, FF is prima.
Firefox bestaat 20 jaar
11 november 2024 - 10:41    reactie #7
geplaatst door: boiing
Ik begrijp die liefde voor Firefox nooit zo? Safari is gemáákt voor de Mac. Hij is sneller, gebruikt minder geheugen en is zuiniger voor het laptop batterijtje. Bovendien vind ik de interface van FF een stuk lelijker, maar dat is persoonlijk. Uiteraard staat ie erop als backup browser maar ik start het vurige vosje nog maar zelden. Extensies? Twee stuks. Less is more.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Firefox bestaat 20 jaar
11 november 2024 - 11:40    reactie #8
geplaatst door: ICT Consultant
Ik begrijp die liefde voor Firefox nooit zo? Safari is gemáákt voor de Mac.
Firefox is niet gemaakt voor de Mac. Ook niet voor Windows of Linux. Maar de browser is wel beschikbaar voor al deze platforms!

Dus als je een Mac hebt en een Windows bak, en je wilt je favorieten en andere zaken slechts eenmaal instellen, en daarnaast een zelfde consistente interface op het wereld wijde web hebben, en als bonus ook nog wat tegenwicht willen bieden tegen het alles verpletterende en open-standaarden-verbuigende Google, dan is Firefox de browser voor jou!
Firefox bestaat 20 jaar
11 november 2024 - 11:46    reactie #9
geplaatst door: boiing
Daar heb je een punt, het cross-platform argument zag ik even over het hoofd. In mijn geval speelt dat niet maar voor anderen (werk: windows, thuis: mac) kan dat inderdaad een voordeel zijn.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)