externe formateren
23 december 2008 - 15:27   
geplaatst door: Gottfried Julius
Ik heb een externe schijf. De gegevens daarop wil ik graag kunnen overschrijven op een Windows machine. Het zijn jpg plaatjes en mp3 bestanden. Kan ik de externe dan formateren op MS-DOS met schijf utility?  En wat zijn de beperkingen wat betreft de namen van de bestanden? Normaal hangt de externe aan m'n iMAC G5 ppc

Ik heb geGoogled maar kom er niet echt uit.

dank,
Juul

http://www.norderney.nl
Mac gebruiker sinds 1986 alweer
externe formateren
23 december 2008 - 15:30    reactie #1
geplaatst door: KingCarp
Wat je zoekt is MacDrive,..dat installeer je op de PC en daarna ziet hij jouw schijf gewoon met alle bestandsnamen...als je gaat formatteren ben je alles kwijt.
Hooked for life.
externe formateren
23 december 2008 - 15:34    reactie #2
geplaatst door: mvdg
Een schijf die je op een Windows machine formatteert als NTFS, kan door de Mac niet geschreven worden.
Een schijf die je op de Mac formatteert als HFS kan op een pc niet gelezen of geschreven worden.
De oplossing is daarom, dat je de schijf als FAT formatteert (in Schijfhulpprogramma heet dat 'MSDOS'. Die kan door beide systemen gelezen en geschreven worden.
De belangrijkste beperking is dat je geen bestanden groter dan 4 GB op zo'n schijf kunt opslaan. Kortom, alles behalve complete dvd's is geen enkel probleem.

Je kunt inderdaad ook zoals KingCarp zegt op je pc een programma installeren dat Mac schijven leest, of andersom: op je Mac een programma zetten dat NTFS kan lezen en schrijven. Maar dan heb je een probleem als je in een noodgeval opeens een andere Mac of pc moet gebruiken met deze harddisk. Daarom raad ik aan om FAT te gebruiken dat werkt altijd.

Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
externe formateren
23 december 2008 - 16:29    reactie #3
geplaatst door: Gottfried Julius
Dank jullie wel. M'n bestanden zijn niet groter dan 4 gb. Dus ik ga voor  MSDOS via schijfhulp

dank

Juul

http://www.norderney.nl
Mac gebruiker sinds 1986 alweer
externe formateren
23 december 2008 - 17:10    reactie #4
geplaatst door: Borgmonster
Let wel op, GJ, want als je de schijf formatteert ben je alles kwijt.

Wel eerst een back-up maken!

iMac 21.5" | 3.06 GHz | 1 TB | 4 GB| Magic Mouse - iPod nano 16Gb 5e gen. Quidquid latine dictum sit, altum viditur -  MacBook Pro 17" SSD - MacBook Pro 13" - iPhone 6S - iPhone 11 Pro
externe formateren
23 december 2008 - 19:36    reactie #5
geplaatst door: Gottfried Julius
Weet ik, maar het is een nieuwe  net uit de doos schijf!


Juul

http://www.norderney.nl
Mac gebruiker sinds 1986 alweer