geplaatst door: Nelis00
Ik heb even een vraag voordat ik Virtual PC uit de kast ga halen en installeren.

Ik wil dmv Nero een audio cd branden vanuit Virtual PC.

Is dit mogelijk?
Zou het namelijk zonden van mijn vrije tijd vinden als dit nieteens mogelijk is.

Het gaat om het feit dat je vanuit Nero MP3's kunt splitsen dmv .CUE files. Is nog niet mogelijk met Toast.

Alvast bedankt,

Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
20 april 2003 - 09:39    reactie #1
geplaatst door: RVW
Nee, dat is niet mogelijk. Virtual PC kan namelijk je brander niet direct aansturen. Het enige wat je ziet in Virtual PC is een extra CD-ROM speler, maar brandprogramma's zoals Nero zullen die niet herkennen als een brander.
My new computer's got the clocks, it rocks! But it was obsolete before I opened the box.
You say you've had your desktop for over a week? Throw that junk away, man, it's an antique!
Your laptop is a month old? Well, that's great. If you could use a nice, heavy paperweight...
Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
20 april 2003 - 10:53    reactie #2
geplaatst door: Nelis00

Ok, heb ik een vrij weekend, wie heeft er iets te doen?  :happy:
Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
20 april 2003 - 14:07    reactie #3
geplaatst door: oogappel
in iTunes kan je in het info-menu van een file (appletje -> i) de start en eindtijd van een mp3tje opgeven. Misschien neemt ie dit ook over als je vanuit itunes een cd brandt?
Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
20 april 2003 - 21:36    reactie #4
geplaatst door: Herwin
Volges mij kun je wel cue list tijden toevoegen in toast, alleen heb je dan een extra programmatje nodig, namelijk roxio jam

http://www.roxio.com/en/products/toastwithjam/index.jhtml

heb het zelf wel eens gebruikt en toen werkte dit in ieder geval

succes!

---===TetRagRammATiOn===---
Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
21 april 2003 - 17:40    reactie #5
geplaatst door: Barracuda
Als je audio in stukken wil knippen is er ook nog:
http://www.bannister.org/software/cacophony.htm

Het programma: Cacophony v1.2.2 kan dat prima!

En nog shareware ook.

Succes!

De Zoutwater Snoek Snap!
Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
21 april 2003 - 19:41    reactie #6
geplaatst door: Nelis00

Herwin: Ben je daar heeel zeker van?
Ben namelijk al tijden opzoek naar een programma wat deze functie heeft en nog niemand heeft me ooit kunnen helpen.

Voor de zekerheid het princpe nog even uitleggen. Je hebt één grote mp3 file van bijv. 100 mb. Je laad er daarna een .cue file er overheen en vervolgens krijg je een cd met een x aantal losse tracks zonder dat die grote mp3 is aangetast.

Hebben we het nogsteeds over hetzelfde?

2 Barracuda: Ik wil dus niet de file zelf in stukken knippen. Wil alleen de losse tracks op cd in hebben. Toch bedankt.

Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
23 april 2003 - 10:36    reactie #7
geplaatst door: PS-MacGek
Nelis00 waar kan je die .cue files downloaden?
MacBook Pro Retina 16" M3 Pro (2024), MacBook Pro Retina 16" Intel (2019), Mac Studio M1 (2022), Mac mini (2018), Mac mini (2012), iPad Pro 11" M1, iPhone 11.
Avatar made by Dale Humphries
Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
23 april 2003 - 18:51    reactie #8
geplaatst door: Nelis00

Zitten meestal gewoon in dezelfde map als de mp3 file.

Je kunt ze in feite ook heel makkelijk zelf maken. Is in principe gewoon een simpeltekst bestandje met de begin en eindtijd in.

Zoiets als het onderstaande, waarbij hier de voledige titels ingevult staan dit is voor eventuele cd-text. Het gaat om de begin en eind tijd in principe.

PERFORMER "Various Artists"

TITLE "Teqnology Volume 2"

FILE "01-va-teqnology_volume_2-qtxmp3.mp3" MP3

 TRACK 01 AUDIO

   TITLE "Justin Berkovi - Midnight"

   PERFORMER "Justin Berkovi - Midnight"

   FLAGS DCP

   INDEX 01 00:00:00

 TRACK 02 AUDIO

   TITLE "Pounding Grooves - PGV 23"

   PERFORMER "Pounding Grooves - PGV 23"

   FLAGS DCP

   INDEX 01 04:05:07

 TRACK 03 AUDIO

   TITLE "Major Rush - Lokomotive"

   PERFORMER "Major Rush - Lokomotive"

   FLAGS DCP

   INDEX 01 08:21:57

Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
23 april 2003 - 20:03    reactie #9
geplaatst door: Nelis00
Deze link kreeg ik net van een vriend van me. Site met allemaal cuefiles op
http://www.cuesheet.info

(Bewerkt door Nelis00 om 20:04, 23-04-2003)

Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
23 april 2003 - 20:44    reactie #10
geplaatst door: PaulB
Misschien een beetje off-topic (en een beetje naief?), maar waarom zou je dit zo willen doen? Ik bedoel 1 grote MP3 en daar dan vervolgens zo'n cue file overheen. Wat is er mis met het branden van een serie losse MP3's?

Trouwens: Nelis, weet je al of het toch met Toast & Jam kan?

(Bewerkt door PaulB om 20:46, 23-04-2003)

Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
23 april 2003 - 22:13    reactie #11
geplaatst door: Nelis00

Hetgene waar ik het het meest voor wil gebruiken is DJ-livesets. Ik wil die dingen dus niet in bijv. 10 stukken gehakt op mijn hd hebben staan, maar als ik ze op cd heb gebrand zou ik wel graag van de 10 naar de 20 minuten willen kunnen skippen. Een set van 80 minuten spoel je niet 'ff' door naar de helft waar net die ene overgang in zit, of waar net die plaat in voorkomt die je wilt laten horen.

Ik wil ze dus niet in stukken hebben op mijn HD, maar het meest belangrijks vind ik nog de tijdwinst. Als je met welk programma dan ook een mp3 in stukken knip moet Toast ze iedere keer zelf converteren. Komtnog eens bij dat je helemaal geen overgangen meer hoort tussen de tracks. Iets wat mij nog steeds niet helemaal is gelukt. Altijd zit er wel een fractie tussen.

En op je vraag of ik al weet of Toast Jam het kan? Heb nog geen Idee. Nog geen bevestigend antwoord van Herwin of iemand anders gehad.

Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
23 april 2003 - 23:12    reactie #12
geplaatst door: PaulB
Dank voor je fantastische uitleg: ik snap t in 1x, zonder dat t nieuwe vragen oproept. :thumbs-up:
Ik kan je helaas niet verder helpen over Toast: was alleen nieuwsgierig of het nou kon of niet.
Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
28 april 2003 - 12:18    reactie #13
geplaatst door: Herwin
Ha die Nelis,

heb nog eens even gekeken of roxio jam nou precies doet wat als jij wil, met roxio jam kun je wel degelijk lange mp3 stukken knippen in max. 50 tracks, alleen heet het beestje hier niet Cue-files, maar gaat het d.m.v. "Index-Points".

Wat overigens niet door alle CD-speleres begrepen wordt... Misschien kun je een demo o.i.d. van roxio-Jam downloaden zodat je ff kan kijken of jouw CD-speler ermee overweg kan. Poosje terug heb ik het hier eens geprobeerd, en in mijn 'Kenwood' CD speler werkte  het niet, maar bij andere CD-spelers pakte hij de afzonderlijke tracks wel gewoon...

Hier nog even de officiele tekst van de Roxio pagina met betrekking tot deze "Index Points"

"Q. Does Jam support index points?            
         
A. Jam allows you to mark positions within tracks, called index points. Jam supports up to 50 index points per track. Since the Red Book specification limits audio CDs to 99 tracks, index points can be useful as a way of cataloging your audio data if you have more than 99 unique and discrete sounds to keep track of. (Note, however, that some CD recorders and some audio CD players do not support index points.)"

Succes ermee in ieder geval, heb zelf nog geen andere mac-programma's gevonden die daadwerkelijk gebruik maken van het Cue-principe, mochten die er wel zijn houdt ik me in ieder geval aanbevolen  :colgate:

---===TetRagRammATiOn===---
Vraag voordat ik mijn vrij paasweekend er aan spendeer...
30 april 2003 - 11:52    reactie #14
geplaatst door: Nelis00

Hey Herwin,

Bedankt voor je reply, dit zou best interesant kunnen zijn. Ben ik net even benieuwd of mijn Pioneer autoradio en mijn JVC stereo met die cd's overweg kunnen. Een demo hebben ze niet van Toast Jam. En om nu 189,- te betalen voor iets waar ik de werking nog nieteens zeker van weet. Vind ik ook een beetje te ver gaan.

Moet even een oplossing gevonden worden. In de buurt eens even wat mensen navragen.

Bedankt,