Adobe CS op afstand via VMware?
8 oktober 2014 - 14:27   
geplaatst door: fox66
Een ICT-bedrijf oppert het idee om het hele bedrijf waar ik werk in de cloud te mikken. Ze willen dat dan doen in een gevirtualiseerde WMware-omgeving zodat je op kantoor alleen nog domme terminals hebt staan. Lijkt me prima voor al het office-spul, maar hoe zit dat met een Mac Pro met Adobe CS en gekalibreerd Eizo-scherm?

Heeft iemand hier (positieve of negatieve) ervaring mee?

Sometimes the wrong train brings you to the right station
Adobe CS op afstand via VMware?
8 oktober 2014 - 17:08    reactie #1
geplaatst door: paulusch
Check even bij Adobe. Of vraag aan het ICT bedrijf hoe ze dat voor Adobe CS willen oplossen.
Maar ik vermoed dat het niet gaat mede in verband met de licensering van de appplicaties. Die draaien lokaal op een unit. Maar als je meer te weten komt bij Adobe horen wij het hier graag.

Trouwens, welkom op het forum.

Adobe CS op afstand via VMware?
9 oktober 2014 - 00:31    reactie #2
geplaatst door: Plexyglazz
Welkom, en alvast sterkte met de aankomende frustraties…

Uiteraard hangt e.a. af van het soort werkzaamheden, maar waar je in ieder geval tegen aan zult lopen als het mogelijk en toegestaan is om CC in de cloud te draaien op de wijze die aan jullie is voorgesteld — VDI of Pooling?:


    - De snelheid van het netwerk… met name bij opstarten en wegschrijven van swapfiles/bestanden.
    - Staat de virtuele omgeving het automatisch updaten van CC toe?
    - Hebben de clients/terminals voldoende geheugen en lokale opslag om met de behoorlijk grote bestanden om te gaan?
    - Is het toegestaan om gepersonaliseerde instellingen op te slaan in de gebruikersprofielen?
    - Welke mogelijkheden tot installatie van extra software zijn er? Denk bijvoorbeeld aan kleurprofielen en fonts.
    - Worden resolutie en profielen van de schermen die jullie gebruiken ondersteund?
    - Werkt de kalibratie hardware überhaupt op de client hardware?
    - Je zult onder Windows i.p.v. Mac OS X werken met alle nadelen die daar bij horen…

Wellicht dat de ICT-leverancier met behulp van onderstaande links wat meer duidelijkheid kan vinden:
http://helpx.adobe.com/creative-suite/kb/technical-support-boundaries-virtualized-or.html
https://forums.adobe.com/thread/1415043?tstart=0

Adobe CS op afstand via VMware?
9 oktober 2014 - 06:32    reactie #3
geplaatst door: fox66
Dank voor jullie reacties! Daar kan ik iets mee. Ik ga vandaag verder op onderzoek uit. Zodra ik meer weet, post ik het hier!
Sometimes the wrong train brings you to the right station