Cloud en NAS
8 februari 2026 - 22:37   
geplaatst door: Peucra
In de media is nogal wat te doen over het mogelijk machtsmisbruik dat ene meneer Donald Trump kan gebruiken door Big Tec  bedrijven opdracht te geven de de verbindingen met welk land dan ook lam te leggen.
Voor het bedrijfsleven en het land rampzalig. Voor de computergebruikers thuis vervelend en lastig maar toch………
Ter vervanging van mijn Airport Timcapsule kijk ik nu rond naar een NAS en daarin kom ik tegen dat een NAS kan worden gebruikt als onafhankelijke “privė” cloud.
Hoe werkt dit en wat te doen om mijn cloud echt onafhankelijk te hebben en te houden.
De vraag hoe ik dat het beste doe met Mav, iPhone en iPad komt later wel.
Happy user
Cloud en NAS
8 februari 2026 - 23:02    reactie #1
geplaatst door: boiing
Ik blijf voor jou bij dit advies :wink:. Een NAS is echt wel iets anders, veel meer mogelijkheden maar ook ingewikkelder om alles in te stellen. Dat kun je niet in een paar zinnen samenvatten.. Ik zou eens een handleiding van een Synology of QNAP NAS bekijken online en dan afwegen of dat wel of niet geschikt is voor je.

Alle iCloud synchronisatie die je nu gebruikt (iCloud Foto's, bijvoorbeeld) kun je niet op dezelfde manier via een NAS laten werken. Je moet dan de apps of tools op de NAS gebruiken, wat prima kan maar je levert wel in op het 'Apple gemak'. Om maar iets te noemen. Voor alleen een backup van je Mac heb je geen NAS nodig.
The amount of energy needed to refute bullshit is an order of magnitude bigger than that needed to produce it (Brandolini's Law)
Cloud en NAS
9 februari 2026 - 07:39    reactie #2
geplaatst door: puk1980
Ik zou eens een handleiding van een Synology of QNAP NAS bekijken online en dan afwegen of dat wel of niet geschikt is voor je.

Online demo: https://demo.synology.com/nl-nl/dsm
Cloud en NAS
9 februari 2026 - 08:48    reactie #3
geplaatst door: HermanvdB
Een voorlopige tussenoplossing kan ook: blijf vooralsnog je cloud gebruiken maar maak een kopie van je cloud naar een NAS. Na één keer instellen gaat dit geheel automatisch. Dus wanneer iemand besluit plots de kabel door te knippen, heb je al je bestanden ook beschikbaar op je NAS.
Mijn eerste Apple was een Apple IIe
Cloud en NAS
9 februari 2026 - 08:58    reactie #4
geplaatst door: Seagram
Een Dus wanneer iemand besluit plots de kabel door te knippen, heb je al je bestanden ook beschikbaar op je NAS.
Wat de regel maar onderschrijft: één backup is geen backup.