Mede door de spoofs van mac/pc (met die zwartharige dame die lllllinux zo mooi uitspreekt) vroeg ik mij af of je linux kan 'proberen'?
Ik heb nog een powerbook, maar als je een macbook hebt kan je windows 'proberen' en er daarna weer afgooien (als zou ik niet weten waarom je het wilt proberen, maar dat is een andere vraag.... ), om door de OSX'en.
Nu is mijn vraag dus de volgende: Kan je ergens linux downloaden, deze naast OSX instelleren en deze even later weer weggooien zonder dat het OSX 'bescahdigt'?
Alvast bedankt voor de reacties......
(Ik zie nu dat er weinig meer gebeurd op die site; maar er is toch nog aardige info vandaan te halen.)
(Bewerkt door Felix Oude Ophuis om 11:16, 15-07-2007)
Toco om 10:47, 15-07-2007Mede door de spoofs van mac/pc (met die zwartharige dame die lllllinux zo mooi uitspreekt) vroeg ik mij af of je linux kan 'proberen'?
Zo. Jij staat open voor suggestie Nooit geweten dat reclame effetief kon zijn.
Zo'n Live CD is inderdaad prima, heb ik ook wel eens mee gespeeld. Ga, zoals al erd opgemerkt, ieder geval niet zo maar installeren omdat Linux dan met je HD gaat rommelen.
opstarten duurt logischerwijs wel lang.
Ik werk niets voor niets bij een reclamebureau.......
Nee, ff serieus, toen ik 7/8 jaar geleden nog een pc had vond ik windows al niets, maar van os 9 was ik ook niet echt stuk van en toen heb ik al een keer op het punt gestaan om Linux aan te schaffen. Het idee van een superstabiel os met een mooie GUI leek me geweldig.......
En toen kwam OSX........
En dat voldeed precies aan mijn eisen...., nu ik echter die leuke spoofjes zag werd mijn interesse weer gewekt.....ik ben benieuwd!
Darwin is ook een Linux/BSD distributie. Je kan zelfs in de terminal met linux-commandos werken (altijd handig).
Ubuntu vind ik een van de betere distro's op het moment (ben ik van onder de indruk). Suse en Fedora vind ik een beetje tegenvallen. Ben nu bezig met Debian te downloaden (3 DVD's ) Je kan ook YellowDog proberen, is speciaal voor de PPC ontworpen.
Let wel Linux is altijd trager dan OSX.
Roman78 om 9:40, 16-07-2007OSX draait ook op dawrin Darwin is ook een Linux/BSD distributie. Je kan zelfs in de terminal met linux-commandos werken (altijd handig). Ubuntu vind ik een van de betere distro's op het moment (ben ik van onder de indruk). Suse en Fedora vind ik een beetje tegenvallen. Ben nu bezig met Debian te downloaden (3 DVD's ) Je kan ook YellowDog proberen, is speciaal voor de PPC ontworpen.Let wel Linux is altijd trager dan OSX.
erm daar kloppen een paar dingen niet, darwin is geen linux maar een unix/bsd, yellowdog is er alleen voor de PPC idd, maar linux trager dan OS X? erm.. dan doe je toch iets verkeerd of bedoel je vanaf een lifecd?
Toco om 13:42, 15-07-2007... nu ik echter die leuke spoofjes zag werd mijn interesse weer gewekt.....ik ben benieuwd!
Hou ons een beetje op de hoogte van je ervaringen als je zin hebt, zou ik zeggen. Wie weet is het leerzaam/handig voor meer mensen hier
ik ga er vanavond mee aan de slag, dus je hoort van me.......
Maar een oplossing heb ik daar gisteren ook nog niet voor gevonden.....
Kan iemand mij helpen aan een versie van Linux met mooie GUI die wel op PPC draait?
Oh en die vanaf cd kan booten? Ik begreep nl. dat als je gaat installeren je gelijk je hd aan het aanpassen bent......
Wederom voorbaat
(Bewerkt door Toco om 10:16, 17-07-2007)
Woon je in de buurt van Utrecht, dan kan je'm op komen halen. Ik gebruik'm toch niet... Geloof ik...
/me denkt hard of ie'm niet achter de hand wil houden voor reparatie werk...
Kan je er anders eventueel een kopietje van maken en per post opsturen? Dan donneer ik 5 euri aan de boys van Ubuntu.........
Stuur maar'n PBtje met je gegevens...
Thnx!
Is een afgeleide van Fedora en komt standaard met Gnome. Heb er zelf lang gelee mee gespeeld nog voordat Apple met Mac OS X kwam. Meer hulp bij installatie en dergelijke : http://www.terrasoftsolutions.com/support/configuration/
@slechtkwast: Voorzover ik kan zien wordt ppc niet meer ondersteund door de huidige versie van Ubuntu (v7).
(Bewerkt door davidem om 18:49, 17-07-2007)
Ubuntu wordt idd niet meer onderstuend voor de ppc , maar gelukkig zijn er nog mensen als Cailin........
Het gaat uiteraard traag, vanaf die CD. Zou ik vanaf een externe harddisk kunnen opstarten? Ik vond 't niet tegenvallen, al is 't natuurlijk geen OSX.
Probeer het vanavond te onthouden. Sorry