Roger Vromans om 16:05, 2-10-2004
En wat te doen als ik in iMovie complete hoofdstukmarkeringen heb toegevoegd en uiteindelijk blijkt dat dit in iDVD 4,9 GB van de 4,0 GB is. Krijg steeds de melding dat het project te groot is om te kunnen branden en ik kan echt niets weggooien! Hoe krijg ik dit zeg maar gecomprimeerd in iDVD zodat dit er precies oppast? Iemand?
Huh???
Als je de opdracht geeft om het geheel (de iMovie-film en dan niet langer dan 120 minuten) in iDVD te branden, gebeurt dat gewoon toch?
De Mac is wel een tijdje bezig (om de zaak te comprimeren/coderen of wat dies meer zij), maar het past er gewoon allemaal op! Sterker nog: je hebt er geen omkijken meer naar, totdat het schijfje eruit rolt. Hoofdstukmarkeringen worden zonder mankeren meegenomen.
Met DVD SP kan je instellingen maken tot je precies aan een volle schijf (max. 4.3 GB) komt. Dat geeft dan de hoogste kwaliteit.
In iDVD gaat dat automatisch, hoewel er soms wat meer op het schijfje zou kunnen, wat dan weer ten koste gaat van de kwaliteit. Of je dat altijd kan zien vraag ik me overigens af.
Als iDVD comprimeert tot 4.9 GB denkt het programma dat deze grootte van schijf gebruikt gaat worden denk ik
Kan je in iMovie aangeven wat voor type schijfje je gebruikt? Misschien moet je daar eens naar kijken.
Of heb ik de vraag niet goed begrepen??