Heb je wat meer informatie over je soort computer?Een G5 1.6Ghz, of 2x2.7Ghz? Welke videokaart?
Maar buiten dat, kunnen de volgende dingen ook mede-oorzaak zijn voor traagheid;- Nooit herstarten. Programma's en bestanden worden "bewaard" in je geheugen alscache. Als je 10 programma's opstart en weer uitzet, dan zie je dat je niet al je geheugen terugkrijgt.- Veel programma's/bestanden tegelijkertijd open hebben staan (Photoshop, Illustrator, Mail,iTunes, Lightroom, MSN, Acrobat enzo. Zelfs 3.5Gb ram raakt ééns vol natuurlijk Zeker als je veel zware bestanden open hebt staan dan zul je merken dat dat de rest ook vertraagt- Trage videokaart. Dit merk je met de beeldopbouw in bijvoorbeeld Photoshop/Illustrator.Snellere videokaart zorgt er ook voor dat je beelden sneller worden gerenderd.
Mvg,Joram
Was er niet ergens in de prefs een optie die het geheugengebruik beperkt?
Edit: Die FX5200 was toen al niet bepaald snel, al is het hiervoor waarschijnlijk snel genoeg.
(Bewerkt door Macceraar om 18:31, 19-04-2006)
Maar misschien wel aan de grootte van de foto's, de soort werkzaamheden dieje ermee doet? Of wellicht aan je eigen gevoel van snel werken? Herstart je jeMac wel eens om de caches te legen?
toch maar lightroom for the moment...
Nog even over Lightroom: ik heb veel opgestoken op hun fora. Misschien vind je daar ook oplossing van snelheidsprobleem.
En hier moet je ook even kijken: http://labs.macromedia.com/technologies/lightroom/video/
(Bewerkt door Joost om 22:48, 25-04-2006)
later hierover meer, kan 2 weken duren zeggen ze...