Omzetten audiofile (aiff)naar m2a
26 januari 2007 - 23:47   
geplaatst door: iWilco
Wie weet raad?

Ik wil een aantal films branden naar DVD. Maar dat lukt niet, omdat ik net iets meer bits en bytes heb dan passen op een DVD. Echter de films horen bij elkaar en moeten bij elkaar blijven op die ene DVD.

Nu wil ik zo min mogelijk compressie loslaten op het beeld. Het beeld is zeer kritisch en dan wil ik niet op inleveren. Als ik in Compressor de bestanden geschikt maak voor DVD SP dan krijg ik voor het video netjes de gewenste mpeg 2, en voor het audio een aiff file. Een file wat niet gecomprimeerd is.

Ik denk dat ik de films wel op 1 DVD kan krijgen als ik ook het audio kan comprimeren. Een jaartje geleden had een collega wat bestanden voor mij gecomprimeerd (met zijn windowsbakkie) en het audiopakketje was toen bijzonder klein en toch van keurige kwaliteit. Ik herinner mij dat deze bestandjes de extensie .m2a hadden (video was .m2v). Hoe kan ik het audio omzetten naar .m2a? Kan compressor dit (ik kan het niet vinden in ieder geval)? Is er een andere programma dan Compressor die dit wel kan?

Omzetten audiofile (aiff)naar m2a
27 januari 2007 - 00:09    reactie #1
geplaatst door: iWilco
Zit net nog even te zoeken in compressor en vind de mogelijkheid om te compressen met AC-3 (hoop dat ik het zo goed zeg). Net even een testje gedaan en de audiobestanden worden 10x zo klein en klinken nog steeds heel behoorlijk (ik hoor in ieder geval geen achteruitgang).

Nou heb ik de handleiding er nog even op nageslagen, maar het technische Engels geeft mij nog niet het gevoel dat wat ik doe nu ook technisch juist is.

Heeft iemand ervaring hiermee?

Omzetten audiofile (aiff)naar m2a
27 januari 2007 - 10:56    reactie #2
geplaatst door: MacEdit
Met DVD2One kun je te grote DVD-bestanden comprimeren zodat ze op een schijf passen.
Omzetten audiofile (aiff)naar m2a
27 januari 2007 - 11:56    reactie #3
geplaatst door: Doctor Apple

Citaat
iWilco om 0:09, 27-01-2007
Heeft iemand ervaring hiermee?

De DVD-standaard omhelst een hele boel audio-formaten die bij het beeldmateriaal gezet kunnen worden.

De meest gebruikte zijn PCM (niet gecomprimeerd), MPEG-2 Audio (alleen mogelijk op PAL-schijven), AC3 (Dolby Digital, ook mogelijkheid voor surround sound) en DTS.

Tegenwoordig zijn de meest gebruikte standaarden PCM voor MuziekDVD's, AC3 voor Films en DTS voor de 'speciale uitgaven' van films. MPEG 2 Audio kom ik heel weinig tegen.

Overigens ga ik ervanuit dat je je beeld materiaal op Variabelle bitrate en 2-fase encoding gebruikt... Maar mocht dat niet zo zijn (Constant Bitrate), dan raad ik het je wel aan: kan nog wat schelen in compressie terwijl het niet in de beeldkwaliteit hoeft te schelen. Gewoon, een intelligentere manier van rangschikken van de gegevens.

Groet,

Doctor  :apple:

Durf te denken!
Omzetten audiofile (aiff)naar m2a
27 januari 2007 - 13:23    reactie #4
geplaatst door: aaiBoek
Doet ffmpeg dat niet voor je?
Macfreako ergo sum