Nummers behouden op ipod
22 januari 2006 - 21:43   
geplaatst door: Storm585
Jongens hoe ga ik dit doen?

Ik heb een 3g ipod 20gb vol met muziek staan, die synchroniseert nu met een 3000mhz pc die windows XP draait.
Nu krijg ik binnekort mijn ibook 600mhz en daar wil ik dan (op een externe harde schijf, want die ibook zelf heeft maar 15gb) mijn ipod mee laten synchroniseren..

Maar hoe behoud ik al mijn nummers? Moet ik ze dan via het netwerk vanaf mijn pc overzetten naar mijn nieuwere mac? Want een paar albums (oa 2 van pink floyd) heb ik (echt per ongeluk waar ik nogal van baal) verwijderd van de computer daar..  Itunes speelt ze niet af want hij kent de link naar het echte mp3 bestand niet.. maar mijn ipod speelt ze wel af.. ze staaan dus alleen nog maar op mijn ipod..
En hoe krijg ik dus al mijn nummers op die mac en op mijn ipod zonder ze te verliezen ?

Groeten

Nummers behouden op ipod
22 januari 2006 - 21:51    reactie #1
geplaatst door: Kwie
Dag Storm,

Er zijn verschillende opties om van je ipod naar je mac te kopieren. Ik zelf gebruik eigenlijk altijd de terminal. Je kan van uit de terminal gewoon je bestanden naar je mac kopieren. Je zal wel even de basic van unix moeten gebruiken. Als er niks op je Xp Machiene staat dat niet op je Ipod staan ben je dan klaar. Er zijn ook simple programmatjes die dit voor je kunnen doen. Even zoeken op de Versiontracker.com

Nummers behouden op ipod
22 januari 2006 - 21:53    reactie #2
geplaatst door: Storm585
ik snap er niks van, van je verhaal :$
Nummers behouden op ipod
22 januari 2006 - 21:58    reactie #3
geplaatst door: Marc van den Berg
Hallo,

Overzetten via netwerk kan zeker. Maar direct van de iPod afhalen is dus wat je eigenlijk wilt. Daar zijn genoeg programma's voor, kijk maar eens op versiontracker. Gewoon even zoeken op iPod, je kunt zoeken voor zowel OSX als XP.

Er zijn nog al wat verschillen qua functionaliteit, gebruiksgemak, prijs enzovoorts. Maar je kunt vast iets vinden wat gratis is en waar je minimaal alles van je iPod kunt afhalen. Zoek anders eens hier op het forum.

Succes!
Marc

Edit: ik heb een tijdje geleden dit programma gebruikt, werkte toen goed!

(Bewerkt door Marc van den Berg om 22:01, 22-01-2006)

Nummers behouden op ipod
22 januari 2006 - 22:01    reactie #4
geplaatst door: hitchhiker
Ik eigenlijk ook niet. :withstupid:

Het beste is inderdaad om die bestanden via een netwerk of FireWire over te zetten op je iBook of een externe HD daarvan.

Die nummers die je nu mist kun je toch gewoon opnieuw rippen? :music:

Nummers behouden op ipod
22 januari 2006 - 22:26    reactie #5
geplaatst door: Storm585
nee want die cd van pink floyd ligt nu niet meer bij mij.. ..

Maar ik ga eens even kijken op versiontracker..

maar ookal is mijn ipod nu eeen windows ipod.. dan nog kan ik met osx het er allemaal van af halen ??

Nummers behouden op ipod
22 januari 2006 - 22:32    reactie #6
geplaatst door: Kwie
Je hebt gelijk, excus

Ik raad je aan de tips van Marc te volgen.

Ik zal kort uitleggen dat ik bedoelde. De iPod heeft een kopieer beveiliging: je mag geen muziek van de ipod naar je computer kopieren. Er zijn verschillende programmas die dit omzeilen. Deze programma's heeft marc aangewezen. Echter je kan ook zonder deze programma's binnen osx zelf kopieren. Dit moet je doen via de terminal. De terminal is een soort ms-dos promt voor je mac. De terminal vind je op deze plaats: programmas/hulpprogrammas/terminal

Met de terminal kan je je mac command line besturen: dus ook files kopieren. Mocht je zin hebben kan je je er een keer in verdiepen. Dit forum heeft meerdere draadjes over het gebruik van de terminal.

Voor nu kan je alles wat ik geschreven heb gewoon weer vergeten en Marcs tips opvolgen.

Succes! Kwie

 

Nummers behouden op ipod
22 januari 2006 - 22:43    reactie #7
geplaatst door: Kwie
Volgens mij gaat alle muziek er afhalen niet lukken met een mac als je ipod nog op windows staat. Bij het omzetten van je ipod van windows naar mac gaat al je muziek er af.

Dan wordt het eerst al je muziek van je ipod naar je windows machine overzetten. Daarna van je windows machine naar je ibook via het netwerk. Hiervoor moet je op je iBook bij delen -> windowsdeling aanzetten en op je windows moet je ook de des betreffende mappen delen. Weet niet precies hoe dat in zijn werk gaat.

(Bewerkt door Kwie om 22:48, 22-01-2006)

Nummers behouden op ipod
22 januari 2006 - 23:12    reactie #8
geplaatst door: Marc van den Berg
Overzetten vanaf een "windows iPod" zou volgens mij geen probleem mogen zijn! Het gaat hier om de bestandsindeling (formattering) van de harde schijf. Op de mac (HFS/HFS+) is deze anders als bij een windows PC (FAT). Dit geldt dus ook voor de iPod!

Windows kan normaal geen mac geformatteerde schijf lezen, tenzij je een speciaal progje zoals deze gebruikt. Andersom gaat het een stuk beter. OS X kan gewoon windows geformatteerde schijven formatteren, lezen en beschrijven!. Het zou dus gewoon moeten lukken om je muziek er af te halen. Ik heb nog nooit beperkingen ervaren bij het gebruik van een windows geformatteerde iPod onder OSX.

Ik hoop dat het zo een beetje duidelijk wordt, succes ermee,
Marc

Nummers behouden op ipod
23 januari 2006 - 09:51    reactie #9
geplaatst door: Storm585
@kwie: bedankt, ik begrijp het nu volkomen.. En dat programmeren met die terminal is inderdaad misschien wel leuk om eens wat verder in te verdiepen als ik mn nieuwe ibook heb..

@Marc: ik ga het dan zo snel mogelijk proberen als ik mn ibook gekocht heb... Bedankt!

:)

Nummers behouden op ipod
28 januari 2006 - 20:30    reactie #10
geplaatst door: Storm585
Hej ik heb nog even een vraagje..

morgen krijg ik mijn ibook en ik wil dan al snel mijn ipod daarmee gaan syncen..
nu heb ik via versiontracker alvast progjes (xpod en ipodRip) gedownload waarmee
je alle nummers van je ipod direct naar je mac kan kopieren..

maar nu mijn vraag:

ik ga dat doen.. stop mijn firewire kabel in mn 3g 20gb ipod en in mijn ibookje.. maar dan gaat mijn ibook
met itunes meteen alles syncen en in mijn itunes daar staat dan nog niets.. (gevolg: hij trekt mn ipod helemaal leeg ) .. dan kan ik pas instellen dat ik niet automatisch wil syncen (dat kan alleen wanneer er een ipod is aangesloten met itunes :S ) En dan moet ik mn ipod dus weer op windows pc gaan laten volladen (en dat duurt wel weer even) en dan vervolgens met de nieuwe instellingen op mijn mac met itunes..
zodat als ik m dan aansluit hij niet meteen gaat syncen en dan kan ik dus een programmaatje gebruiken om mijn ipod inhoud te kopieren naar mijn mac..

Is er geen andere weg want ik heb helemaal geen zin in zo'n omslachtige weg...


En ik krijg nu een HD met 15gb.. mijn ipod is 20 maar staat nog maar voor 13gb vol.. hoe kan ik mn itunes dan bestanden van twee verschillende schijven tzt (de 15gb standaard en een eventuele externe) laten lezen en afspelen.. hij maakt toch die itunes music map maar op 1 plek aan waar hij alles naar kopieert?

Of moet ik gewoon ff wachten tot ik een externe heb en dan daarop alles zetten voor itunes?


bedankt!

Nummers behouden op ipod
28 januari 2006 - 21:11    reactie #11
geplaatst door: DTPRonald
Je kunt in iTunes voorkeuren aangeven "handmatig instellen", dan doet hij niks en synced dus ook niet je library. In iTunes kun je dan handmatig tracks op je ipod slepen of verwijderen. Deze optie heeft ook als voordeel dat je iTunes library niet gelijk hoeft te zijn aan de inhoud van je iPod, dus een klein schijfje is dan ook geen probleem. Tenzij je natuurlijk graag muziek luistert op je Mac, dan heb je gewoon een te klein schijfje.
Nummers behouden op ipod
28 januari 2006 - 21:59    reactie #12
geplaatst door: muntmacman
Je iBook gaat sowieso niet meteen syncen, want hij kent deze iPod nog niet. Je krijgt je iPod wel in iTunes te zien, met alle nummer grijs weergegeven. Je kunt er dan niks mee. Vervolgens kun je handmatig syncen instellen. Ik gebruik zelf Podworks om bestanden van mijn iPod(s) over te zetten naar mijn Mac. Kost 8 euro of zo, maar is zeer de moeite waard, omdat je net als in iTunes losse bestanden of een selectie (of alles) kunt kopieren.
Nummers behouden op ipod
29 januari 2006 - 12:29    reactie #13
geplaatst door: Storm585
hij gaat dus niet meteen syncen?
Mooi! dan kan ik het met alle veiligheid proberen..

bedankt :)

En nu ga ik naar utreg mn ibook ophalen ;D