geplaatst door: ernst
Mischien is het al eens langsgekomen dus excuses alvast maar kan iemand mij uitleggen wat ik allemaal moet hebben/kopen als ik mijn oude VSH banden wil overzetten naar iDVD?
Dat ik een video-recorder nodig heb dat begrijp ik :cool:  en een Mac (PB) ook. Maar dan?
Gaarne stap voor stap. Dank alvast.
pm's worden niet gelezen,e-mail wel.
06-08-2004 +  14-10-2009
Wat heb je nodig om van VHS iMovie/iDVD te maken?
28 januari 2006 - 20:19    reactie #1
geplaatst door: willemP
welke Mac heb je?
Wat heb je nodig om van VHS iMovie/iDVD te maken?
28 januari 2006 - 20:43    reactie #2
geplaatst door: PjotriDVDguru
Wat je nodig hebt is een analoog naar digitaal converter. Kan bestaan uit een PCI kaart, kan ook een extern kastje zijn met een firewire kabel. De laatste optie heeft als voordeel de uitwisselbaarheid met je latere Mac. Dergelijke kastjes kunnen vaak ook TV van de kabel ontvangen en digitaliseren. (DV formaat).

Stap voor stap dus: Video recorder met analoge video uit tulpstekkers aansluiten op converter kastje. Firewire stekker erin. Capture programma op de Mac aanzetten (kan iMovie zijn, kan ook ander programma zijn en vervolgens in iMovie importeren) Rest weet je.

Kijk met name bij Elgato, Formac en Canopus

Ik heb reeds een "oude" Formac TV DV Pro. Werkt ook prima met MacOSX 10.4.4  TV functie is beperkt. Bied een leuk bedrag en wellicht worden we het eens.

(Bewerkt door PjotriDVDguru om 20:54, 28-01-2006)

Wat heb je nodig om van VHS iMovie/iDVD te maken?
28 januari 2006 - 23:33    reactie #3
geplaatst door: Leon
Da's inderdaad al eens langs gekomen.
Gebruik de zoekfunctie AUB eens.