geplaatst door: ruezzz
Ik wil binnenkort een Mac-Mini als mediacenter aan mijn TV hangen.
Voor muziek, films, internet-radio e.d.
Ik ben nog op zoek naar een goed en compact speakersysteem, beetje design kan ook geen kwaad...

Ik stuitte op deze: Bowers & Wilkins MM-1 Speakers

De recensies zijn over het algemeen erg positief, maar ik twijfel een beetje over of ze power genoeg hebben voor een hele woonkamer (4x8m). Omdat de speakers eigenlijk voor desktopdoeleinden bedoeld zijn.
Nu hoeft het hele huis niet te trillen op zijn grondvesten, maar net te weinig zou voor deze prijs ook jammer zijn...

Iemand ervaring met deze speakers?

http://store.apple.com/nl/product/TX583ZM/A/Bowers-&-Wilkins-MM-1-Speakers?afid=p204%7C604411&cid=OAS-EMEA-AFF

Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
12 januari 2011 - 23:10    reactie #1
geplaatst door: SteveJobs
Die hebben genoeg 'power' om een halve beurshal te voorzien van muziek dus je woonkamer gaat ook wel lukken  :wink:
Don't panic
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
12 januari 2011 - 23:10    reactie #2
geplaatst door: Josh
Geen ervaring mee, maar wellicht helpen de volgende reviews je een beetje op weg:
MacWorld
hifi.nl
__________________________________________
Macintosh SE|
Wie niet terugkijkt kan niet vooruit kijken.
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
12 januari 2011 - 23:51    reactie #3
geplaatst door: ruezzz
Thanx, wederom goede recensies...

@SteefJoops: jij hebt ze gehoord dus? Wat zijn je bevindingen, naast dat ze dus hard kunnen?

Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
13 januari 2011 - 09:49    reactie #4
geplaatst door: muntmacman
In de recencies kun je lezen dat deze speakers bedoeld zijn als nearfield speakers. Dat betekent vooral geschikt voor luisteren vanaf een korte afstand (naast een computer waar je aan werkt bijv.).

Ze zijn een stuk minder geschikt voor het vullen van een ruime kamer. Met name de bas zal tekort schieten. Overigens is dat natuurlijk een probleem bij alle compacte speakers.

Bij het kopen van luidsprekers is het trouwens aan te bevelen om zelf te gaan luisteren. Wat jij mooi vindt verschilt misschien wel flink van mijn smaak.

Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
13 januari 2011 - 10:27    reactie #5
geplaatst door: daveh
Inderdaad, gewoon zelf gaan beluisteren. Je koopt toch geen speakers omdat anderen het zo mooi vinden. Gaat er om of je het zelf mooi vindt.
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
13 januari 2011 - 17:30    reactie #6
geplaatst door: ruezzz
Uiteraard zou ik een en ander eerst willen horen.
Maar is er een winkel waar je dit soort stuff op je gemakje kunt checken en vergelijken?
Of kom je dan al bij MediaMarkt-achtige zaken terecht waar ze met honderdduizend man rondlopen ;-)

Ik overweeg ook nog om een paar betaalbare actieve studio-monitoren er aan te hangen, dan ben ik qua prijs/geluidskwaliteit misschien beter af, maar aangezien het voor in de woonkamer is hecht ik ook wel waarde aan design en compact formaat. Wat dat betreft zijn de B&W MM-1's best veelbelovend als ik de reviews lees.

Ben ook nog benieuwd waar SteefJoops zijn 'halve beurshal' theorie op baseert...

(Bewerkt door ruezzz om 17:32, 13-01-2011)

Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
13 januari 2011 - 19:58    reactie #7
geplaatst door: bertvanderveen
Hobo HiFi (in Enschede heet die City HiFi) is een goed adres om speakers op je gemak te beluisteren. Heb ik ooit mijn B&W's gekocht (in E, dus)…
Bert Vanderveen [...]
+++ Applegebruiker sinds 1989 (van System 6 via OSX naar macOS 15)
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
13 januari 2011 - 20:42    reactie #8
geplaatst door: KingCarp
Je hebt helemaal geen stereo installatie begrijp ik? Beter is namelijk om die aan te sluiten op je MacMini, dan zo'n 'burosetje'.
De kwaliteit van je Hifi begint bij je speakers en dat is meteen ook een erg persoonlijke keuze! Ik raad je dus aan eerst speakers te zoeken, en te beluisteren in een vergelijkbare ruimte, veel goede leveranciers hebben die luister ruimtes. Als het voor je woonkamer bedoeld is zul je m.i snel uitkomen op een Hifi set ipv een buroset.
Dat kan qua prijs natuurlijk snel oplopen, overweeg evt een gebruikte Hifi set, keus genoeg, waarbij de speakers als eerste keus voorop staan en zoek daar dan andere losse componenten bij.
Hooked for life.
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
23 januari 2011 - 18:32    reactie #9
geplaatst door: Photocell
Ik ben ook lang opzoek geweest naar goede desktop speakers.
Ik wilde kiezen tussen de B&W MM1 en de HK GLA-55.
Mijn vrouw heeft de keuze gemaakt door mij te verrassen met de GLA-55.
Later heb ik wel de MM1 beluisterd en ben achteraf bij met mijn GLA-55, omdat deze meer bass produceren. De MM1 klinken zeer goed en strak, maar laten voor mij in het laag het toch wat afweten.
Ik beveel aan om meerdere speakers te beluisteren, om zo tot een goede keuze voor jezelf te komen.
Kiezen van de juiste speakers is iets zeer persoonlijkst, wat alleen jij kan bepalen.

(Bewerkt door Photocell om 17:30, 23-02-2011)

Teveel om hier op te noemen
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
23 januari 2011 - 18:50    reactie #10
geplaatst door: Josh

Citaat
Photocell om 18:32, 23-01-2011

Mijn vrouw heeft de keuze gemaakt door mij te verassen met de GLA-55.

In een urn op de schoorsteenmantel? :biggrin:
__________________________________________
Macintosh SE|
Wie niet terugkijkt kan niet vooruit kijken.
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
24 januari 2011 - 07:09    reactie #11
geplaatst door: macpeterr
Hoi ,

Wij hebben een MM-1 in onze woonkamer aangesloten op een mac-mini. Nee, het zijn geen volwaardige speakers welke je gehele woonkamer kunnen overspoelen met geluid. Echter voor ons oogt  het setje mooi en produceert het voldoende volume om een ruimte van 130m2 van muziek te voorzien.

Klein nadeel, de MM-1 gaat nog steeds niet in slaap-modus als de aangesloten computer in sleep mode gaat of uitgezet wordt.

Peter
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
24 januari 2011 - 09:59    reactie #12
geplaatst door: Robert

Citaat
muntmacman om 9:49, 13-01-2011
Ze zijn een stuk minder geschikt voor het vullen van een ruime kamer. Met name de bas zal tekort schieten. Overigens is dat natuurlijk een probleem bij alle compacte speakers.

Maar dat kan je natuurlijk altijd oplossen door een subwoofer bij te plaatsen.

Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
24 januari 2011 - 13:37    reactie #13
geplaatst door: MacFrankie
Als films belangrijk zijn, dan kun je een volledige surround audio set kopen, die in ieder geval een optische digitale ingang heeft waar je je Mac mini op aan kunt sluiten.

Anders is een mini hifi systeem als de Onkyo CS-3xx of CS-5xx wellicht een betere keuze. Daarmee kun je je kamer wel met muziek vullen.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Bowers & Wilkins MM-1 Speakers - iemand ervaring?
24 januari 2011 - 14:32    reactie #14
geplaatst door: ruezzz
Thanx allemaal, ik zal gewoon het een en ander moeten gaan luisteren.
De MM-1's zijn misschien net iets te licht voor mijn doelstelling.
Het hoeft niet oorverdovend hard te gaan, maar een beetje lekker huiskamervullend met ballen mag best...