Nikon 4300 traag
4 februari 2006 - 14:43   
geplaatst door: mozna
hoi,

wij zijn op zich bets tevreden met de kwaliteit van de foto's van ons fototoestel (nikon 4300)

enig probleem is dat het vrij lang duurt voor we  opnieuw een foto kunnen nemen nadat we een foto hebben genomen. we hebben ook de indruk dat dit naar verloop van tijd verergert.

nu vroeg ik mij af of dit eventueel een batterijprobleem is of misschien eerder te maken heeft met de kaart die er in zit.

De batterij er in zit is gewoon de Li-ion batterij die er in zat toen we het toestel kochten (7.4V, 680mAh).

De kaart is een 128mb compact flash kaart van Lexar media. daar staat verder "8x".

Iemand een idee?

(ik weet dat traagheid relatief is en dat dit geen professionele camera is, maar wou toch eens horen of jullie ideeën hebben)

Nikon 4300 traag
4 februari 2006 - 15:39    reactie #1
geplaatst door: marcellus
Sneller kaartje wil misschien helpen.
Nikon 4300 traag
4 februari 2006 - 15:52    reactie #2
geplaatst door: mozna
als ik wat aan het zoeken ben kom ik zaken tegen als http://www.sandisk.com/Products/Item(1157)-SDCFH-1024-SanDisk_Ultra_II_CompactFlash_1GB.aspx daar staat dat deze kaart 60x is. betekent dat inderdaad een snelheidsverbetering van bijna zes keer sneller?
(sorry voor mijn onwetendheid, hé)
Nikon 4300 traag
4 februari 2006 - 17:43    reactie #3
geplaatst door: Leon
De kleine Nikon's hebben (nagenoeg) geen frame buffer voor het
tussentijds opslaan van foto's. De snelheid waarmee een foto dus
opgeslagen wordt is afhankelijk van de snelheid van je kaartje.
Met andere woorden, een sneller kaartje zal er voor zorgen dat je
sneller beelden achtereen kunt fotograferen.
Nikon 4300 traag
4 februari 2006 - 19:43    reactie #4
geplaatst door: arjan
Maar ik weet niet of je heel veel snelheidsverhoging zult merken. De camera moet snel schrijven wél ondersteunen. Misschien kan je eens een kaartje lenen/uitproberen voordat je besluit tot aanschaf.