mp3 audio niet in QuickTime.......
7 juli 2009 - 21:33   
geplaatst door: Gottfried Julius
Ik kreeg vandaag van een collega een mp3 audio file die ik met geen mogelijkheid in QuickTime kon afspelen. Zelfs importeren in Sound Studio lukte niet. De laatste doet dat bij mp3 files altijd.

Naar wat "pielen" heb ik m'n toevlucht gezocht bij real player en daar speelt het wel af !.
De file komt nl uit een Windows omgeving.

Maar nu, ik wil het ook gewoon in QuickTime afspelen. de incoon van de file is keurig "mp3'
.
wat snap ik niet en wat doe ik fout?


Juul

http://www.norderney.nl
Mac gebruiker sinds 1986 alweer
mp3 audio niet in QuickTime.......
7 juli 2009 - 21:40    reactie #1
geplaatst door: Esquare
Waarschijnlijk is het gewoon geen mp3-bestand, maar een ander type geluidsbestand (wma?) waar een mp3-extensie aan geplakt is.
Probleem? Check eerst de opstartschijf met Schijfhulpprogramma én SMART Utility.
En kijk ook eens op: discussions.apple.com,•• The X LabOSX Daily of Tuts+ •en vermijd 'handige tooltjes' als CleanMyMac, Onyx, MacKeeper of Monolingual.
mp3 audio niet in QuickTime.......
7 juli 2009 - 21:56    reactie #2
geplaatst door: Gottfried Julius
Inderdaad, het is net opgelost! Het was een z.g. Dalet bestand ( .snd) dat we bij de Omroep gebruiken.  M'n collega heeft simpel weg de extensie met de hand veranderd van .snd naar mp3........Maar het bleef op de 1 of andere manier kennelijk een .snd bestand.

Grappig trouwens om te merken inmiddels dat hetzelfde bestand wel in  iTunes opent maar niet in Quicktime.........

Maar opgelost dus.

groet,


Juul Geleick

(Bewerkt door Gottfried Julius om 21:56, 7-07-2009)

http://www.norderney.nl
Mac gebruiker sinds 1986 alweer
mp3 audio niet in QuickTime.......
7 juli 2009 - 22:56    reactie #3
geplaatst door: Sypie
Extensies met de hand veranderen maakt nog niet dat het bestand ook verandert. Ik kan van een .doc ook een .PDF maken, daarmee is het nog geen PDF.  Software die zo intelligent is moet nog uitgevonden worden.

Dan krijg je van die mensen die van een MP3 een .DOC maken om spraak naar tekst om te zetten...