Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
11 augustus 2004 - 14:02   
geplaatst door: zach
Ik kreeg zojuist een filmpje in WMV formaat, af te spelen door Windows media Player. Nou wordt er wel altijd gemopperd op Microsoft, maar een ding viel me op: de kwaliteit was veel hoger en de bestandsgrootte veel kleiner t.o.v. een min of meer vergelijkbaar Quicktime filmpje. Ik heb daarna vanuit iMovie geprobeerd mijn filmpje beter te krijgen (het moet geschikt zijn voor bv webweergave). Als ik het exporteer naar webformaat, is de kwaliteit om te huilen, een en al blokjes en vaag. CD kwaliteit niet veel beter. DV kwaliteit, wordt het gelijk honderden MB's. Uiteindelijk kreeg ik na wat experimenteren met de instellingen een hoge kwaliteit MPEG 4 (hoewel het formaat .MOV blijft, ook vreemd). Deze was goed, maar nog altijd ruim 10 MB groot, tegenover dat WMV filmpje van amper 1,5 MB (dat nog iets langer duurde ook). Kan dit echt niet beter, doe ik iets fout, of moet ik over stappen op professionele software? Of is WMV toch beter?
Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
11 augustus 2004 - 20:06    reactie #1
geplaatst door: Jules
1. Je bent aan het transcoderen: van een gecomprimeerd formaat naar een ander gecomprimeerd formaat. Hiermee introduceer je veel extra artefacten en kun je de codecs niet goed vergelijken. Als je vanuit - bijvoorbeeld - een DV-pal bronbestand gaat encoderen is het kwaliteitsverschil veel geringer.

2. Het is een algemeen bekend gegeven dat de nieuwste wmv-codec beter is per MB dan QT's standaard mpeg4-codec. Het verschil dat jij ziet is echter wel heel erg groot door reden 1. Het beste codec vooor QT is nog steeds Sorenson 3. Die heeft een grootte-kwaliteit verhouding vergelijkbaar aan WMV. Met Tiger introduceert Apple H264, een nieuw mpeg-4 codec met een grote belofte.

edit: typo

(Bewerkt door Jules om 23:01, 11-08-2004)

Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
12 augustus 2004 - 10:29    reactie #2
geplaatst door: Roman78
Ik het niet mogenlijk om adere Mpeg4 codecs, zoals DivX en XviD te installeren. Kan men eigenlijk WMV op een mac afspelen???
1984: To create a new standard, it takes something that's not just a little bit different; it takes something that's really new and really captures people's imagination and the Macintosh, of all the machines I've ever seen, is the only one that meets that standard. (Bill Gates)
1995: To see tomorrow's PC, look at today's Macintosh. (BYTE Magazine)
Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
12 augustus 2004 - 10:51    reactie #3
geplaatst door: Plexyglazz
Ja, dat kan. Bijvoorbeeld met VLC.
Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
12 augustus 2004 - 20:57    reactie #4
geplaatst door: oogappel

Citaat
Roman78 om 10:29, 12-08-2004
n. Kan men eigenlijk WMV op een mac afspelen???

Kan ook gewoon met Windows Media Player voor MAC:

www.microsoft.com/windows/windowsmedia/nl/software/Macintosh/osx/default.asp

Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
12 augustus 2004 - 22:13    reactie #5
geplaatst door: zach

Citaat
Jules om 20:06, 11-08-2004
1. Je bent aan het transcoderen: van een gecomprimeerd formaat naar een ander gecomprimeerd formaat. Hiermee introduceer je veel extra artefacten en kun je de codecs niet goed vergelijken. Als je vanuit - bijvoorbeeld - een DV-pal bronbestand gaat encoderen is het kwaliteitsverschil veel geringer.

2. Het is een algemeen bekend gegeven dat de nieuwste wmv-codec beter is per MB dan QT's standaard mpeg4-codec. Het verschil dat jij ziet is echter wel heel erg groot door reden 1. Het beste codec vooor QT is nog steeds Sorenson 3. Die heeft een grootte-kwaliteit verhouding vergelijkbaar aan WMV. Met Tiger introduceert Apple H264, een nieuw mpeg-4 codec met een grote belofte.

edit: typo

(Bewerkt door Jules om 23:01, 11-08-2004)

Jules, misschien klopt dit niet helemaal. De bron bestaat uit een aantal JPG bestanden (gewone plaatjes dus), die ik in iMovie heb omgezet in een soort diashow, wat ik vervolgens wegschrijf als quicktime. Ik heb eens geprobeerd met Sorenson, maar tot nu toe krijg ik het niet kleiner dan 10 MB. Ik ga nog wat experimenteren.

Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
12 augustus 2004 - 23:24    reactie #6
geplaatst door: Jules
Dan heb ik je verkeerd begrepen inderdaad.

Ik zie dan nog maar twee mogelijkheden voor het verschil:
1. De WMV-film refereert naar de oorspronkelijke jpegs, als je die verwijdert doet het filmpje het ook niet meer.
2. WMV gebruikt in dit geval een soort slideshow compressie: i.p.v. dat hij alle frames wegschrijft maakt hij een  stapel van de jpegs en beschrijft vervolgens in een apart lijstje hoe lang het beeld blijft staan en hoe de transition verloopt. Een beetje flash-achtig of powerpoint/keynote-achtig dus.

Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
13 augustus 2004 - 05:25    reactie #7
geplaatst door: External Brainz
Installeer DivX of 3ivX, beide zijn gratis te krijgen op hun website, en met Quicktime Pro, of MM2D en een hele sloot andere (gratis) programma's kun je dan divx'en of quicktime files maken die vaak weer beter zijn dan wmv.

(minder porocessorhongerig, maar vooral: afspeelbaar met elke speler!)

QuickTime is (in tegenstelling tot Windows Media) geen codec, maar alleen een huls (wrapper). Voor een quicktime filmpje kan zo'n beetje iedere codec gebruikt worden, en niet alle codecs zijn even goed (overal voor geschikt).

Mijn advies: wil je goede video die iedere pc/mac kan spelen? Gebruik DivX. Deze maakt met QT pro gewone standaard AVI's. (En ja, AVI is net als MOV een huls, die geschikt is voor vele codecs).

Maar voor wat je nu aan het doen bent zou je misschien eigenlijk met flash bezig moeten zijn. Dan heb je de grootte van je jpegs plus 30 kb of zo...

"Normal people ... believe that if it ain't broke, don't fix it. Engineers believe that if it ain't broke, it doesn't have enough features yet." - The Dilbert Principle
What kind of chip do you have in there, a Dorito? -- W. A. Yankovic, All about the Pentiums
Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
13 augustus 2004 - 23:49    reactie #8
geplaatst door: Jules
Redundante opmerking van mij: Ik ben het volledig met de vorige opmerking eens  :smile:
Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
14 augustus 2004 - 11:35    reactie #9
geplaatst door: buwie
Zover ik weet speel QT standaard alleen .mov en (volgens de standaard gemaakte) .mpg bestanden, dus een .avi word -standaard- niet ondersteund door QT, welke codec je ook gebruikt (divx, xvid). Tenzij je onder standaard ook het downloaden en instaleren van de divx, 3ivx en ac3 codec's verstaat. :blink:
Overigens geld hetzelfde verhaal voor WMP, alleen dien je dan .mov door .avi te vervangen met als restrictie dat WMP waarschijnlijk nooit .mov zal afspelen.

Als het gaat om het aanbieden in een browser, lijkt flash inderdaad de beste oplossing, hoewel een flash animatie maken ook wat specifieke software en kennis vereist. Maar de Windows- en Macgebruikers (sorry Linux gebruikers :cheesy: ) kunnen dan wel simpelweg clicken en bekijken en worden niet geconfronteerd met een niet afspeelbaar filmpje. :cool:  

There's more to thinking different then using a Mac!
Lage kwaliteit Quicktime vs WMV
14 augustus 2004 - 11:50    reactie #10
geplaatst door: Powerbooky

Citaat
buwie om 11:35, 14-08-2004
Zover ik weet speel QT standaard alleen .mov en (volgens de standaard gemaakte) .mpg bestanden, dus een .avi word -standaard- niet ondersteund door QT, welke codec je ook gebruikt (divx, xvid).

Niet helemaal correct. Enkele AVI codecs worden wel degelijk afgespeeld, zoals DV. Het krijgt zelfs een eigen AVI-Quicktime icoontje.

Overigens is WMV(9) niet zo super. Bestand is wel kleiner, maar echt mooi ziet het er niet uit. En het geluid is al helemaal blikkerige troep. RealMedia ziet er veel beter uit voor webstreams met lage bitrates.

Smart people usually do their things on a Mac!  | Mac mini 2009 | Mac mini 2014 ProxMox | Mac Pro 2008 | MacBook Pro 2019 | Mac mini M4 pro