geplaatst door: shakey
Weet iemand hoe je een DVD-backup maakt van de iView bibliotheek? Als de eerste dvd vol is, vraagt iView niet een tweede DVD te plaatsen.

In mijn geval betekent dit dat de helft van mijn bibliotheek op DVD komt. De andere helft is zonder backup.

Oproep aan iView experts: hoe backup bibliotheek?
24 maart 2008 - 19:38    reactie #1
geplaatst door: KingCarp
Ik begrijp je vraag niet helemaal; de back-up functie in IV comprimeert je foto's naar een bepaalde waarde,...maar dat bedoel je vast niet.
Ik gebruik versie 3.1.2 trouwens.
Ik zet mijn foto biep daar neer waar ik m hebben wil, en een back-up maak je doorgaans naar een [externe] HD.
Je weet dat foto's bewaren op een DVD tamelijk risicovol is? 3-5 jaar staat ervoor.
Hooked for life.
Oproep aan iView experts: hoe backup bibliotheek?
24 maart 2008 - 22:03    reactie #2
geplaatst door: shakey
@ King Carp: Ik backup mijn iView Library ook naar een externe HD. Maar voor de extra veiligheid wil ik ook een backup op DVD. Ik weet wel dat DVD's maar een paar jaar mee gaan. Maar dat geeft niet, want dan maak ik toch steeds een nieuwe backup?

Maar goed, het probleem dat ik heb is dus dat ik de backup niet volledig krijg op DVD. Omdat mijn iView Library bijna 10 HG beslaat, zijn er drie DVD's nodig. Als de eerste DVD vol is, dan zou ik de volgende DVD moeten kunnen plaatsen en dan zou iView door moeten gaan met het uitvoeren van de backup-opdracht die ik gegeven heb. Maar dat gebeurt dus niet. Nadat de eerste DVD vol is, houdt iView er mee op.

De backup-opdracht geef ik trouwens door onder 'Make' in het iView-venster te kiezen voor 'Backup CD-ROM'.
Ik gebruik versie: 2.6.2

Oproep aan iView experts: hoe backup bibliotheek?
24 maart 2008 - 23:00    reactie #3
geplaatst door: KingCarp

Als de eerste DVD vol is, dan zou ik de volgende DVD moeten kunnen plaatsen en dan zou iView door moeten gaan met het uitvoeren van de backup-opdracht die ik gegeven heb

Zo werkt dat niet Shakey,..als je een lege DVD laad, kan je die als back-up kiezen...of een andere 'removable disk' [je externe HD bv].

Hooked for life.
Oproep aan iView experts: hoe backup bibliotheek?
25 maart 2008 - 00:09    reactie #4
geplaatst door: shakey
@ King Carp:Hoe krijg ik dan mijn hele iView library op drie DVD's?
Oproep aan iView experts: hoe backup bibliotheek?
25 maart 2008 - 00:28    reactie #5
geplaatst door: KingCarp
Je zult dan gewoon je folders over een aantal DVD's moeten verdelen, dat gaat dan volgens mij makkelijker met Toast...je ziet dan precies welke folders er op staan en of het past.
Hooked for life.
Oproep aan iView experts: hoe backup bibliotheek?
25 maart 2008 - 00:56    reactie #6
geplaatst door: shakey
Dat doe ik dan wel. Bedankt!