Ik zit met het volgende probleem. Als ik op mijn G4 met MacOs 9.2.2 een DVD heb gebrand en ik stop hem daarna terug in de comp kan ik hem niet meer verwijderen. Ik kan de DVD er pas weer uithalen nadat ik de comp opnieuw heb opgestart. Nu geeft hij dan ook de melding dat ik alle programma's moet afsluiten die een bepaald bestandje gebruiken, maar dit bestandje wordt gebruikt door de Finder. Als ik namelijk een DVD en/of CD brand zet mijn brandprogramma er automatisch 2 hidden files bij. het gaat hier om: desktop.db en desktop.df Ik gebruik om te branden het programma Roxio Toast Titanium 5.1.4.1
Kan iemand mij helpen?
SponZz om 14:33, 24-03-2004Weet je zeker dat er geen prgramma's meer draaien als je de DVD verwijderd, misschien dat je DVD-player nog op de achtergrond draait.De twee bestandjes die mee worden gebrand kunnen volgens mij geen kwaad.
Er draaien geen programma's meer nee. Ik heb zelfs de norton personal firewall afgesloten. Alles verder afgesloten, maar hij geeft aan dat de bestandjes die hij erbij brand de boosdoeners zijn, daardoor kan hij de DVD niet verwijderen. Het is wel pas nadat ik de DVD gebrand heb, uit de lade gehaald, weer terug in de lade gedaan, geopend en weer afgesloten.
oogappel om 22:24, 24-03-2004die twee bestanden kan je geloof ik ook weglaten met branden.
Ja, dat wil ik ook graag, maar ik weet niet hoe. Ze komen er pas bij nadat ik op record heb geklikt en ik zou echt niet weten waar ik in kan stellen dat ze niet meegebrand worden. Jij misschien een idee?
(Bewerkt door oogappel om 9:32, 25-03-2004)
oogappel om 9:30, 25-03-2004Gewoon de bestanden selecteren in het toast scherm en op delete/backspace drukken.(Bewerkt door oogappel om 9:32, 25-03-2004)
Dat gaat dus niet, zoals ik al zei, ze komen er pas bij te staan nadat ik op record heb geklikt. Ik kan op dat moment de bestanden dus niet meer verwijderen. Ik werk dan ook niet gewoon met toast, maar met roxio toast titanium.
Indien het MacOS een schijf krijgt en die bestandjes probeert te lezen en dit lukt niet, (corrupte bestandjes) zou ik met nog kunnen voorstellen dat het systeem blijft proberen en proberen. Uitwerpen lukt niet want de schijf is in gebuikt door het systeem.
Zou dus kunnen zijn dat Toast corrupte bestanden schrijft op jouw DVD's. Mogelijk iets aan toast doen? Voorkeuren verwijderen, opnieuw installeren. Als tijdelijk workaround zou je eens kunnen proberen de finder te herstarten (kan dat in OS 9 ?) ipv te herstarten.
(Bewerkt door PjotriDVDguru om 10:12, 25-03-2004)
PjotriDVDguru om 10:10, 25-03-2004Ik meen dat beide bestandjes Mac specifiek zijn en gegevens bevatten die MacOS gebruikt te weten wat er op de schijf staat. Ik heb er nog nooit van gehoord dat dergelijke bestandjes uitwerpen zouden belemmeren. Indien het MacOS een schijf krijgt en die bestandjes probeert te lezen en dit lukt niet, (corrupte bestandjes) zou ik met nog kunnen voorstellen dat het systeem blijft proberen en proberen. Uitwerpen lukt niet want de schijf is in gebuikt door het systeem. Zou dus kunnen zijn dat Toast corrupte bestanden schrijft op jouw DVD's. Mogelijk iets aan toast doen? Voorkeuren verwijderen, opnieuw installeren. Als tijdelijk workaround zou je eens kunnen proberen de finder te herstarten (kan dat in OS 9 ?) ipv te herstarten. (Bewerkt door PjotriDVDguru om 10:12, 25-03-2004)
Ik had er indd ook nog nooit van gehoord of ermee te maken gehad. maar als ik alle programma's heb afgesloten en ik probeer de DVD te verwijderen geeft de Mac toch echt aan dat hij de DVD niet kan verwijderen, omdat er nog programma's open staan die gebruik maken van de betreffende bestandjes. Corrupte bestandjes zijn het volgens mij niet, want bij het branden van een CD heb ik die problemen niet. Een cd kan ik gewoon invoegen, en zonder problemen weer eruit halen, terwijl hier ook die bestandjes op staan (die overigens volgens mij ook gewoon door Mac OS er zelf opgezet worden om de cd/dvd te kunnen lezen)
Toast opnieuw installeren heb ik al meerdere keren geprobeerd en heb zelfs al een oudere en nieuwere versie geïnstalleerd. Hierbij had ik hetzelfde probleem.
Maar als ik je antwoord lees kan ik misschien beter een ander Toastprogramma gebruiken dan Roxio Toast Titanium, wat dan ook weer werkt met mijn DVD recorder. Heb je misschien een idee voor een programma wat goed werkt?
Of ik de finder kan herstarten in OS 9 weet ik zo niet, ik zou in ieder geval niet weten hoe.
Naar mijn weten is Toast het beste brandprogramma voor de Mac, dus in een ander programma zou ik het niet zoeken.
arnoudk om 13:17, 25-03-2004Even voor de duidelijkheid: heb je bij al je zelf-gebrande dvd's uitwerp-problemen? En zo ja, heb je dan alleen problemen met die van jezelf of ook die anderen hebben gebrand?Naar mijn weten is Toast het beste brandprogramma voor de Mac, dus in een ander programma zou ik het niet zoeken.
Ik heb alleen problemen bij zelf gebrande DVD's, maar niet bij gekopieerde. Als ik dus een bestaande DVD kopieer, dan geeft het geen problemen. Het gata hier dan ook om dataDVD's waar ik problemen bij heb he, geen films ofzo, die heb ik niet geprobeerd, maar dat is ook niet van belang. Het feit is dat ik een backup van de harde schijf wil maken op een aantal DVD's, maar het branden gaat wel, alleen als ik hem na het branden er weer in stop, ik kijk wat erop staat, sluit het venster weer en wil hem verwijderen, dat doet hij niet. Dan krijg ik een waarschuwing dat de DVD niet eruit gehaald kan worden omdat er programma's zijn die de bestandjes nog gebruiken. Heel erg vreemd allemaal, want met gewone CD's heb ik er geen last van.
Ik vermoed dat het iets met samengebruik te maken heeft... maar wat?
Okkie om 15:40, 25-03-2004Het is vreemd maar ik heb precies dezelfde problemen met PC-Zip schijfjes en mijn USB memory stick.Om ze uit de computer / van de desktop te krijgen moet ik de computer herstarten..En inderdaad gemeier over in gebruikt zijn van 'iets'Ik vermoed dat het iets met samengebruik te maken heeft... maar wat?
nu je het zegt, volgens mij zegt de computer ook iets over samengebruik als ik de DVD in de computer stop. Ik krijg dan een waarschuwingsvenster geloof ik.
Heb het idee dat het iets heel simpels is dat we over het hoofd zien...
- Zet samengebruik uit- Ga naar de Systeemmap/Voorkeuren- Verwijder de samengebruik voorkeur en het mapje samengebruik bestanden- Zoek met Apple-F naar het onzichtbare bestand Appleshare PDS- Verwijder die ook- Herstart de machine en hou bij het opstarten de ALT en Apple toets vast- Net zo lang totdat hij vraagt het bureaublad van de OS 9 schijf opnieuw op te bouwen (doe dit)- Zet samengebruik weer aan (als je dit überhaupt nodig hebt natuurlijk, anders uit laten!)- Test het nog eens
sh*t
Zou het toch aan dat Appleshare PDS liggen?Enne waar staat dat dan?
Ik raad je aan de procedure opnieuw uit te voeren.
Trouwens, ik dacht dat het om een DVD ging i.p.v. een PC Zip? Probeer het ook eens met een DVD of CD als je wil. Geeft dat hetzelde resultaat?
Maarre het werkt wel!!
Dank, dank, dank...
Enne bij mij ging het om een PC-zip en USB memory stick en bij Denman om z'n dataDVD maar met wel exact hetzelfde probleem. En als het bij mij werkt waarom bij Denman niet!!
Ik geef je dus heeel veel kans dat dat 't is...