Spiegelreflex camera
20 februari 2010 - 20:14    reactie #75
geplaatst door: MacFrankie

Citaat
macsiem om 19:44, 20-02-2010

Citaat
tantepoes om 19:50, 17-02-2010
Ik zou nog niet dood gevonden willen worden in een Volkswagen..........

Ik ook niet en zelfs niet in een Rolls Royce!  javascript:emoticon(':worship:')

Ik wil voorlopig nergens dood gevonden worden...

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Spiegelreflex camera
21 februari 2010 - 12:36    reactie #76
geplaatst door: MacFrankie
@Popyoulair: Welke opleiding ga je doen, wat adviseert men? Merken, minimum basisuitrusting, lenzen, ...? Je hebt alleen de eis "digitale spiegelreflex" gegeven, maar dat is nogal een ruim begrip.
Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Spiegelreflex camera
21 februari 2010 - 22:39    reactie #77
geplaatst door: Trampas
Ik heb deze draad net gelezen en zou proberen(zoals Jules ook zegt) aan een Canon 5D zien te komen. Het feit dat er een full frame sensor op zit is wel een grote meerwaarde vind ik. Meestal zijn de full frame camera's nog erg duur, maar omdat Canon sinds een jaar de 5D markII heeft uitgebracht is de eerste 5 D  nu veel goedkoper. En het is nog steeds een heel goede camera. Maar inderdaad, er zijn mogelijkheden te over, het is vooral belangrijk te weten wat je ermee wilt.
Spiegelreflex camera
21 februari 2010 - 23:00    reactie #78
geplaatst door: MacFrankie
@Trampas: Zonder de fotograaf te kennen kun je zo maar een camera, de Canon 5D, adviseren? Wat is je motivatie hiervoor?

De TS heeft kleine handen (staat ergens in dit draadje), dan zit ik eerder aan een 500D dan aan een 5D te denken. Nieuwe body, goede tweedehands lens erbij, en het budget (staat ook ergens in dit draadje) is (voorlopig) op.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Spiegelreflex camera
22 februari 2010 - 08:28    reactie #79
geplaatst door: Trampas
Ja je hebt gelijk, je kan niet zomaar iemand een mening opdringen, daarom relativeer ik het ook aan het einde van mijn berichtje(keus te over). Ik werk sinds een jaar met de Canon 5D Mark II en die bevalt me zeer goed. Ik heb echt voor een full frame gespaard en jaren lang met een compact gefotografeerd naast m'n oude analoge reflex. Toen de eerste 5 D kwam vond ik dat nog te veel geld maar toen de Mark II verscheen kon ik geen weerstand meer bieden, te meer omdat ik 2 fotografen ken die zeer tevreden waren en zijn over de eerste 5D. En het is een heerlijk ding, ik kan niet anders zeggen. Het full frame beeld is me heel veel waard, de grote zoeker, ik vind hem niet zwaar, maar lekker in de hand, er zit een dijk van een allround lens bij (24-105) enz. Maar dat zijn persoonlijke motieven. Als iemand om advies vraagt kan hij/zij dat krijgen en er uiteraard mee doen wat ie wil.
Spiegelreflex camera
22 februari 2010 - 11:41    reactie #80
geplaatst door: MacFrankie
Een Canon 5D is zonder meer een goede camera, maar niet voor iedereen de beste match. Een 5D met een goede lens ligt, ook tweedehands, boven het budget van de TS.

Overigens heb ik ook heel lang nog met mijn analoge SLR (Minolta) gefotografeerd, met daarnaast een compact digitaal cameraatje. Ook ik was van plan om over te stappen op een D-SLR als de full frame camera's betaalbaar zouden worden. Maar ik ben met de A300 overstag gegaan, de analoge SLR gebruikte ik nauwelijks meer, het gemak van digitaal had gewonnen, maar ik wilde ook digitaal weer mooie, sprekende, portretten kunnen maken. Weer controle over scherptediepte terugkrijgen. Weer de belichting helemaal zelf kunnen regelen, weer snelle AF hebben, ...

Dat hele lijstje voordelen heb je met alle D-SLR's, dus ook degene met een APS formaat sensor, zelfs met een (nog weer iets kleinere) Four Thirds sensor, Full Frame is daarvoor geen vereiste.

Overigens heb ik eens mogen spelen met een Sony A900 (24 MP FF), en die zoeker is zo groot en helder, ik kan me voorstellen dat je dan geen stap meer terug wilt doen. Maar die keuze heeft een prijs...

Er zijn hele volksstammen die een APS D-SLR hebben, zelfs pro's, mijn advies is dat je je niet blind moet staren op FF.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Spiegelreflex camera
22 februari 2010 - 17:33    reactie #81
geplaatst door: Popyoulair
GEKOCHT:
canon 500d met 18-55mm IS
Ben er hardstikke blij mee was iets duurder dan buget
maar gesponsord door toffe ouders
:happy:  :worship:
MacBook Pro 2,66 Ghz 15'' 4 gb ram
Spiegelreflex camera
22 februari 2010 - 17:40    reactie #82
geplaatst door: MacFrankie
Gefeliciteerd, dat is een hele goede camera!

Als je je camera beter hebt leren kennen, en je beter weet wat je nodig hebt, kun je de kitlens vervangen door een betere lens.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Spiegelreflex camera
22 februari 2010 - 18:40    reactie #83
geplaatst door: tantepoes
Gefeliciteerd! Goede keuze waarmee je volgens mij voor de komende jaren klaar bent!
MBP
Spiegelreflex camera
22 februari 2010 - 19:14    reactie #84
geplaatst door: Jabbe
Misschien een wat 'late' reactie, maar...

@ Popyoulair: Waar heb je die nu gekocht?
Ik ben gewoon nieuwsgierig, want ik ken niet
echt veel 'foto-zaken', maar ik weet dat vele
winkels, zoals MediaMarkt ed., soms goede
toestellen in een goedkoop kitje steken, en
daar haal je soms wel wat voordeel uit.

En na een paar dagen ben ik uiteraard ook
benieuwd naar hoe die aanvoelt en of je
nog iets van plant met fotografie in de
toekomst?

Allesinds, gefeliciteerd, en nog veel plezier!
-- Jabbe

--
Jabbe
Spiegelreflex camera
22 februari 2010 - 20:18    reactie #85
geplaatst door: MacFrankie
De Canon camera's zijn in een kit verkrijgbaar met (onder andere) de 18-55 IS lens. Bij alle zaken die de Canon camera verkopen, dus niet alleen bij MediaMarkt. Deze lens, die beter is dan de versie zonder IS, is een matige lens, maar goed genoeg om je camera mee te leren kennen. De body is top voor zijn geld (dat kun je van een klasse hoger vaak niet zeggen).

Voor Canon zijn veel lenzen beschikbaar, een goede goedkope is de 50 mm f/1.8. Nieuw voor weinig, tweedehands voor niks te koop. Geen topper, maar 2 stappen hoger op de ladder vergeleken met de meegeleverde kitlens. Als geld geen rol speelt, kun je de mooiste lenzen krijgen.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!
Spiegelreflex camera
23 februari 2010 - 00:30    reactie #86
geplaatst door: Pako
Goed bezig!

Nu eerst lekker fotograferen en genieten.
De rest komt vanzelf:)

Spiegelreflex camera
23 februari 2010 - 11:33    reactie #87
geplaatst door: Spooter
Hier komt Nikon er het beste af:

http://www.dxomark.com/index.php/eng/DxOMark-Sensor/DxOMark-reviews/Canon-EOS-1D-Mark-IV-vs-Nikon-D3s

Het gaat dan wel om de 'echte' camera's

:tounge:

Zelfs bij de wat 'mindere' camera's wint Nikon:

http://www.dxomark.com/index.php/eng/Image-Quality-Database/Compare-cameras/(appareil1)/319|0/(appareil2)/294|0/(onglet)/0/(brand)/Canon/(brand2)/Nikon

(Bewerkt door Spooter om 11:36, 23-02-2010)

Spiegelreflex camera
23 februari 2010 - 14:45    reactie #88
geplaatst door: markof
Ik zie veel Canon liefhebbers hier. :sigh: Heb ik i.i.g. een goede vriendenkring  :woot:
Spiegelreflex camera
23 februari 2010 - 14:48    reactie #89
geplaatst door: MacFrankie
@Spooter: Op zich klopt dat. En als je de Canon 500D met de Sony A500 vergelijkt, komt de Sony ook (net) als winnaar uit de bus. Tel daarbij op dat de Sony Live View, itt de Canon Live View, heel goed bruikbaar is, en dat, voor een fotograaf, de optie HDR op de Sony van veel meer nut is dan de filmoptie op de Canon, dan zou ik het ook wel weten!

Maar deze discussie ging al lang niet meer over de beste camera voor zijn geld (nu herhaal ik mezelf... :happy: ). Het ging erom welke Canikon camera het zou worden.

Als het einddoel van de TS het beste en duurste glas is, dan heeft hij voor het juiste merk gekozen. Als dat niet het einddoel was, dan zijn er veel meer (juiste) opties.

Voor de goede orde: Popyoulair heeft een zeer goede camera gekocht. De kitlens is geen topper, maar de body wel. En er is een hele serie bodies die op hetzelfde niveau zitten, die ongeveer dezelfde foto's af kunnen leveren.

Op mijn werk heb ik al Windows, thuis wil ik geen systeembeheerder meer zijn!