geplaatst door: Robert
https://www.macfreak.nl/modules/news/images/iPhone14ProEnProMaxGoud-icoon.jpg
iPhone 15 Pro wordt waarschijnlijk ook makkelijker te repareren
De afgelopen tijd heeft de Right to Repair beweging steeds meer de wind mee, het effect was onder andere al te zien bij de iPhone 14. Dat model werd van binnen spectaculair vernieuwd, waardoor voor het eerst in jaren het heel erg veel makkelijker te demonteren was dan het voorgaande model.

De verwachting was al dat deze prima ontwikkeling bij de ‘gewone’ iPhone 14 ook door zou gaan zetten naar de Pro modellen, en volgens Bloomberg’s Mark Gurman is dat precies wat nu gaat gebeuren. Bij de iPhone 14 betekende dit dat deze zowel aan de voor- als aan de achterkant open te maken is. Dat betekent niet alleen dat zowel het voor- als het achterpaneel makkelijk te vervangen is, maar ook dat alle andere onderdelen veel makkelijker te bereiken zijn.


Mocht dit nieuwe interne design inderdaad ook bij de iPhone 15 Pro modellen doorgevoerd worden, dan is dat zeker heel erg goed nieuws.

Kanttekeningen

Daarbij gelden trouwens wel dezelfde kanttekeningen als bij de iPhone 14: softwarematige barrières tegen het vervangen door reparateurs zonder autorisatie bij de sensoren voor Face ID is nog wel te begrijpen, dat is tenslotte een cruciaal onderdeel van de beveiliging.

Maar dat soort barrières bij de vervanging van iets relatief simpels als een batterij of een achterkant, dat is natuurlijk niet acceptabel.

https://www.macfreak.nl/modules/news/images/zArt.iPhone14En14PlusPresentationSlide.jpg
iPhone 15 Pro wordt waarschijnlijk ook makkelijker te repareren




Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.