AudioDVD
27 augustus 2005 - 21:25   
geplaatst door: audiofreak
Ik heb met google en in de voor mij bekende forums gezocht hoe je via OSX je Audio CD'tjes kunt branden op een DVD ! maar niets gevonden helaas.
Op deze manier kan ik mijn CD'tjes in de kast opbergen en alleen nog maar AudioDVD'tjes in de stereokast zetten, maar wel genieten van dezelfde kwaliteit.
Een iPod is een optie, maar deze is niet toereikend, dan heb ik een hoop iPod'jes nodig !

Wat ik zag is dat er voor Windows een programma "Audio DVD Creator v1.9" bestaat.
Dit programma is precies wat ik graag wil, je eigen collectie Audio CD'tjes in dezelfde kwaliteit overzetten op een DVD, overstappen naar windhoos is geen optie  :happy: .
Maarja, wat nu, weet iemand hoe je dit het beste kunt doen ? Ik zou het natuurlijk via iMovie en iDVD kunnen doen, maar dat is omslachtig, volgens mij moet dit makkelijker kunnen ?

Ik hoop maar dat iemand hier iets voor weet.

Groeten,
Renho.

(Bewerkt door audiofreak om 21:26, 27-08-2005)

AudioDVD
27 augustus 2005 - 23:51    reactie #1
geplaatst door: KarelWillem
Toast Titanium 7 heeft een Audio-DVD optie. 50 uur van 192 Kbps op één DVD. Inclusief menustructuur e.d.
En ik kan je vertellen dat het héél goed werkt.

Herstel; het LIJKT heel goed te werken. Op mijn home-cinema-set kan ik weinig met de menustructuur. Scrollen werkt niet, dus kan ik alleen maaar op Play drukken en verder niets. Is niet zo handig bij een DVD met 50 uur muziek. Op de Mac werkt het menu wel naar behoren.

(Bewerkt door KarelWillem om 10:30, 28-08-2005)

Zet eens een tentje op.
---
iMac G5 1.8 20" - Powerbook G3/400 - Color Classic - Classic - iPod Photo 30Gb - http://www.etak.tk
AudioDVD
28 augustus 2005 - 11:12    reactie #2
geplaatst door: audiofreak
Bedankt KarelWillem,

Ik gebruik nog Toast 6, maar het is goed om te weten dat Toast 7 deze optie hebt.
Je geeft aan "50 uur muziek van 192 Kbps" dit is dan toch niet een MP3 formaat ? want dat wil ik juist niet.

AudioDVD
28 augustus 2005 - 13:06    reactie #3
geplaatst door: gPod
Het is in ieder geval gecomprimeerde muziek gezien het 50 uur op 1 DVD betreft, dus waarschijnlijk niet wat je zoekt. Een optie is Airport Express, al je muziek (ongecomprimeerd) op een dikke harde schijf (eventueel extra externe schijf) en draadloos naar je audio-set streamen. Mijn ceedees liggen sindsdien allemaal stof te happen (maar ik zal ze nooit wegdoen!).
g i d e on
AudioDVD
28 augustus 2005 - 15:10    reactie #4
geplaatst door: MacCloud
Je wilt dus AIFF audio op een DVD.
Dan kun je max. 6 CD's kwijt op een single-layer DVD.

Ik weet niet of een DVD speler DVD's met Aiff files afspeelt.
Je zou t een keer kunnen proberen,eerst de CD's rippen met iTunes naar AIFF,en deze files op een DVD branden....

Website [PowerMac G4 400/1024/120 GB, MacBook Pro 15" CoreDuo/2048/120 GB, LaCie 300 GB, OSX 10.4, Digi 002, Snor]etisbeW
AudioDVD
28 augustus 2005 - 15:11    reactie #5
geplaatst door: audiofreak
Wat je aangeeft heb ik al:
Een 160GB schijf waarop alle muziek staat (in AAC, 256kbps), deze schijf heb ik gekoppeld aan de "Linksys Network Storage", deze staat weer aangesloten op het Airport Extreme Base station.
In de woonkamer staat Airport Express aangesloten op de stereoinstallatie.
Wanneer ik muziek wil draaien pak ik mijn iBookje erbij en draaien maar, alles heerlijk draadloos.
Ook heb ik de CD hoesjes ingescand (alleen de inlays), dus die krijg ik dan ook nog te zien in iTunes.
Absoluut geen probleem en klinkt prima, en ik heb mijn muziek altijd bij de hand, ook op de andere macs in huis.
Dit is natuurlijk een hele mooie situatie en op deze manier doe ik het al een tijdje.

Wat ik graag deed is namelijk tijdens het draaien van de muziek ook even het papieren hoesje in de hand te hebben om door te lezen.
Omdat ik geen plek meer heb voor al mijn CD's heb ik voor bovenstaande oplossing gekozen en dit werkt perfect.

Maar ik dacht, als ik nou ongeveer 6 tot 7 CD's op één DVD kan plaatsen (ongecomprimeerd), dan kan ik de DVD in een DVD hoesje doen met daarin alle CD-inlays.
Op deze DVD zet ik dan bijvoorbeeld alle albums van één artiest.
Op deze manier zou ik het ruimtegebrek kunnen oplossen.
Ik hoor je al denken: dan haal je toch alle CD-inlays bij elkaar, zet een muziekje op via de iBook en pak het betreffende inlay erbij ? haha, ja dat kan, maar dat wil ik eigenlijk ook weer niet.

Op de manier zoals ik het nu gebruik, gebruik ik mijn DVD speler helemaal niet meer, alleen nog voor films, en dat vind ik eigenlijk wel jammer.
Tevens is het leuk om je hele muziekcollectie bij elkaar te zien.

Achja, je moet toch iets te doen hebben  :biggrin: