geplaatst door: dick dale
Hoi,
Ik lees mijn email berichten (xs4all server) op verschillende apparaten uit: iMac, iPhone, iPad. Nu staat mijn mailbox op alle drie ingesteld als POP-account.
Ik krijg dus al mijn emails 3xbinnen, en staat steeds als ongelezen als ik een bericht binnenhaal als ik het op een ander apparaat de email check.

Goed, nu de vraag, kan ik mijn email boxen omzetten naar IMAP, zodat ik als in een bericht op 1 apparaat lees ze op de ander ook als gelezen staat?
En (heel belangrijk), als ik het account omzet blijven mijn oude POP berichten (en verzonden antwoorden) in MAIL behouden? Ik wil dus over op IMAP, maar ik wil de mail historie tot dusver niet kwijt.
Ik hoop dat ik duidelijk ben. :biggrin:
Hoe kan ik het het beste handelen??

Alvast bedankt voor jullie meedenken!
Gegroet.

E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
28 juni 2012 - 17:55    reactie #1
geplaatst door: paulusch
Volgens mij kan XS4ALL jou daar het beste antwoord op geven.
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
28 juni 2012 - 17:55    reactie #2
geplaatst door: Pieterr

Citaat
dick dale om 17:51, 28-06-2012

Ik wil dus over op IMAP, maar ik wil de mail historie tot dusver niet kwijt.

Ik mag aannemen dat je backups maakt van je Mac, zodat je je mails sowieso niet kwijt kunt raken als je overstapt op IMAP.
"One experiment is worth a thousand expert opinions."
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
28 juni 2012 - 18:17    reactie #3
geplaatst door: Shmoo

geblokkeerd

En als je geen back-up hebt gemaakt dan is dat zeker het eerste wat je nu moet gaan doen.

Want OS X Lion wil deze verandering soms gewoonweg niet doorvoeren om één of andere reden. Soms is het beste om dan je POP account te verwijderen en een nieuwe IMAP aan te maken.

E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
28 juni 2012 - 18:24    reactie #4
geplaatst door: DirtyMay
Ik dacht dat een van de kenmerken van IMAP was dat al
je berichten op de server bleven staan dot je mailbox vol zit.
Je bijft die berichten dus maar steeds opnieuw ontvangen.

Zoals ik dus zei : dacht ik.
Was alleszins mijn ervaring.

E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
28 juni 2012 - 22:13    reactie #5
geplaatst door: dick dale
Ik zal een back up maken voor datk ga starten, maar ik ben dus benieuwd wat er gebeurt met de eerder verstuurde email berichten als ik in mail om ga van pop naar imap.
Er zal vast toch wel iemand zijn die deze procedure een keer gedaan heeft?
Ben erg benieuwd naar ervaringen.
Gegroet.
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
28 juni 2012 - 22:13    reactie #6
geplaatst door: jef
De mannier van werken is volgens mij.
Maak een iMap account aan maar laat de pop staan.
Verplaats alle mails van je pop naar je iMap. (dit kan lang duren)
Wanneer je heel zeker bent dat alles is over gezet wis je het pop account.
In apple mail kan je met "Activiteitenoverzicht" zien of hij klaar is.
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
28 juni 2012 - 22:28    reactie #7
geplaatst door: fred44nl
als je een pop-account verwijderd uit Mail, dan ben je de folders Inkomend, Verstuurd en Prullenmand van dat account kwijt.
de zelf aangemaakt Email-folders blijven gewoon staan.
naast een backup, kun je er dus voor zorgen dat de emails die je wilt behouden, niet in de 3 genoemde folders staan.
 MacBook Air (2020) - 13" - i7 - 256 GB SSD -  Catalina
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
28 juni 2012 - 23:54    reactie #8
geplaatst door: Flix
Zoals Fred zegt; de lokale postbussen (onder 'Op mijn Mac') blijven onveranderd en behouden.
Alles wat je in Inkomend, Verstuurd, etc hebt staan, gooi je even in wat lokale (sub)mappen.
Dan je POP account weggooien, en die opnieuw als IMAP aanmaken.
Sleep dan weer betreffende post terug in Inkomend, Verstuurd, etc, zodat ze vanuit jouw Mac weer worden ingeladen op de server van XS4all, als de meeste daar niet nog stonden ->dit afhankelijk van de de instelling van de POP mail in Mail.app ('Laat post x tijd op server staan').

Je kunt volgens mij niet twee dezelfde accounts tegelijk hebben, dus POP en IMAP van dezelfde mailaccount.

E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
29 juni 2012 - 10:18    reactie #9
geplaatst door: ScoobyDoo
Wat ik zelf adviseer is:
- op 1 desktop computer POP (met backup als time-machine)
- op alle andere/mobile devices IMAP

ook ivm. data verplaatsing.

E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
29 juni 2012 - 11:16    reactie #10
geplaatst door: Flix
Waarom nog een POP postbus? Wat zou de toegevoegde waarde zijn.
Ook met IMAP kun je de berichten laten binnenhalen, en uiteraard verslepen naar mapjes in 'Op mijn Mac'.
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
29 juni 2012 - 17:31    reactie #11
geplaatst door: Florrie C Snorring
Inderdaad, de methode van Flix en Fred werkt het best. Zo heb ik het ook gedaan. Je hoeft echt geen machine met POP te houden, dat is juist onhandig. Als je alles op IMAP zet, dan kan je ook op al je apparaten je verzonden mails lezen. Als je een op POP houdt, dan mis je de verzonden mails van dat apparaat op je overige iDevices.
Mac Pro (2012) Quad Core 3,2 GHz - 12GB RAM - 120 & 250 GB SSD, 2x 1 TB & 2 TB Mac OS X 10.9.x
MacBook white - 2.0 GHz - 2 GB RAM Mac OS X 10.6.8
iPhone 5s 32GB iPad Air 2 64 GB iOS 9.x Apple TV3
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
1 juli 2012 - 17:08    reactie #12
geplaatst door: guus de waal
Ik zit hier ook over te denken, maar hoe krijg ik dan die verstuurd mails weer in verstuurd? Bij mij zijn dat er ongeveer 11.000. Ik gebruik dit als archief en wil dit niet kwijt.
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
1 juli 2012 - 17:16    reactie #13
geplaatst door: Florrie C Snorring
Voordat je je POP account verwijdert, stop je alle mails die in dat account staan in aparte folders 'op jouw Mac'. Je maakt in Mail een nieuwe folder voor de inkomende post, een voor je verstuurde items en daar stop je de mails in die in jouw POP account staan.
Nu verwijder je je POP account, Mail vraagt of je het zeker weet omdat alle mailtjes ook echt weggegooid worden. Daar zeg je ja op, want je hebt net al die mails in aparte folders op je Mac gezet.
Je voegt nu je IMAP account toe, en dan kan je emails uit de folder die je net op je Mac hebt gemaakt naar de nieuwe map verzonden items van je IMAP kopiëren.

Succes!

Mac Pro (2012) Quad Core 3,2 GHz - 12GB RAM - 120 & 250 GB SSD, 2x 1 TB & 2 TB Mac OS X 10.9.x
MacBook white - 2.0 GHz - 2 GB RAM Mac OS X 10.6.8
iPhone 5s 32GB iPad Air 2 64 GB iOS 9.x Apple TV3
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
1 juli 2012 - 17:24    reactie #14
geplaatst door: guus de waal
Ok, dank voor je snelle antwoord ik ga nu eerst een backup maken en dan ... over naar imap!
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
1 juli 2012 - 23:00    reactie #15
geplaatst door: bombilla
Het antwoord van Jef is het juiste antwoord. Dit antwoord zou je ook (moeten) krijgen als je de uitstekende XS4ALL helpdesk zou bellen.
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
1 juli 2012 - 23:12    reactie #16
geplaatst door: FanBoy
Ik weet niet hoe groot de mailbox bij XS4ALL is maar bij IMAP blijft natuurlijk wel alle mail op de server staan
-= If you ain't got nothing nice to say, then don't say nothing at all =-
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
2 juli 2012 - 08:09    reactie #17
geplaatst door: ScoobyDoo
Als je 100% van IMAP afhankelijk maakt/bent, dan ben je 100% afhankelijk van de server van je mailprovider. Nu zijn de meeste mailproviders wel goed, maar ik wil er niet afhankelijk van zijn. Het zal niet de eerste keer zijn dat een sync kwijt is, en dan krijg je alle berichten dubbel. Dus als jij 11.000 berichten hebt, heb je er ineens 22.000... fijn. Doe je alleen laatste 30 of 90 dagen IMAP, dan heb je alles recent bij de hand, mobiele devices lopen nooit vol, en een storing geeft betrekkelijk weinig last.

Een losse POP doos doet niets af aan de werking van IMAP. Kan je er geheel naast laten draaien. Voordeel met een POP haal je 100% de berichten binnen, voor altijd. Laat gewoon een kopie achter op server, zit het IMAP niet in de weg. Mocht de provider nu onderhoud hebben, offline zijn heb je ten alle tijde een echte kopie, geen halve IMAP.

Alle Mail heeft ook nog wel eens de neiging gehad een bericht te geven "deze mail is offline/bericht niet beschikbaar" of iets wat daar op lijkt, terwijl het bericht wel fysiek op de computer stond, je kon het alleen niet lezen.

Mail kan je op vele manieren doen, en ieder zo zijn eigen weg :)

E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
2 juli 2012 - 08:50    reactie #18
geplaatst door: Flix
Ik heb het even gecheckt, maar het kan inderdaad wel: meerdere accounts met hetzelfde mailadres in Mail.app. Dus de IMAP en POP kunnen inderdaad naast elkaar bestaan. Ik weet dat er een tijd was dat Mail.app dat niet accepteerde om één of andere reden.
Maar het voordeel van IMAP is dan wel weer weg, want je moet wederom dezelfde post 2x aanvinken als gelezen; en waar staat dat verstuurde mailtje: in Verstuurd POP of verstuurd IMAP? Zooitje...

Ik zit al vele jaren op IMAP (Xs4all) met een aantal mailadressen , en nog nóóit problemen met de IMAP servers gehad.
En als iemand 11.000 mail in de postbus Verstuurd wilt bewaren als archief, dan zeg ik: je workflow is niet handig (eigenlijk wil ik zeggen: je bent dom bezig, maar ja, dat is niet netjes dus dat doe ik dan maar niet). Je maakt toch ook geen archiefkast van je groene PostNL brievenbus?!

En nogmaals: ook in IMAP wordt alle mail gewoon lokaal op je Mac bewaard, op dezelfde manier als dat in een POP box gebeurd. Daarvoor heb je dus geen aparte POP account voor nodig. Kwestie van even het juiste vinkje in Mail aanzetten.

E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
2 juli 2012 - 09:37    reactie #19
geplaatst door: Florrie C Snorring
Ja, precies wat Flix zegt  :shakehands:
Mac Pro (2012) Quad Core 3,2 GHz - 12GB RAM - 120 & 250 GB SSD, 2x 1 TB & 2 TB Mac OS X 10.9.x
MacBook white - 2.0 GHz - 2 GB RAM Mac OS X 10.6.8
iPhone 5s 32GB iPad Air 2 64 GB iOS 9.x Apple TV3
E-mail van POP naar IMAP, geeft dat problemen??
16 juli 2012 - 21:33    reactie #20
geplaatst door: Peter Villevoye
Ik heb her en der wat mailboxen, maar laat hun servers alles aan mijn iCloud-account (IMAP) forwarden. Voordelen: vanaf alle iDevices en ook via web al je mail kunnen doorzoeken. Nadeel: ja, die iCloud-box loopt dus lekker vol. Maar in relatief rustigere perioden (zoals nu, zomer) mik ik alle oude mails in een lokale Archief-map op mijn MacBook (en dus ook de Time Machine). Ik sorteer ze dan even op jaar en sloop de grotere bijlagen ff eruit (zie menu Bericht). Ontvangen en Verstuurd komen dan wel bijeen, maar dat is helemaal niet erg als je later iets terugzoekt.
Studea — Advies - Training - Begeleiding in DTP, web- en app-design.  En... een PixelFreak !