geplaatst door: raverke95
Ik licht even toe: Een goeie vriend van me was 25 jaar geleden DJ en mixte al eens wat cdtjes in elkaar. Het was de beginperiode van de CD-R. Er zijn al een aantal van die cd's onleesbaar geworden, maar de besten kunnen gelukkig nog gelezen worden.
Inmiddels een andere auto zonder cd speler gekocht, dus het wordt nu toch echt eens tijd om die cd's te rippen.

Vroeger kon je voor gemixte cd's enkel kiezen om de tracks samen te voegen tot 1 track wou je geen kortstondige stiltes tussen de tracks.
Die vriend heeft destijds dmv een teksteditor elke track benoemd en in cd tekst mee op de disc gebrand. De Muziek app op de Mac herkent dat, maar tijdens rippen hou ik natuurlijk tracks over met een halve seconde stilte.

Bestaat er nu anno 2025 geen enkel Mac programma waarmee ik de cd kan rippen, de tracks afzonderlijk kan opslaan in MP3 en geen stiltepauzes heb?
Wie weet raad?
geplaatst door: puk1980
Volgens mij is dat meer een kwestie van het kiezen van continue weergave ("gapless playback") in de app die je gebruikt om muziek af te spelen. Tijdens het rippen wordt (tot zover ik weet) geen extra pauze toegevoegd.

EDIT: Net even getest, en het lijkt erop dat Apple Music op macOS inderdaad pauzes inlast tussen de nummers die achter elkaar afgespeeld worden. En ook geen vinkje om het 'aan' te zetten in de Settings. :sad:

Steve had heel wat kont geschopt als hij dit vernomen had.


https://www.reddit.com/r/AppleMusic/comments/1f88jkf/is_gapless_playback_still_awful_for_everyone_else/


EDIT 2: Mijn test was niet goed. Ik gebruikte een EP waarvan de nummers in principe in elkaar overlopen, maar na nadere inspectie (in Audacity) blijkt er een pauze aan het eind van de nummers te zitten (WTF). Dit was een EP die ik ooit in een ver verleden in de iTunes Store gekocht heb. (Ja, heb ik ooit gedaan....)





EDIT 3: Ik moet mijzelf hierboven corrigeren. Als je tracks in Apple Music afspeelt, en de tracks hebben géén pauze aan het eind, dan worden de tracks zonder pauze ("gapless") afgespeeld. Waarom de tracks op de EP die ik ooit gekocht heb pauzes op het eind hebben is mij een raadsel.


EDIT 4: Voor het geval je zelf aan de slag wilt met het verwijderen van pauzes aan het eind van tracks, en je Audacity te complex vindt (wat het ook is), is er Fission van Rogue Amoeba ($35).

https://www.rogueamoeba.com/fission/
geplaatst door: nnsa
dBpoweramp CD Ripper:

   •   Zeer nauwkeurige cd-ripper met optie voor MP3-export.
   •   Kan tracks individueel rippen en ondersteunt functies als ‘gap removal’ (stiltes weglaten).
   •   Betaalde software, maar met gratis proefperiode

Dit doe je in de CD-ripper bij DSP-effects:

Schermafbeelding 2025-07-21 om 19.15.26.pngGemixte CD naar mp3 zonder pauze, doch tracks zichtbaar, kan dat?
Bewerkt: 21 juli 2025 - 19:16 door nnsa
Ⓒnnsa(i)-2025
geplaatst door: raverke95
Die app die ik gebruik is het systeem wat in mijn auto is ingebouwd (A6 uit 2022).

Al hartelijk dank voor de tips. Zal wellicht na de vakantie zijn dat ik eea ga proberen/experimenteren.
Als het zover is kom ik er natuurlijk hier op terug voor feedback.