Ik ben er ook voor om als vastgeroest bedrijf dat Windows gebruikt over te stappen naar Linux. Goede zet van Dell om dit ook aan te bieden en ik hoop dat het ook door zet in de rest van Europa (wereld). Dell wil toch heel graag een alternatief bieden. Jammer dat Apple niet in zee ging met Dell die Mac OS X op hun Pc's wilde installeren en zo verkopen.
Maar is Linux nu dekstop app. en kantoor software ready? Ik dacht het nog lang niet!! Het OS is natuurlijk vele malen beter en stabieler dan Windows. Maar alle software wat erop moet gaan draaien in een kantoor omgeving? Kijk meer dan OpenOffice heeft de Linux wereld niet te bieden qua kantoor software. Dat is wel erg hard door de bocht, klopt, maar net als de dominatie van Microsoft Office zijn er ook nog accountant software en van dat soort programma's (en niet te vergeten heel specifieke software voor dat bedrijf om bv machines aan te sturen) die op die Pc's moeten draaien. Een bedrijf kan niet zonder. En om die redenen heeft Linux nog steeds niet zo'n succes op de dekstop markt. Hetzelfe geldt eigenlijk voor Apple.
Natuurlijk bestaat er account software en dergelijke voor Linux en Apple maar dat is net als Microsoft Office niet facto standaard 'geworden' (aan het worden). Tuurlijk het is maar waar men voor kiest. Maar vergeet niet dat een hoop bedrijven vanuit een soort cursus oogpunt een bepaalde richting kiezen als het gaat om dit soort software. Hun personeel is er in getraind en er is een helpdesk waar men naar kan bellen. Dit soort dingen gebeuren vaak in bedrijven en zo 'roest' software langzamerhand vast in bedrijven en moet men er mee blijven werken. En emulatie OS'en draaien is gewoon zonde, blijf dan lekker op Windows draaien als het zo nodig moet.