mac os 8.6
27 juni 2007 - 21:39   
geplaatst door: cinnamon
Hé,
sinds enkele uren ben ik met mijn imac computertje terug op het internet aangesloten (na 2 jaar).
Er duiken echter enige problemen op als ik op internet wil geraken.
Op de gewone site's (vb google, skynet,..) lukt alles perfect maar wanneer ik op een site wil gaan om vb mijn mails te lezen, krijg ik geen toegang (vb telenet webmail, gmail,..)

Ikzelf ben een leek op gebied van computers en niemand uit mijn nabije omgeving heeft een uitgebreide kennis over mac.

Heeft iemand een idee aan wat het kan liggen?
Ik dacht misschien aan het feit dat mac os 8.6 al een beetje verouderd is.
Bij de internetprovider zeggen ze dat alles in orde zou moeten zijn, en ik ben het een beetje beu om constant aan het lijntje te worden gehouden op een betaalnummer.

En vooral, is er een oplossing? (buiten een nieuwe computer kopen natuurlijk...)

Hopelijk weet er iemand raad......
Cinnamon


mac os 8.6
27 juni 2007 - 23:31    reactie #1
geplaatst door: jackgr
welke browser gebruik je?

macbook pro
mac os 8.6
28 juni 2007 - 03:54    reactie #2
geplaatst door: macvooh
probeer eens met iCab (versie 3.0.3 als ik me niet vergis)

de andere browsers zijn hopeloos verouderd.

FREAK!
mac os 8.6
28 juni 2007 - 07:47    reactie #3
geplaatst door: Robert
En iCab vindt je hier: http://www.icab.de/
Klik hier voor informatie over het onder de aandacht brengen van producten of diensten op MacFreak.
mac os 8.6
29 juni 2007 - 14:09    reactie #4
geplaatst door: lector
Tips voor het optimaal gebruik van onder meer iCab kan je onder het kopje 'Appendix: Web Browsers for Mac OS 8 and 9' op deze pagina vinden.  :smile:
mac os 8.6
4 juli 2007 - 15:29    reactie #5
geplaatst door: schlimazlnik
Tot voor kort had ik ook de 8.6 (of was het de 8.5? in ieder geval zwaar antiek). Als de ene browser het niet deed dan soms de andere wel (meestal een switch tussen IE5 en NN4). En als het dan nog niet lukte, lukt het meestal wel door "allles uit te schakelen":

In IE5 kun je met appeltje+; naar de instellingen voor de browser gaan, ga dan naar "Weergave" of "Browserweergave" of iets in die geest.
Zorg dat er niets aan plaatjes, layouts en JavaScripts enz. met de site meegeladen wordt. In feite ga je "text only" browsen. De site ziet er dan niet uit maar het nodige is te lezen.

mac os 8.6
4 juli 2007 - 15:53    reactie #6
geplaatst door: hitchhiker

Citaat
cinnamon om 21:39, 27-06-2007
 krijg ik geen toegang (vb telenet webmail, gmail,..)

Euh, hoezo geen toegang, waar blijkt dat uit c.q. wat voor melding krijg je?

Overigens is mijn ervaring dat Netscape 7.02 nog het best werkt onder 8.6.
http://browser.netscape.com/downloads/archive/

mac os 8.6
4 juli 2007 - 18:35    reactie #7
geplaatst door: Toco
Maar als je nu OSX op je imac gaat draaien? Dan heb je gewoon een up-to-date browser en van het onderstaande geen last toch?  :cheesy:

Oh, en voordat allerlei andere freaks beginnen om te zeggen dan je op een imac geen OSX kan draaien............ :wink:

Zelf heb ik 9 maanden lagn 50 uur per week prima gewerkt op een Imac G3, 450 mhz met 128 mb ram en 10 gig hd....... :thumbs-up:
T was geen snelheidsbeest, maar voor word/mail/internet en simpele sjop dingetjes ging het prima.... :thumbs-up:

Dus als ik jou was, gewoon OSX 10.3 installeren en gaaaaan!  :tounge:  :thumbs-up:

(typo)

(Bewerkt door Toco om 18:35, 4-07-2007)

1 NAS wil ik niet, ik wil op NAS-1.
mac os 8.6
6 juli 2007 - 08:55    reactie #8
geplaatst door: Roman78
OSX 10.3 draait prima op 450 mhz (zou wel wat meer geheugen erinzetten, kost toch nix meer tegenwoordig) Maar de vraag is wat heeft cinnamon voor een iMac.

Trouwens welkom op het MacFreak forum!!

Het classike OS (8 en 9) hebben het probleem dat er geen update's (zoals Java, Flash) uitgebracht worden die je vaak nodig hebt voor een hoop sites tegenwoordig.

1984: To create a new standard, it takes something that's not just a little bit different; it takes something that's really new and really captures people's imagination and the Macintosh, of all the machines I've ever seen, is the only one that meets that standard. (Bill Gates)
1995: To see tomorrow's PC, look at today's Macintosh. (BYTE Magazine)