garageband & (bas) gitaar
29 juli 2006 - 09:06   
geplaatst door: grindal
Ik wilde eens een keertje proberen om een track te maken met garageband door mijn gitaar erop aan te sluiten... maar ik krijg er geen geluid uit!

Ik had de gitaar met een stereo kabeltje aangesloten op de mic-ingang van de macbook.
dan in garageband een 2e spoor aangemaakt voor een gitaar. Of ik hier nu opname via ingang1, 2 of beide neem. toch krijg ik er geen geluid uit.
Is het misschien nodig om de gitaar aan te sluiten via m'n versterker?

iemand al ervaring hiermee?

iPod Mini 4G 2nd gen BLUE /10.5.1 OS X / 13" MacBook Standaard 1gig mem / Icy-Box360UE_B_BL 250Gig/Icy-Box360UE_B_BL 200Gig
garageband & (bas) gitaar
29 juli 2006 - 09:23    reactie #1
geplaatst door: JH
Dit onderwerp is al héél vaak ter sprake gekomen op dit forum, dus zoek maar eens.
Maar goed, even kort : gitaren moeten voorversterkert worden voordat ze de Mac ingaan, anders is het signaal te zwak. Dit kan je doen via een (gitaar)versterker, (powered) mixer of een externe audiokaart met line-ingang.
De goedkoopste oplossing is een Griffin iMic (ca. 40 euro).
Check overigens ook even bij de Systeemvoorkeuren-->Geluid of de line-ingang geselecteerd is en niet de mic-ingang.
Mac-musician
garageband & (bas) gitaar
29 juli 2006 - 09:28    reactie #2
geplaatst door: grindal
ik had al ff laten zoeken op het forum maar onder gitaar & garageband had ik geen onderwerpen gevonden, toch bedankt voor de reactie
iPod Mini 4G 2nd gen BLUE /10.5.1 OS X / 13" MacBook Standaard 1gig mem / Icy-Box360UE_B_BL 250Gig/Icy-Box360UE_B_BL 200Gig
garageband & (bas) gitaar
29 juli 2006 - 18:46    reactie #3
geplaatst door: JaZ86
ik heb een tijd geleden een mini-monitor-versterker bij m'n muziekwinkel gekocht. Zo'n ding is eigelijk bedoeld om een koptelefoon ofzo aan je (bas)gitaar aan te sluiten, maar werkt ook perfect aan je stereo en dus ook met je line-in van je mac. Dit geval heeft me misschien twee tientjes gekost ofzo. Heb hem ook wel eens met garageband gebruikt trouwens... erg vet, een GibsonSG met distortion bespelen met je basgitaar :D
even a king's riches can not buy time
garageband & (bas) gitaar
3 augustus 2006 - 15:32    reactie #4
geplaatst door: jimpoep
Heb net even een mixertje van vriend geleent en die aangesloten via mini-jack toen basgitaar broertje eraan en dan even bij Garageband de Audio/MIDI instellingen/voorkeuren aanpassen en off-you-go.. Niet moeilijk.
MacBook 2 GHz Intel Core Duo » iPod 20 Gb