Bugs in sample editor Logic Pro7
17 oktober 2004 - 17:46   
geplaatst door: Reptil Espantoso
 :confused:
Kan iemand me helpen met de volgende problemen?
1.bij het importeren van audio vanaf een cd, geeft Logic pro7 niet de mogelijkheid, om de editor te openen.. Dat kan wel in Pro6.
2.Voorts is er een ernstige fout in Logic, als ik deze track van cd op schijf kopieer: De verwijzing naar de oude file wordt overgezet naar de nieuwe (identieke) file, maar er is alleen maar ruis te horen. Dit gebeurt met regelmaat.
3.Voorts is er in de editor een fout bij het afspelen van een selectie: Er wordt niet de selectie afgespeeld, maar iets meer.. In Cycling mode gaat het helemaal mis, de weergave moet gestopt worden, cycling mode ook, en na helemaal opnieuw te starten, is het mogelijk. Deze fout is cruciaal, aangezien ik veel met korte samples werkte in de editor, waarna ik deze naar EXS kon exporteren. De editor is daarom onbruikbaar geworden in Pro7. Het verband tussen wat op mijn scherm verschijnt, en wat er afgespeeld wordt is zoek. Dit probleem doet zich niet voor in Pro6 met dezelfde song, en dezelfde audiofiles. Pro6 had dan 1 keer extra afspelen in cycling nodig om de data precies af te spelen.
Heeft iemand deze fouten ook bemerkt, en er een oplossing voor gevonden??
Thanks,
Reptil
PS het lijkt erop dat Apple de audio engine van Logic heeft gesloopt?
yehaa
Bugs in sample editor Logic Pro7
17 oktober 2004 - 20:10    reactie #1
geplaatst door: ruezzz
Helaas kan ik je nog niet verder helpen.
Maar ik geloof dat ik op mijn nieuwe G5 - die deze week hopelijk arriveert - naast Logic Pro 7 ook versie 6 maar even aktief houd...

Ik weet niet of je een beetje duits kan, op www.logicuser.de zit veel knowhow. (kan ook in engels als het moet)

Verder: http://search.info.apple.com/index.html?q=klogic&search=Go&lr=lang_en&search=Go

en: http://discussions.info.apple.com/webx?14@122.nGGwaCI4zlM.0@.689be5d8

(Bewerkt door ruezzz om 20:14, 17-10-2004)

(Bewerkt door ruezzz om 20:18, 17-10-2004)

Bugs in sample editor Logic Pro7
17 oktober 2004 - 21:05    reactie #2
geplaatst door: JH
Dit zijn ook uitstekende fora :
http://community.sonikmatter.com/forums/
http://www.osxaudio.com/forums/viewforum.php?f=1

(Bewerkt door JH om 21:43, 17-10-2004)

Mac-musician
Bugs in sample editor Logic Pro7
18 oktober 2004 - 00:16    reactie #3
geplaatst door: Reptil Espantoso
ok, dankjullie voor de adresjes,
ik ben bekend met de fora, en heb ook verder gezocht:
Op apple.com, kon ik, na het intypen van mijn apple ID (dus alleen voor eigenaars van pro7!) vanmiddag lezen, dat er inderdaad een probleem is bij meerdere gebruikers. Logic audio Pro7 leest aif files niet goed van de cd, en maakt soms ook bij dragndrop van Rex2 er een zooitje van.
(mijn eigen ervaring:) Er is dan in plaats van de correct afgebeelde file een ruis te horen. Als ik bijvoorbeeld de file (ziet er in de audio window uit als een drumloop) aangeklikt wordt, gebeurt er niets, m.a.w. de file opent niet in de editor. Dit is niet zo fijn als je veel samples op cd's hebt, en daaruit een selectie wil maken. Anyway, er wordt gesuggereerd, dat de file gesaved moet worden als wav of als SD2 file. Tot zover ok. Lastig maar ok. Dan kopieer ik de file van de cd op de harde schijf. Dat gaat soms goed, en soms niet. Error, file returned bij the audio core. Dan als ik files open, krijg ik gewoon ruis. Tot zover probleem #1, hier kan ik nog omheen werken.
Dan, en dit is echt te gek: In de editor is er een file, van bijvoorbeeld een drumloop van 4 bars. Ik wil hieruit een stukje selecteren, maar ik wil horen wat ik selecteer. Daar is in pro6 en eerdere versies een handige functie voor en dat heet de cycling mode. Er wordt een selectie (gemaakt door mij als gebruiker, of het gedeelte gebruikt in de arrange window) geloopt en afgespeeld. Dit is KAPOT. Het werkt bij mij niet meer. De file wordt nog iets langer afgespeeld, continu dus, of nog erger: het afgespeelde komt helemaal niet meer overeen met het geselecteerde... Je moet de boel eerst helemaal stoppen, en dan opnieuw proberen. Dan gaat het vaak goed.
Hier heb ik nog geen andere gebruikers over gehoord; misschien kan iemand me een bevestiging sturen??
Voor alle duidelijkheid: Pro 6.4 doet t perfect, met precies hetzelfde materiaal, en de fout in Pro7 kan ik herhalen.
Goed ik hou mijn adem in.... Mopro is de laatste emagic strohalm in de vloedgolf Apple software sap, wat nu door mijn G4 klotst. Ze hebben altijd (sinds 1998) me een goede service geboden, net als emagic. Ik wil wel even kwijt dat ik geen beta tester ben, en dat ik de software update gekocht heb om te gebruiken. Ik ben nu weer terug naar 6.4, ik kan me niet veroorloven om met onstabiele producten te werken.
Ik weet niet wat er aan de hand is hier, maar het gaat goed fout. Ik heb hier hulp (neee geen busje... :dontgetit: ) bij nodig. Liefst een update naar een perfecte 7.1 binnnen een weekje. (Apple en Mopro weten me te vinden.)
DUS: Heb je een gouden (platinum) tip, of in ieder geval een melding van een soortgelijke ervaring: Let me know?
yehaa
Bugs in sample editor Logic Pro7
18 oktober 2004 - 09:19    reactie #4
geplaatst door: ruezzz
Heb je al geprobeerd de update opnieuw te installeren?
Bugs in sample editor Logic Pro7
19 oktober 2004 - 00:44    reactie #5
geplaatst door: Reptil Espantoso
eumm nee, de installer gaf aan dat de applicatie met succes op de schijf staat. Ik zie de logica niet zo om opnieuw te installeren. Misschien weet je meer dan ik??
groet,
Reptil :dontgetit:
yehaa
Bugs in sample editor Logic Pro7
22 oktober 2004 - 02:16    reactie #6
geplaatst door: Reptil Espantoso
 :blink:
IEMAND?
ik kom op andere fora wel dezelfde bug tegen, maar is er dan helemaal niemand hier die ook dit probleem heeft? Of zelfs een oplossing?
helemaal niemand?
Of een melding dat het wel goed gaat?
...
:cry:
yehaa
Bugs in sample editor Logic Pro7
22 oktober 2004 - 05:03    reactie #7
geplaatst door: MusicMacMike
Hello Reptil,

Ik heb ze beiden (6 & 7) nog op mijn machine staan. Was in eerste instantie lovend over het gebodene in 7. Ik zie nu echter, door mooie functies heen, toch wat irritante missers. Veel van mijn klanten hebben zich uiteindelijk samen met mij door de AU updates heen geslagen - zij heet dat er her en der nog wel wat te downloaden valt - en gaan nu de diepere, complexere functies testen als TDM Bridge, DV video, VITC Sync, etc.

Ik zal het morgen even proberen hoe de loopt functie in 7 zich gedraagt.

U hoort van ons!

Zon & groet,
Mike, BTB.

Mac, mac, mac, anders word ik gek.
Bugs in sample editor Logic Pro7
22 oktober 2004 - 07:06    reactie #8
geplaatst door: ruezzz
Eerlijk gezegd lijkt mij ook de beste mogelijkheid om eerst met 6 en 7 naast elkaar te werken tot alle bugs eruit zijn. Dat ga ik in ieder geval wel doen. Maar... mijn update is er nog niet.
Bugs in sample editor Logic Pro7
23 oktober 2004 - 18:38    reactie #9
geplaatst door: Reptil Espantoso
OK dank voor de reactie.
Ik heb bericht van Mopro gehad, en zij hebben hetzelfde resultaat ondervonden. Logic pro 7 loopt vast als in de sample editor tijdens het afspelen een nieuwe selectie wordt gemaakt. Wat hieraan gedaan gaat worden, en wanneer, is mij nog niet duidelijk. Voor mij is in ieder geval een onacceptabele fout in een software pakket, dat gemaakt is om d.m.v. een grafische weergave audio te bewerken, en deze functie wel had in alle voorgaande versies. Wat me bovendien stoort, is dat hier geen enkele melding van gemaakt is. Ik ben dus lekker aan het beta testen geweest. Niet te geloven van een bedrijf dat zegt software voor professionals te maken. Ik wacht af wat de officiële reactie is, als die überhaupt komt.
:withstupid:
Reptil (keep it coming!)
yehaa
Bugs in sample editor Logic Pro7
24 oktober 2004 - 19:41    reactie #10
geplaatst door: MusicMacMike
Hello lezers en in het bijzonder Reptil,

Vandaag even wat tests gedaan. Inderdaad werkt de loop functie in de audio edit window niet meer zoals vroeger. Het veranderen van het startpunt van een (in looping mode) draaide en spelende loop, werkt wel, maar de oude lengte van de loop blijft behouden. Het eindpunt schuift evenredig mee. Niet de bedoeling dus. Als je het eindpunt zelf verandert, blijft Logic Pro 7 gewoon halsstarrig de oude loop afspelen. Ook niet de bedoeling... In Logic Pro 6 werkte het wel goed, daar was het loops maken interactief.

Een workaround is even snel de spatiebalk 2x aanklikken (stoppen en weer starten), dan worden de start- en eindpunten weer overgenomen.
Logic loopt overigs bij mij niet vast in de loop-mode.

Mijn test setup: PM G4/500 1,5G/0,5T, OSX 10.3.5, LP 7.0.0 (figures...). CoreAudio.

Ik heb contact met een drietal programmeurs, ik zal ook deze domme bug doormailen. :crazy:

Groet en zon,
Mike.

(Met z'n allen onderweg naar de volmaaktheid.)  

Mac, mac, mac, anders word ik gek.
Bugs in sample editor Logic Pro7
24 oktober 2004 - 21:17    reactie #11
geplaatst door: Reptil Espantoso
Hé Mike,
ja spatiebalk is een oplossing, of eigen toets toewijzen, maar eh...
bij mij loopt ie de helft van de tijd vast.
error code -39 was returned by the AudioCore :crazy:
(of had ik dat al doorgegeven? naja)
Bedankt voor de reactie!
We gaan met z'n allen lekker beta testen dan maar.
:crazy:
groeten,
Reptil
yehaa
Bugs in sample editor Logic Pro7
24 oktober 2004 - 21:22    reactie #12
geplaatst door: Reptil Espantoso
oh ja, ik las op een ander forum dat er ook een bug is met het afspelen van acid loops, in de arrange en in de audio editor. Een beetje van gelijke strekking, de timestretch in de arrange wordt genegeerd. Als er aif-jes van gemaakt worden, dan werkt in ieder geval de arrange stretch weer. Ik werk niet met acid loops, maar met rex-jes, dus dit is ter informatie, voor diegenen die dit wel proberen..
yehaa
Bugs in sample editor Logic Pro7
24 oktober 2004 - 21:24    reactie #13
geplaatst door: Reptil Espantoso
eumm dit is niet een normale vraag voor een mac forum, maar kunnen er ook bug-smileys worden toegevoegd? al is het maar voor Logic..
:dontgetit:
yehaa