iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
8 december 2005 - 19:12   
geplaatst door: Pumpkin
Op mijn (oude maar nog goede) stereo zijn de enig ronde gaatjes op de versterker die voor de minidisk-aansluiting, de overige verbindingen tussen de componenten hebben een platte stekker. Kan ik de MD ingang gebruiken om de iPod in te pluggen, of niet? Kan het nu niet proberen want het snoer moet ik nog kopen, maar ik zou graag weten of dit een kans heeft, of dat het niet goed is voor de iPod?  
iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
8 december 2005 - 21:13    reactie #1
geplaatst door: mvdg
Ja hoor dat kan. Je kunt een gewone koptelefoon -> tulp stekker daarvoor gebruiken. Het maakt in feite niet echt uit wat voor apparaat je aan zo'n ingang koppelt. Het niveau kan wat verschillen, maar als je de iPod niet te hard zet gaat dat prima.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
8 december 2005 - 21:37    reactie #2
geplaatst door: hitchhiker
Als die versterker werkelijk oud is, dan is, dan staat MD misschien wel niet voor MiniDisk, maar voor Magneto Dynamisch. M.a.w. het is je pick up ingang. Die is a. veel te gevoelig om een iPod aan te sluiten en b. heeft een sterk corrigerende frequentiecurve, die maakt dat 'gewoon' geluid nergens naar klinkt.
Hoe groot zijn die ronde gaatjes eigenlijk, een paar mm of pakweg een cm?
Wat voor platte stekkers bedoel je eigenlijk, ik kan er ff geen voor de geest halen. :withstupid:
iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
8 december 2005 - 21:37    reactie #3
geplaatst door: Pumpkin
Fijn, bedankt! Ik ga morgen meteen een snoertje aanschaffen...
iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
8 december 2005 - 21:52    reactie #4
geplaatst door: Lerie
Als het inderdaad om een ingang voor de draaitafel zou gaan moet er toch ook een MM aansluiting naast zitten?
Maar gezien de reactie gaat -ie er voor 100% voor (snoertje halen).
Dat gaat nog leuk worden, of niet.....
:blink:
En die platte stekkertjes klinkt inderdaad vreemd, of het is inderdaad om de componenten onderling te verbinden?
Waarschijnlijk zo'n miniset die vroeger zeer in trek waren.
- - - - - -
iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
8 december 2005 - 22:08    reactie #5
geplaatst door: mvdg
Ik ging er in mijn antwoord idd vanuit dat het zo'n setje was met "losse" (maar dus eigenlijk toch niet) componenten. En daar zat dan vaak nog geen MD speler in (waren toen duur) dus die kon je dan met een tulpkabeltje erop aansluiten... ik heb er zelf ook zo een gehad.
Mitch Design : websites en interactieve toepassingen : http://www.mitchdesign.nl
iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
8 december 2005 - 23:54    reactie #6
geplaatst door: Gmid
Er zijn inderdaad meerdere (half)componenten systeempjes
geweest. Die wel los waren, maar toch onderling (niet-
universeel) verbonden waaren met merk specifieke stekkers.

Die MD is waarschijnlijk inderdaad voor de ouderwetse pick-
up, tenzij de set een sony set is. Dit weet ik zeker omdat
de minidisk juist zoveel voordelen had omdat het digitaal is.
En dat gaat verloren als je het via tulp stekkertjes doet. De
minidisk maakte altijd gebruik van de optical aansluiting.
Afhankelijk van het type versterker ook nog tulpjes er naast.

Als MD inderdaad voor pick up staat, is deze aansluiting veel
te gevoelig voor de ipod hoofdtelefoon aansluiting.

iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
9 december 2005 - 00:02    reactie #7
geplaatst door: Pumpkin
Nee, het is echt wel een minidisk ingang. Er heeft vroeger ook een losse minidiskspeler op aangesloten gezeten. Hij is wel oud, maar niet antiek of zo. Een Sony, bestaand uit 2 componenten (1x tuner-versterker en 1x cd-speler-cassettedeck). Die zijn verbonden met een groot aantal naast elkaar liggende kabeltjes, een soort plat "lint" van een paar cm. breed met aan het einde een stekker met pinnetjes die volgens mij nergens anders op past dan op het andere deel van de set. Ik weet niet hoe ik het anders uit moet leggen, maar ik denk dat mvdg inderdaad zoiets dergelijks heeft gehad. Ik zal laten weten of het gelukt is!
iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
9 december 2005 - 08:56    reactie #8
geplaatst door: Lerie
En zo werd alles aan het eind toch nog luid en duidelijk!
En het geluid ook, hoop ik.
Succes!
:biggrin:
- - - - - -
iPOd aansluiten op stereo via minidisk-ingang?
9 december 2005 - 16:15    reactie #9
geplaatst door: Pumpkin
Yes! Het werkt!:thumbs-up: (Kabeltje van 3.95....). Bedankt voor jullie reakties.