iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 02:50   
geplaatst door: Heiman Alberda
Vandaag een kernel panic gehad op de iMac G5 17 inch 1.8GHz OS 10.4.11. De machine afgesloten en opnieuw gestart, en na een lange tijd krijg ik het bureaublad te zien, maar er wil niets open, zowel in de menubalk als op het bureaublad zelf. De machine opnieuw gestart en nu komt hij niet verder als het grijze scherm met appel en draaiend radertje die na een aantal minuten stopt.
Oke, dan maar proberen met de installatie schijf en c ingedrukt op te starten. Het zelfde resultaat.
De hardwaretest cd/dvd heb ik niet.

Vrienden, ik ben bang dat de Last Post voor deze machine geblazen kan worden, tenzij jullie nog iets geniaals kunnen bedenken.
Ik heb ook contact met MacMe gehad en zij vertelden mij dat de enige onderdelen van deze machine die nog voor vervanging in aanmerking komen de harde schijf en het geheugen zijn.

Oja er is geen back-up, dus daar hoeven we het verder ook niet over te hebben.

iMac M4
iPad 6
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 07:52    reactie #1
geplaatst door: Sypie
Haal het apparaat eens open en ga eens kijken naar bolle condensatoren, stof en vuil en kijk of dit te fixen is.

Wat je ook kunt doen: alle externe zooi afkoppelen (printers, schijven en andere USB/FireWire zooi).


Het is al een wat oudere machine maar dat betekent nog niet dat deze weggekieperd moet worden!

iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 08:20    reactie #2
geplaatst door: Roman78
Als hij met de cd ook niet opstart zal het niet je harddisk zijn.

Wat doet die als je hem af laat koelen? Tip idd op dat hij te warm wordt. Anders kan je moederbord defect zijn en dan is het idd over.

Is het een isight versie?

1984: To create a new standard, it takes something that's not just a little bit different; it takes something that's really new and really captures people's imagination and the Macintosh, of all the machines I've ever seen, is the only one that meets that standard. (Bill Gates)
1995: To see tomorrow's PC, look at today's Macintosh. (BYTE Magazine)
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 08:41    reactie #3
geplaatst door: Flix
Probeer toch eens of de Safe Mode het doet; opstarten met de shift toets ingedrukt.
http://support.apple.com/kb/HT1564
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 09:26    reactie #4
geplaatst door: BertM
Eerst goed af laten koelen voordat je weer opstart!
Mijn G5 iMac 20" heeft hetzelfde probleem, werkt uitstekend zolang er maar niet herstart wordt. Ontwaken uit slaap ook zonder problemen maar herstarten met een nog niet voldoende afgekoelde machine leidt tot kernel panic en/of grijs scherm. Vermoedelijke oorzaak, de condensatoren, deze staan bol (hoewel er wel al een keer een nieuw moederboard in is gegaan).
Omdat er ondertussen ook al een alu iMac staat blijft deze G5 zo in gebruik tot er echt niets meer mee aan te vangen is.
iMac 27" | MB Pro M2 14" |  iPhone 15 | iPhone SE 2022 | iPad Air5
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 09:51    reactie #5
geplaatst door: Africatwin
Als je machine echt niet wilt starten dan kun je de HD er uit halen en dan
via een externe adapter aan je eventuele nieuwe mac koppelen.

En dan kun je je data en programma's via migratie assistent overzetten

Leven is goed als je upgrade echt werkt
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 12:01    reactie #6
geplaatst door: Wietdapp
Ik heb een eerste generatie iMac G5 20” 1.8 CPU. (het model waarvan de Apple garantie destijds ongevraagd met 2 jaar werd verlengd)
   Die is dus waarschijnlijk uit dezelfde reeks.
Het was Apple’s eerste “computer-achter-het-beeldscherm”, en ze hebben nogal moeite gehad met het ontwerp, samen met het feit dat er op dat moment wereldwijd een enorme partij slechte condensatoren op de markt was gekomen. Links en rechts vielen ze uit. Heel vaak begonnen de problemen met ‘strepen’ op het scherm gevolgd door het stomweg uitvallen van de video. Ook de voeding ging vaak stuk. Behalve het condensator-probleem werd hij ook te heet. (gaandeweg zijn alle problemen opgelost) Ik zat ‘m behoorlijk te knijpen maar die gifbeker is goeddeels aan mij voorbij gegaan. Wat je kan doen is de luchtcirculatie herstellen door ‘m schoon te blazen. Kijk om te beginnen eens naar de aanzuig-roostertjes aan de onderkant. Hier zijn een paar linkjes: http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1403281  http://scienceman.com/legacypgs/00_imacG5.html   En dit is een linkekindje naar het schoonmaken in het Nederlands: http://web.mac.com/sjef.broere/Hot_iMac_[/u]G5/Cleaning.html[/color][/color]
   Als het allemaal niet meer lukt kan je er altijd nog een hele geinige “Ant-Farm” van maken. Mieren zijn veel minder hitte gevoelig en er zijn gevallen bekend dat ze uit zichzelf condensatoren hebben vervangen! Aan de andere kant kunnen ze wel de oren van je kop eten, dus dat is een afweging.
            Succes.
...en de wind zong van een nutteloos en verspild leven...
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 13:23    reactie #7
geplaatst door: Heiman Alberda
Erg leerzaam allemaal. Ik ga eerst maar eens de iMac openmaken om het stof te verwijderen.
Zou best wel eens het probleem kunnen zijn aangezien hij jaren op een stoffige kamer heeft
gestaan. Kan ik gelijk ook zien of de elco's problemen geven. Ik ben zelf geen ster met de
soldeerbout, dus als jullie iemand in de buurt van Groningen weten die event. die klus op zich
wil nemen, dan houdt ik mij aanbevolen.
iMac M4
iPad 6
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 15:06    reactie #8
geplaatst door: Wietdapp
Ga dan vooral even naar  de site van Sjef Broere(de laatste link in mijn berichtje)
Makkelijk! Eventueel heb ik ook de manual van Apple...
...en de wind zong van een nutteloos en verspild leven...
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
11 maart 2011 - 16:11    reactie #9
geplaatst door: Heiman Alberda
De manual van Apple wil ik ook graag zien.
Maar of het zo makkelijk is? Ik weet het niet.
De laatste keer dat ik een soldeerbout in handen
heb gehad is ook al weer meer dan 30 jaar geleden.
iMac M4
iPad 6
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
12 maart 2011 - 23:33    reactie #10
geplaatst door: Heiman Alberda
Vandaag heb ik de iMac opengehaald en het stof verwijderd. De elco's zagen er goed uit.
Dichtmaken en de machine deed het weer. Alleen was de vreugde van korte duur,
zo'n 1 minuut lang. Daarna weer een kernel panic. Na weer opstarten komt de machine niet
verder dan het grijze beginscherm met bevroren radertje. De fan's beginnen wel op volle
toeren te blazen.
Wat kan ik nu nog doen, behalve een goedkope 2e hands iMac G5 te kopen en daar de harde
schijf in te zetten, want ik denk dat die nog wel goed is? (± 1 jaar oud)

@Moderator, ik zie dat deze topic in het verkeerde forum staat. Kun je deze verplaatsen?

iMac M4
iPad 6
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
15 maart 2011 - 17:33    reactie #11
geplaatst door: Brinky
Het is niet de isight versie toch? Die heb ik weer aan de praat gekregen door met een verfbrander te reflowen.

Anders wordt het wellicht toch een setje condensatoren kopen en die omwisselen. Het is het proberen waard voor een paar tientjes.

De harde schijf kun je ook in een externe behuizing stoppen om hem op die manier te gebruiken.

iMac G5 kernel panic en daarna dood?
15 maart 2011 - 17:37    reactie #12
geplaatst door: Heiman Alberda
Het is niet de iSight. Reflowen met een verfbrander? Hoe doe je dat?
iMac M4
iPad 6
iMac G5 kernel panic en daarna dood?
15 maart 2011 - 18:39    reactie #13
geplaatst door: Brinky
Reflowen doe je ZO

Het euvel is dat de videochip losgeraakt is van de printplaat. Door te reflowen oftewel de boel te verhitten worden de verbindingen weer hersteld. Maar dat schijnt alleen een probleem te zijn bij de iSight g5.