Ik heb een kleine vraag betreft scherpstelling van de canon 450D.
Zoals gewoonlijk stel ik op een punt scherp, het middelste scherpstel vakje. Ik houd dan de ontspanknop half ingedrukt, en verplaats dan het beeld en druk af. Als ik met apple Aperture kijk naar mijn scherpstelpunten kloppen deze niet met mijn gekozen voorwerp maar staan ze volgens mijn beeldkader. Doe ik nu iets fout of ondersteunt aperture niet de half ingedrukte ontspanknop?
Overlaatst zag ik op TV iemand werken met een canon hij fotografeerde op F 2.8 sluitertijd 1/30 Hoe kan je dan 3 mensen scherp hebben? Ik heb op 1/125 gefotografeerd op F8 en ze zijn nog niet 100% scherp? Mijn scherpstelpunt was van de achterste persoon op de ogen. Bij controle aperture stond het vakje ergens anders?
wie helpt mij even verder?
De scherptediepte hangt behalve van de aperture (f-getal) af van de vergroting. Hoe meer er op je foto staat (dwz kleinere vergroting), hoe groter de scherptediepte.
Dan heb je zaken als IS (Image Stabilisatie), waarmee je ook op langere sluitertijden nog scherpe foto's kunt maken. Je hebt dan minder snel last van bewegingsonscherpte (dwz eigen bewegingen).
En tenslotte kun je in de nabewerking ook nog een en ander doen om de (waargenomen) scherpte op te krikken.
Maar als je meerdere onderwerpen tegelijkertijd scherp wilt hebben met een klein diafragma moet je nooit op het achterste scherp stellen. Het beste is scherpstellen op iets dat op 1/3 van de voorgrond staat, scherpte loopt namelijk verder naar achter dan naar voren bij sterk diafragmeren (1/3 naar voren en 2/3 naar achter is de stelregel).
Bij twijfel of als je snel moet werken kan je nog het beste op de voorgrond scherpstellen, in ieder geval niet op de achtergrond.
Verder zal je een digitaal beeld altijd nog moeten verscherpen (ik ga er tenminste vanuit dat dat niet in je camera aanstaat) om de ideale scherpte te bereiken. In Photoshop heeft dat Unsharp Masking, geen idee hoe Aperture dit noemt.
Ik heb wel degelijke lenzen - L kwaliteit , macro 100 2,8 Canon , Tamron 17-50 2.8
Ik stel gewoonlijk maar scherp op 1 punt, ik verkies dus het middelste punt, en kader daarna mijn beeld. Ik zal eens kijken in de handleiding wat er over staat. alleen vindt ik handleidingen altijd zeer moeilijk uitgelegd.
En ik heb ook een hekel aan handleidingen, daarom de tip in de PDF op je Mac te zetten en alleen te zoeken naar wat je nodig hebt. Scheelt veel tijd, ergernis en het nodeloos lezen en je storen aan slecht geschreven tekst.
Ben nog altijd sterk in twijfel, en graak er niet uit!Mischien dat robert me kan helpen;
- Canon 7D of- Canon 100 - 400 (L)
Binnenkort wordt ik papa, en wil ik mijn kleine spruit zo goed mogelijk kunnen vastleggen op de gevoelige plaat. de canon 450D is natuurlijk geen prof. camera terwijl mijn lenzen en flits dit wel zijn.Flits is trouwens de canon 580mark II. Geeft echt veel licht, wel soms moeilijk in te stellen hoeveel stops ik moet bijgeven, maar dit is ondervinding natuurlijk.
Maar in jouw geval zou ik eerst even die test doen en anders dezelfde test ook even met een 7D doen.
Goed leren omgaan met een DSLR vereist de nodige oefening.
groeten
Het is dus goed om eerst te kijken waar je huidige probleem zit voordat je bakken met geld uitgeeft en je probleem niet oplost.
Er zijn talloze factoren die bijdragen aan scherpte/onscherpte, bijvoorbeeld: fotografeer je vanaf een statief, dan moet de IS uit staan en met jouw camera: diafragmeer je verder dan 10 dan verlies je weer scherpte tgv diffractie.
Kortom: er valt meer over te vertellen dan alleen draaien aan de scherpstelring.
Ik twijfel op dit moment tussen een 7D en 60D. Die 60D is niet veel goedkoper relatief, maar heeft dat heel gave schermpje wat kan draaien, wat weer ideaal is voor laag fotograferen zonder overall, of filmen. Maar goed, daar was je niet naar op zoek : )
Kijk eens in je menu van je camera.(zelf werk ik met een Canon 50D) Als het goed is kun je, ook op jou 450D, hier een aantal zaken qua 'scherpte' voorinstellen.Staan deze parameters 'fout' dan krijg je een veel grotere kans op onscherpe plaatjes.
Even checken!
Dus als je in RAW schiet, zou ik nooit in de camera verscherpen...
evdb om 12:53, 30-12-2010Als je in RAW schiet, heeft verscherpen in de camera (zover ik weet) sowieso helemaal geen effect; dan kun je alleen maar in de software verscherpen.
precies: het maakt in raw niets uit of je verscherpt of niet. het raw beeld wat je ziet in de computer is zonder verscherping.het enige voordeel van aanscherpen in de camera, is dat je een klein jpegje wat je ziet op het lcd, wel is aangescherpt en daardoor, zover het mogelijk is, te beoordelen.
verder wordt hier gezegd dat de 7d geen betere[scherpere] beelden zou produceren, maar de 7d is tov een 450d van een andere orde. niveauverschil is aanzienlijk. veel betere sensor. hij kan weer niet tegen een 5d op of de 1 series.een 7d wordt soms semi prof gebruikt en een 450 zeker niet.maar voor elke opname geldt: het glas is het belangrijkste element in de keten.het is niet voor niets dat een prime het veelvoudige kost van de normale uitvoering.
ps: de AF van de 7d is zelfs beter als de AF van de 5D.
(Bewerkt door Gus om 13:35, 30-12-2010)